Mój element chaosu

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
anathema22
Posty: 174
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 2:44 pm
Lokalizacja: Parczew/Lublin

Mój element chaosu

Post autor: anathema22 »

Witam!
Ponieważ już jakiś czas jestem zalogowana na forum postanowiłam w końcu założyć temat moim ogonom. Nie ukrywam, że robię to głównie ze względu na merch, żeby mogła śledzić losy swoich podopiecznych;) Dlaczego taki tytuł tematu? Przede wszystkim dlatego, że jestem niepoprawną pedantką i zawsze chciałabym, żeby wszystko było perfekcyjne i poukładane;) Cóż, odkąd w moim życiu pojawiły się małe, włochate smrodki z ogonkami to nieco uległo zmianie.I wiecie co? Z walającymi się po pokoju pogryzionymi kulkami gazet i innymi atrakcjami całkiem fajnie jest :)
A teraz kilka fotek, obiecuję więcej, jak tylko podszkolę się w ich dodawaniu:
Obrazek
Oto Igi - alfa stadka, wielki misiu polarny, jak na niego mówię; indywidualista, lubi chodzić własnymi drogami, ale czasem skusi się na małe mizianko. Oaza spokoju, ale w kaszę sobie nie daje dmuchać i szybko ustawia, jeśli któryś z kolegów odważy się mu podskoczyć. Aktualnie ma rozmiary moich poprzednich dorosłych szczurów ( ur w sierpniu).

Obrazek
Tu na fotkę załapał się Pedro, adoptowany od Astaroth i przetransportowany dzięki Asmenie;) Urodzony we wrześniu chyba, jak przyjechał był wielkości myszki, ale dzielnie dreptał za większymi kolegami. Śliczny czarny puchatek,uwielbia jeść, chętnie się przytula, ale jest zarazem największym łobuzem i jak tylko się odwrócę biegnie tam, gdzie nie wolno.

Obrazek
A to Itachi, nazwany tak, bo z wyglądu i zachowania przypomina mi łasiczkę;) brat Igiego oczywiście. Niesamowicie zręczny, potrafi wspinać się po gładkiej powierzchni,a jego skoki przyprawiają moje serce o palpitacje. Lubi towarzystwo ludzi i chętnie przychodzi na kolanka.

Obrazek
a tu chłopcy zjadają zgodnie budyń na spacerku;)



Wiem, że się strasznie rozpisałam, mam nadzieję, że ktoś dobrnie do końca mojej wypowiedzi;)
Ze mną Itachi Merchowe Pole :) z TM Mysza [*] Toro [*] Ozzy [*] Jimmy [*] Chaos [*]Igi [*]Cooki[*]Pedro[*]Itachi (*)
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mój element chaosu

Post autor: Jessica »

swietni:) prawdziwe przystojniaki:)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój element chaosu

Post autor: Vicka211 »

Cudne ogonki! :D
Ano ja dobrnęłam do końca ;)
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Awatar użytkownika
_runa_
Posty: 1048
Rejestracja: czw maja 15, 2008 1:12 pm
Numer GG: 6256121
Lokalizacja: z Nimi po drugiej stronie tęczy też jestem czasem
Kontakt:

Re: Mój element chaosu

Post autor: _runa_ »

łoo hej hej
i Was też widzę z lubelszczyzny wywiało ;D
pamiętamy i pozdrawiamy!
ze mną:HenanYaraThujaRufioNamViggo
pamiętam zawsze: gwiazdki wokół tęczy <:3)~
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Mój element chaosu

Post autor: *Delilah* »

o widzę, ze miot I :)
Czy oni tez maja takie niesamowite ADHD i opanowali niesamowita umiejetnosc przebywania w 10 miejscach na raz;)?
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
anathema22
Posty: 174
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 2:44 pm
Lokalizacja: Parczew/Lublin

Re: Mój element chaosu

Post autor: anathema22 »

Jak fajnie, że już do nas pierwsi goście zawitali:) A wywiało nas z Lublina, nawet tak dosyć mocno dmuchnęło, bo na drugą stronę kraju;)
Co do ADHD to mało powiedziane. Jak otwieram wieczorem drzwiczki klatki mam wrażenie, że małe tornado przechodzi przez moją kawalerkę i tylko takie tu tup tup słychać;) Jak chłopcy byli troszkę młodsi, a co za tym idzie lżejsi;) moje oko rejestrowało czasem tylko taką biało - brązową smugę. Obecnie Igi już się wyciszył ( mój dostojny wódz :-* ) za to Itachi oraz Pedro ::)
Ze mną Itachi Merchowe Pole :) z TM Mysza [*] Toro [*] Ozzy [*] Jimmy [*] Chaos [*]Igi [*]Cooki[*]Pedro[*]Itachi (*)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Mój element chaosu

Post autor: merch »

Bardzo się cieszę , ze zalozylas swój temacik i ciesze sie z fotek. Trzymam kciuki aby w temacie byly same dobre wiadomosci. Kazdy moj miot jest dla mnie szczegolny i naj , ale musze przyznac , ze miot z Felusiowo - Pelowymi dzeciaczkami jest dla mnie , jeszcze bardziej naj :).
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mój element chaosu

Post autor: unipaks »

przystojne szczurasy o pięknych imionach :)
W Chaosie to nic złego , a wiele interesującego być potrafi... :D . Przesyłamy czochranko dla ogonków :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój element chaosu

Post autor: zocha »

anathema22 pisze:... Dlaczego taki tytuł tematu? Przede wszystkim dlatego, że jestem niepoprawną pedantką i zawsze chciałabym, żeby wszystko było perfekcyjne i poukładane;) Cóż, odkąd w moim życiu pojawiły się małe, włochate smrodki z ogonkami to nieco uległo zmianie.I wiecie co? Z walającymi się po pokoju pogryzionymi kulkami gazet i innymi atrakcjami całkiem fajnie jest :)...
He he coś o tym wiem. Ja też zawsze pedantka, wszystko musi być na swoim miejscu, pięknie i czyściutko :) . A teraz... hmm trochę się pozmieniało i też mi to nie przeszkadza ;D .

Śliczne ogonki... :-*
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
anathema22
Posty: 174
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 2:44 pm
Lokalizacja: Parczew/Lublin

Re: Mój element chaosu

Post autor: anathema22 »

Dzisiaj jeszcze trochę zdjęć łobuziaków:

Obrazek
Ulubiona rozrywka - za wszelką cenę dostać się do kosza, do którego niedobra pańcia co wieczór wyrzuca nasze skarby;)
Obrazek
Braterskie czułości;)
Obrazek
Wódz może być tylko jeden!
Obrazek
Tu mordka Pedro - uwielbia się chować pod ręcznikiem na klatce;)

Co do braci I obaj są bardzo grzecznymi maluchami, w klatce prawie nie niszczą, a poza nią ograniczają się do ustawianych dla nich kartonów. Szybko nauczyli się przychodzenia na wołanie i zawsze chętnie przybiegają, nie mają problemów z korzystaniem z kuwety. Ale zarazem są to ogonki baaardzo ostrożne i na każdy hałas błyskawicznie znikają. Zwłaszcza porównując ich zachowanie z Pedro, jeśli coś chociaż upadnie na podłogę z jakimś głośniejszym dźwiękiem panowie I są natychmiast schowani,a Pedro wygląda zobaczyć, co to. Nie wiem, z czego to wynika. Moje poprzednie szczury olewały totalnie wszystkie hałasy, czy to odkurzacz jeżdżący przy samej klatce czy głośną muzykę i Pedro ma dokładnie tak samo. Może to te dzikie geny;)
Ze mną Itachi Merchowe Pole :) z TM Mysza [*] Toro [*] Ozzy [*] Jimmy [*] Chaos [*]Igi [*]Cooki[*]Pedro[*]Itachi (*)
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój element chaosu

Post autor: LaCoka »

Cudowne maluchy :)
Igi na fotce z pierwszego postu przypomina mi troszkę małego prosiaczka ;)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
anathema22
Posty: 174
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 2:44 pm
Lokalizacja: Parczew/Lublin

Re: Mój element chaosu

Post autor: anathema22 »

Chciałabym się poradzić odnośnie klatki chłopaków. Obecnie mieszkają w klatce o wymiarach 100/55/80 i bardzo lubią swoje mieszkanko. Ale jest pewien problem:( Klatkę tą kupiłam z myślą o powiększeniu stadka, ale mój luby niestety stanowczo odmawia...
Poza tym pomału zaczynamy meblować nasze mieszkanko (36m) i ta klaciocha trochę blokuje. Wiem, że klatka im większa tym lepsza, ale z tymi wymiarami w porówaniu do wielkości mieszkania chyba przesadziłam.
Co myslicie o zakupie klatki 100/55/45? Widziałam taką na allgero, a wydaje mi się, że dla samców lepsza dłuższa i szersza niż wyższa. Czy trzem chłopcom będzie w niej wygodnie?
Ze mną Itachi Merchowe Pole :) z TM Mysza [*] Toro [*] Ozzy [*] Jimmy [*] Chaos [*]Igi [*]Cooki[*]Pedro[*]Itachi (*)
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mój element chaosu

Post autor: Magamaga »

Ja mam taką klatkę i jestem z niej bardzo zadowolona - lekka, składana, ma świetne duże drzwiczki u góry, umożliwiające dostęp do klatki. Jeden mankament to szybkie schodzenie ocynku i miękkie pręciki. Moim zdaniem będzie super dla 3 samcolków - ja kupiłam ją na allegro bodajże za 76 zł plus paczka.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
anathema22
Posty: 174
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 2:44 pm
Lokalizacja: Parczew/Lublin

Re: Mój element chaosu

Post autor: anathema22 »

Dzięki za radę:) Właśnie podobają mi się te drzwiczki u góry i fakt, że jest składana. Tylko tak mi smutno trochę, że ograniczam chłopakom przestrzeń życiową. W sumie może dzięki temu będą chętniej biegać poza klatką, bo tak to godzinka i wracają do swojej willi;) Ale cóż zrobić, mieszkanie nie chce się rozciągnąć, a na jego zmianę na razie nie ma co liczyć:(
Ze mną Itachi Merchowe Pole :) z TM Mysza [*] Toro [*] Ozzy [*] Jimmy [*] Chaos [*]Igi [*]Cooki[*]Pedro[*]Itachi (*)
Felicyta
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 12, 2010 2:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój element chaosu

Post autor: Felicyta »

Hmmm.. Ja za to mam mały pokoik, w dodatku z skosami i ciężko jest mi go umeblować. Gdyby nie to, napewno kupiłabym większą klatkę i co za tym idzie miałabym więcej szczurków. Wczoraj i tak juz siedziałam i kombinowałam, gdzie by tu znaleźć miejsce na dużą klatkę. Może by tak wyrzucić jedną szafkę ? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”