ogonki kao

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

ogonki kao

Post autor: kao »

Czego to się będę jeszcze imała, żeby nie czytać książek na zajęcia...;p


Fiona/Fionella (na cześć Fiony Apple)
black husky; u mnie od 11.11.2009 (obecnie ma ok. 3,5 miesiąca), przygarnięta od dziewczyny, która chciała ją oddać.
Merlin (kolorystyczna aluzja do Marilyn Monroe)
albinos; u mnie od 14.12.2009 (mniej więcej tydzień/dwa młodsza), przechwycona od Asmeny:)

Dziewczęta mieszkają razem w klatce od drugiego dnia swojej znajomości. Czasem słychać piski, ale to nic groźnego. Problemów z łączeniem większych nie było, chociaż, mniej intensywne, ale wąchanie i 'prześladowanie' trwa -> http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=1149&start=675 .
Obie są bardzo ciekawskie, lubią odkrywać nowe miejsca, chętnie pchają się w zakamarki, susają, wspinają się i nurkują w swetrze :D Fionka chętniej lgnie do człowieka, Merlin jest jeszcze nieco płochliwa. Ale jak już znajdzie się w rękawie, to może siedzieć i siedzieć, aż ręka drętwieje^__^" Lubią spać pod kołdrą i kraść różne drobiazgi. Nie lubią wracać do klatki... a mnie smutno, jak muszę je zamykać.
Do tej pory nie wzgardziły żadnym świeżym warzywkiem ani owocem i mam nadzieję, że Merlin sporo podrośnie jeszcze i przytyje (waży ok.150g ('na rękę' Fiona ze 3 razy tyle (nie ma siły, żeby ją zważyć)), chociaż napewno będzie należała do tych mniejszych pań.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek ściągnięte skarpetek z kaloryfera, dobieranie się do ręcznika i ucieczka z miejsca zdarzenia ;) (nie, nie wszystko mam różowe;p)

Obrazek Obrazek zdjęcie z jabłkiem uwielbiam :D
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ogonki kao

Post autor: Jessica »

urocze panienki:)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Re: ogonki kao

Post autor: Oleczka »

Sliczne szczurki :0
a to z zdjecie z jablkiem super :D ale jablko dorwala mniam mniam :D
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: ogonki kao

Post autor: bubu »

mnie się zdjęcie pyszczka podoba najbardziej ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: ogonki kao

Post autor: zocha »

Mnie też zdjęcie pyszczka najbardziej ujęło ;D , piękna mordka.

Panienki śliczne...
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: ogonki kao

Post autor: kao »

Wiedzą, że są śliczne, powtarzam im każdego dnia ;)

Wróciłyśmy dzisiaj ze świątecznej wycieczki do domu. Szczurki spały wygodnie w transporterze (czy tylko u mnie jest dramat z zamknięciem ich w nim?), a ja przez połowę drogi męczyłam się na plastikowych siedzeniach:/ Ludzie w pociągu bardzo zaciekawieni, co to za zwierzątko widać. Kilka osób zajrzało do środka ("o, jaka śliczna mordka!"), dwie panie zaczęły opowiadać o swoich kotach i psie;p
Siostra jest dziewczynami zachwycona... mama zresztą też :D
Przez 6 dni i nocy miały mój pokój dla swojej dyspozycji, więc chyba będą trochę zawiedzione powrotem do klatki... ale to po nowym roku, jak wrócą współlokatorki.
W każdym razie: strat w kablach nie ma. Zdewastowały koc, który dostały. I! Nie miały sumienia dla kwiatków. W czterech doniczkach wykopały dołki i podgryzały korzenie... Ale podobno są do odratowania :)

Na pierwszym zdjęciu Fionka pilnuje, żebym nie zapomniała jej zapakować, pozostałe to już domowe harce.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Vivon
Posty: 735
Rejestracja: czw paź 15, 2009 5:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: ogonki kao

Post autor: Vivon »

Ślicznooości !
A to ostatnie zdj. ! :D
Bosskie!
Cheedarek [*]
Awatar użytkownika
Zyzia
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Leeds - UK

Re: ogonki kao

Post autor: Zyzia »

Uwielbiam zdjecia ciorkow z roslinkami :) boskie...
Angielskie panny - Niunia, Pixie, Luna, Dixie i Freya.
Kiedyś używano znaków interpunkcyjnych, teraz od tego są emoty.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: ogonki kao

Post autor: bubu »

przeurocze są ;)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: ogonki kao

Post autor: unipaks »

urocze słodziaczki :-* wszystkie fotki prześmieszne :D
Skoro tak są chętne na świeże warzywka, pozostań przy zdrowym żarełku i ziarnie, nie zepsuj panienek delicjami na które się mogą połakomić :-* bo u ogonków prędko to rozpasanie następuje :D
A z kwiatami troszkę trzeba uważać , niektóre mogłyby im zaszkodzić - dowiedz się , jak to jest w przypadku twoich roślinek :)
Dziewuszki wygłaszcz ode mnie i naszych bab rozpasanych niestety... :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: ogonki kao

Post autor: kao »

Szczury fotogeniczne są 8)
No właśnie nie chcę, żeby mi się rozpasły... ale przy wege diecie (poza wyjątkami w domu, albo dokarmianiem przez współlokatorki) raczej im to nie grozi.
Czytałam wątek z trującymi roślinami i wydaje mi się, że takowych w pokoju nie mam.
Wygłaskane i wymiziane :D

Ech, i dzisiaj jest taki dzień, że je wypuściłam, troszkę się pobawiłyśmy i się zaszyły, gdzieś pod łóżkiem zapewne. Niedługo wychodzę, a one cieszą się swoim towarzystwem :( Swoją drogą - na imprezę sylwestrowa trzeba się przebrać i pierwszy pomysł, który wpadł mi do głowy (oczywiście szybko padł), to dama z łasiczką... no, dwoma łasiczkami ;)
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: ogonki kao

Post autor: Asmena »

Czochranko dla maluchów ;) Cieszę się, że labinka znalazła tak wspaniały domek :)
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: ogonki kao

Post autor: kao »

Robi się :D

W związku z tym, że się przeprowadzam (w środę) mogę pozwolić sobie na jeszcze jedną (i ostatnią) szczurzynkę :D Szczury mnie w sobie rozkochały :D
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: ogonki kao

Post autor: kulek »

kao pisze:Szczury mnie w sobie rozkochały :D
Nie tylko Ciebie :D
Śliczne pyszczki z tych twoich ogonków! Wymiziaj je tam ode mnie 8)
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: ogonki kao

Post autor: kao »

Brak internetu jest strrrraszny.

21 lutego, dzięki uprzejmości Dulcissimy, w moich łapkach znalazła się Finka :D (http://szczury.org/viewtopic.php?f=4&t= ... ka#p641636)
Jest większa od Fionki, od Merlin ze dwa razy. Piękna i miziasta:D
Wszoły opanowane, ropień smarowany. Nadal do mnie przychodzi, pewnie skojarzenie ze smakołykami pokonuje zapach leków;p Łączenie bezproblemowe, jesteśmy już szczęśliwą rodziną:D

Ale, muszę iść do weta z Merlin... jest osowiała, z najeżonym futerkiem, siedzi pozawijana w szalik:(

Przez mą nieuwagę panny pogryzły mi usb do aparatu, więc ze zdjęć tylko to, co na telefonie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”