Zdzich, Edek i Cyrylek z opiekunami

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
AiB
Posty: 301
Rejestracja: sob paź 10, 2009 1:03 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zdzich, Edek i Cyrylek z opiekunami

Post autor: AiB »

Przedstawialiśmy się już i podawaliśmy łapki w innym temacie. Przypomnę tu szybciutko, żeby ładnie zacząć.
Opiekunowie (bo właściciele to złe słowo): Ania i Bartek
Szczuraski: Zdzich i Edek (jak oposy z "Epoki Lodowcowej")
Domek: szczurzy - klatka TOM Ferplast (80x50x80), wspólny - dwupokojowe mieszkanie w Warszawie.
We czwórkę jesteśmy od wczoraj, a Zdzich i Edek zaadoptowani zostali dzięki Forum z tematu: http://szczury.org/viewtopic.php?f=4&t=24068
Mam zamiar pisać tu jak najwięcej o Chłopakach. Jestem w nich zakochana, a Bartek twierdzi, że mają lepiej niż On (no cóż, racja)...
Dawniej: Szary ['], Dżeko ['], Pirat ['], Ogryzek [']
Obrazek
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Zdzich i Edek z opiekunami

Post autor: sssouzie »

chłopaki, to już tak mają, że co się dla szczura nie zrobi to zawsze szczur ma lepiej :D
klatka musi być dla nich przeogromna- sama na taką czekam dla moich 2 teraźniejszych (i 3ciej przyszłej) dziewuszek ;)
fajnie tam u was musi być ;D
...czyż nie dobija się koni...?
AiB
Posty: 301
Rejestracja: sob paź 10, 2009 1:03 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zdzich i Edek z opiekunami

Post autor: AiB »

Czwartek - 10.12.2009
1)"Miesiączne urodzinki" (w sensie, że Panowie urodzili się miesiąc temu). Prezent - hamaczek zakupiony u Ogonowej.
2) Dzień pogryzania i lizania (wyczytałam, że to przyjęcie do stada? albo niedobór soli - ciekawe które w moim przypadku)
3) Ujawnienie kleptomanii? Panowie ogromnie upodobali sobie podgryzanie mojego pierścionka. A ta cyrkonia to już naprawdę przepyszna! Im bardziej im zabieram tym bardziej jej pragną... Ech, znają się na ładnej biżuterii...:D
Dawniej: Szary ['], Dżeko ['], Pirat ['], Ogryzek [']
Obrazek
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Zdzich i Edek z opiekunami

Post autor: ol. »

AiB pisze: Zdzich i Edek (jak oposy z "Epoki Lodowcowej")
Przy takich imiennikach strzeż się kobieto !, kleptomania to dopiero dobre złego początki ;)
AiB
Posty: 301
Rejestracja: sob paź 10, 2009 1:03 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zdzich i Edek z opiekunami

Post autor: AiB »

AAAAAA! Edek kichnął już z 4 razy i miał przy nosku malutko (ale jednak!) wydzielinki! AAAAA!
Dawniej: Szary ['], Dżeko ['], Pirat ['], Ogryzek [']
Obrazek
AiB
Posty: 301
Rejestracja: sob paź 10, 2009 1:03 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zdzich i Edek z opiekunami

Post autor: AiB »

Dziś Chłopaki kichają już dość regularnie. Wydzieliny z nosków nie ma, aktywni są bardzo i jedzą wszystko, co do jedzenia się nadaje. Poobserwuje ich jeszcze (hmm, tylko jak długo?) a jak się nie skończy, to przyjdzie czas na weta.

Kleptomania w pełnym rozkwicie, pierścionek gryziony namiętnie.
Dawniej: Szary ['], Dżeko ['], Pirat ['], Ogryzek [']
Obrazek
AiB
Posty: 301
Rejestracja: sob paź 10, 2009 1:03 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zdzich i Edek z opiekunami

Post autor: AiB »

Jest już sukces - chłopaki połapali się o co chodzi w poidełku. Świetnie, że dali radę no wieczne wylewanie wody z miseczki to nie za praktyczna sprawa...
Dawniej: Szary ['], Dżeko ['], Pirat ['], Ogryzek [']
Obrazek
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Zdzich i Edek z opiekunami

Post autor: odmienna »

AiB pisze:Jest już sukces - chłopaki połapali się o co chodzi w poidełku. Świetnie, że dali radę no wieczne wylewanie wody z miseczki to nie za praktyczna sprawa...
a jakże; praktyczniejsze już: narobić do miseczki z wodą kupek; wtedy napewno wodę wymienią na coś lepszego....

myślę, że to kichanie, to jednak reakcja na nowe otoczenie- zapachy. Jakkolwiek jest, życzę by przeszło :)
AiB
Posty: 301
Rejestracja: sob paź 10, 2009 1:03 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zdzich i Edek z opiekunami

Post autor: AiB »

Dziś dałam im gerberka z vibovitem... (swoją drogą nie jest to chyba zbyt pyszne połączenie). Jedli z ogromną ochotą, mam nadzieje, że kichanko przejdzie. Bartek zakochany w Chłopakach, choć ciągle mi powtarza, żebym się tak nie przejmowała. A ja już drugą noc nie spałam prawie, bo budzi mnie każdy pisk któregoś z chłopców. A piszczą dość często, bo sporo się kłócą. Wariaty moje!
Dawniej: Szary ['], Dżeko ['], Pirat ['], Ogryzek [']
Obrazek
AiB
Posty: 301
Rejestracja: sob paź 10, 2009 1:03 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zdzich i Edek z opiekunami

Post autor: AiB »

No i są zdjęcia. Chłopcy zupełnie nie chcą pozować. Udało mi się zrobić kilka z zaskoczenia, bo jak tylko dłużej się zastanawiam to wtykają swoje ciekawskie nosy w sam obiektyw no i zdjęcia wychodzą nieostre...
Obrazek
Zdzich na rękach u Bartka

Obrazek
Zdjęcie z serii no weź mnie wreszcie wypuść

Obrazek
Panowie na hamaczku

Obrazek
Na domku

http://kotina.fotosik.pl/albumy/715852.html większe zdjęcia...
Dawniej: Szary ['], Dżeko ['], Pirat ['], Ogryzek [']
Obrazek
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Zdzich i Edek z opiekunami

Post autor: ol. »

Spokojnie możesz zawierzyć Bartkowi, takie małe chłopaczki nie zrobią sobie krzywdy. Nawet jak piszczą i się kotłują to pewnie w ramach zapasów, które młode bardzo często z sobą uprawiają. Muszą się przecież przyuczać do bycia duuużym szczurem :P

Zesztą imiona zobowiązują, skoro już tak ogony nazwałaś, nie oczekuj teraz od nich stateczności :D

Bardzo ładne pyszczki :)
AiB
Posty: 301
Rejestracja: sob paź 10, 2009 1:03 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zdzich i Edek z opiekunami

Post autor: AiB »

Dokładnie o tym wiem, ale naprawdę jak słyszę pisk to mi się serce ściska ;) Tym bardziej, że Zdzich ma zapędy sadystyczne - stoi na Edku odwróconym łapkami do góry nawet przez kilka minut. A Edek piszczy, piszczy a jak tylko Zdzisiek zejdzie i zajmie się sobą, to go Edzik podszczypuje za ogon i zaczepia. A potem znów leży i piszczy. No i w ten sposób ja wariuje :D
No i panowie wyznają zasadę, że zawsze lepiej jest siedzieć/leżeć tam, gdzie akurat usiadł/położył się Brat. Cała klatka wolna, a oni akurat muszą sprzeczać się o konkretne miejsce, które traci swoją wartość od razu, jak tylko któremuś odechce się tam spędzać czas.
Zagmatwane, mam nadzieję, że zrozumiałe.
Dawniej: Szary ['], Dżeko ['], Pirat ['], Ogryzek [']
Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zdzich i Edek z opiekunami

Post autor: unipaks »

Zdzich na rękach u twojego Bartka wygląda po prostu przesłodko :)
a ta fotka z serii"Wypuść mnie proszę" :D no jakżebyś spróbowała nie wypuścić :)
Edek ma przepiękne oczy i śliczne futerko, takie ciacho :-*
Chłopaczki małe jeszcze są , ale i tak to nie zmienia faktu , że pozycję muszą ustalić, niemniej jednak krzywdy sobie w czasie takich przepychanek nie robią. Nasze piszczą nawet podczas iskania , tak na zapas ;D
Wyczochraj maluchy i niech zdrowe rosną :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
AiB
Posty: 301
Rejestracja: sob paź 10, 2009 1:03 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zdzich i Edek z opiekunami

Post autor: AiB »

Dziękuję bardzo w imieniu Chłopaków!
Mam nadzieję, że w najbliższym czasie pozwolą sobie zrobić więcej zdjęć.
Dziś Bartek zawiesił im w klatce na cienkich sznureczkach kółeczka, na których normalnie jest taśma klejąca. Edek z takim zapałem starał się je urwać, że momentami wyglądało to, jakby chciał popełnić samobójstwo - "dla tego plastikowego czegoś zrobię wszystko". Nagrałam filmik, bardzo śmiesznie wyszło. A Zdzich w ogóle nie zwrócił uwagi na dzieło inżyniera Bartoszka:)
Dawniej: Szary ['], Dżeko ['], Pirat ['], Ogryzek [']
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”