Czeste drapanie (Nie znalazlam odp na forum)

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
zabka88
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 02, 2010 8:52 pm

Czeste drapanie (Nie znalazlam odp na forum)

Post autor: zabka88 »

Witam, Jestem tutaj nowa :) I od razu szczerze przyznaje , ze na forum jest sporo informacji o szczurkach , zalozylam jednak nowy temat, gdyz nic konkretnego nie znalazlam ( bylo pare podobnych postow ze wrzesnia jednak bez odpowiedzi ). Konkretnie moze zaczne od poczatku ... Od 3 dni mam ogonka, maz kupil w zoologicznym ( wiem, wiem ze nie powinien, ale to nie bylo planowane, poprostu sie w nim zakochal i chcial zrobic mi niespodzianke, dodam ze mam juz 2 chomiczki Roborowskiego, wiec uwielbiam gryzonie, kiedys mialam syryjskie i myszki ). A wiec szczurek, a konkretnie szczurzyca podobno ma okolo 3 miesiecy( tak mu powiedzieli) strasznie sie drapie, bardzo czesto sie myje i "iska" :/ troszke mnie nie pokoi takie zachowanie, bo naprawde robi to caly czas, nie jest to przebialczenie o ktorym tez juz sporo poczytalam, gdyz nie dostala duzych ilosci nabialu. Jako sciolka na poczatku sluzyly trociny i sianko, dzisiaj zmienilam na samo sianko ( czytalam takze o zwirku kocim albo reczniczkach?) dostaje sucha karme dla gryzoni ( nie bawem kupie jakiej porzadne jedzonko z witaminkami dla szczurkow) szczurek nie ma zadnych lysych plackow na futerku, nie ma zadnego lupiezu, ani krostek czy guzow nie zauwazylam, zadnej wydzieliny z uszek ani noska tez nie ma. Futerko ma bardzo ladne, zadbane. Nie widze, zadnych robaczkow, weszek czy pchel :/ poza tym apetyt ma dobry i reszta w porzadku. Jestem w trakcie jej oswajania, daje sie glaskac , szmerac za uszkami i po brzuszku, obwachuje reke i sie przyzwyczaja chyba powoli, Prosze o pomoc, widzialam wiele podobnych postow, jednak objawy byly tam troszke inne i nie doszukalam sie odpowiedzi. Z gory dzieki
Awatar użytkownika
paulinka93
Posty: 239
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Czeste drapanie (Nie znalazlam odp na forum)

Post autor: paulinka93 »

drapanie zapewne jest spowodowane trocinami i siankiem...sianko też pyli i nie jest wcale lepszym rozwiązaniem. jako ściołkę można dawać granulat do kupienia w zoologu. drapanie na pewno nie przejdzie z dnia na dzień więc trzeba toche poczekać. drapanie też może być spowodowane chorobą skóry.
i najlepiej żeby zapewnić towarzystwo w formie drugiego szczurka...tej samej płci! ;)
Moje szczurki: Chicka, Mila, Zula[*], Toyota[*], Hawana[*], Koko[*], Kika[*], Mia[*], Lajla[*].
Koszatniczki: Lola[*] i Tola[*].
Kocur Filip[*].
Pies Nestor.
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: Czeste drapanie (Nie znalazlam odp na forum)

Post autor: syntonia »

Miałam podobny problem. Zmieniłam ściółkę z trocin na żwirek bentonitowy i stopniowo coraz mniej się drapał. Potem zaczęłam eksperymentować z żwirkami i kupiłam polecany Pinio (żwirek drewniany). Znowu zaczął się drapać i na dodatek sierść dość mocno wypadała. Szybko zmieniłam i z powrotem używam żwirku bentonitowego. Teraz jest już ok i myślę, że jest po prostu uczulony na drewno. Poczekaj jakiś czas i zobacz czy przestanie się drapać. Jeśli nie to zmień ściółkę na jakąś, która najmniej pyli. Ja polecam żwirek bentonitowy (szczerze mówiąc ten drogi niczym się nie różni od tego taniego, więc obojętnie jakiej firmy), bo się sprawdza i ani ja ani moje szczurasy nie są na niego uczulone. Ale przynajmniej przy eksperymentowaniu ze ściółkami dowiedziałam się, że też jestem uczulona na drewno ;)
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
zabka88
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 02, 2010 8:52 pm

Re: Czeste drapanie (Nie znalazlam odp na forum)

Post autor: zabka88 »

Dziekuje bardzo za odpowiedz :) poczekam jeszcze pare dni i zobaczymy. Jak nie bedzie poprawy zmienie na polecany zwirek :) a nad 2 szczurkiem tez juz mysle :). Jednak najpierw w przyszlym tygodniu wybiore sie do jakiegos dobrego weta bo chce dokladnie sie dowiedziec ile miesiecy ma moja niunia :) i czy wszystko jest ok. A mam jeszcze pytanie, czy jezeli chcialabym jej przygarnac druga szczurzyczke, musi byc ona w tym samym wieku ?
Awatar użytkownika
paulinka93
Posty: 239
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Czeste drapanie (Nie znalazlam odp na forum)

Post autor: paulinka93 »

nie, nie musi ale najlepiej jeśli będzie zblizona wiekiem do Twojej bo łatwiej będzie się im dogadać ;) Starsza szczurzyca nie koniecznie będzie się chciała dogadać i może być problem z łaczeniem.
Moje szczurki: Chicka, Mila, Zula[*], Toyota[*], Hawana[*], Koko[*], Kika[*], Mia[*], Lajla[*].
Koszatniczki: Lola[*] i Tola[*].
Kocur Filip[*].
Pies Nestor.
zabka88
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 02, 2010 8:52 pm

Re: Czeste drapanie (Nie znalazlam odp na forum)

Post autor: zabka88 »

ok, dziekuje :) bede szukac w dziale ogloszenie, czy ktos nie ma jakis szczurzyczek :) najpierw jeszcze tylko dowiem sie w jakim dokladnie jest wieku :) pozdrawiam, jeszcze raz dziekuje za pomoc, naprawde duzo przydatnych informacji na tym forum :) oraz dobrych ludzi :)
cinkowa
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 5:35 pm

Re: Czeste drapanie (Nie znalazlam odp na forum)

Post autor: cinkowa »

moj młody tez sie drapał,
zaczely pojawiac sie strupki, pod pyszczkiem, za uszkami, za szyji.
wczoraj bylam u weta. świerzbowiec.
antybiotyk doustnie i 3 zastrzyki dodatkowo.
biedny maly meczy sie strasznie bo nienawidzi weta.
wyrywa sie, piszczy, drapie ale nie gryzie. zero obrony.

Jak dlugo leczy sie swierzbowca bo przez to cale zamieszanie u weta całkowicie zapomnialam zapytac ;/
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Czeste drapanie (Nie znalazlam odp na forum)

Post autor: merch »

u szczurow strupki to najczesciej pasozyty !

Nie czekaj za dlugo , jak poroznosi jajka bedziesz walczyc z nimi dluuuuuuuugo
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”