co z nią jest?:(

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
zlosnica
Posty: 8
Rejestracja: pn gru 21, 2009 10:20 pm

co z nią jest?:(

Post autor: zlosnica »

witam wszystkich.
mam ogromny problem z moja Małą Mi:( chorowala ostatnio dosc mcno, miała biegunke i zakazenie dolnej wargi. przez okolo tydzien dostawala antybiotyki. jednego dnia wszytko bylo ok ale juz nastepnego duzo gorzej i tak na zmiane...kurcja zakonczyla sie w sobote i wszystko bylo ok az do dzis. od samego rana jest ospala, jakas taka smutna, nie chce jesc ani pic...boje sie ze znow sie odwodni. a wyglada jak taka schorowana staruszka;( to jest moj pierwszy szczurex wiec dopiero sie 'ich" ucze i nie wiem co mam teraz robic. kupilam witaminy na usprawnienie pracy jelit (pro-digest) ale jak widze to w klatce jest tylko kilka malych kupek. mimo ze Mała je, w ogole nie moze przybrac na wadze, tylko brzuszek ma wiekszy.jutro wybieram sie ponownie do weta w sprawie dolnej wargi i tego jej zachowania, ale moze wy spotkaliscie sie z takim szczurzym zachowaniem i cos mi doradzicie? prosze...:(
Awatar użytkownika
Zorlis
Posty: 456
Rejestracja: czw cze 16, 2005 7:06 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: co z nią jest?:(

Post autor: Zorlis »

Pierwsze, co przyszło mi na myśl, to może jakieś pasożyty wewnętrzne...
zlosnica
Posty: 8
Rejestracja: pn gru 21, 2009 10:20 pm

Re: co z nią jest?:(

Post autor: zlosnica »

ja nie wiem co znia...widze ze strasznie sie juz meczy ;(
Awatar użytkownika
Zorlis
Posty: 456
Rejestracja: czw cze 16, 2005 7:06 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: co z nią jest?:(

Post autor: Zorlis »

Skąd masz szczurkę? Mogła mieć wcześniej kontakt z innymi chorymi zwierzętami, na przykład...?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: co z nią jest?:(

Post autor: Paul_Julian »

Poproś weta o usg albo rtg brzuszka, trzeba zobaczyć czy tam nie ma guzka. To drozsze badania (ok. 30 zł) , ale przynajmniej dają pewność. Niepokojąca jest ta ospałość i brak przyrostu wagi.
Moze faktycznie pasożyty, może wzdęcie albo zatwardzenie .... Jak zrobi jutro kupę , to weż taką jedną albo kilka "rodzynek " w pudełeczko i zapytaj o zbadanie w kierunku pasozytów (jesli rtg/usg nic złego nie wykryje).
Przy antybiotyku powinna dostawać 1/3 fiolki lakcidu ( słodkie, dolewasz wody do fiolki) , jak nie dostawała , to może nie mieć ochoty na jedzenie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Arve
Posty: 343
Rejestracja: wt lut 02, 2010 2:42 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: co z nią jest?:(

Post autor: Arve »

po pierwsze - ja bym się upewniła, że twój wet potrafi leczyć szczurki --> jeśli nie szukasz weta, który się specjalizuje w ogonkach

jeśli potrafi to leć z małą do niego jak najszybciej i niech faktycznie dokładnie zbada a nie po łepkach.

powodzenia
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: co z nią jest?:(

Post autor: LaCoka »

W tej sytuacji wcześniejsze rozwolnienie skojarzyło mi się z brakiem leku osłonkowego (np. lakcidu) przy antybiotyku, czasami podobne sytuacje zdarzają się u ludzi.

A jeśli chodzi o wzdęty brzuszek, smutek, osowiałość i małą ilość kupek to oczywiście zrób to co poradzili Ci inni forumowicze ale od siebie mogę jeszcze dorzucić żebyś spróbowała dać małej troszkę gerberka wymieszanego z kilkoma kroplami oliwy z oliwek, w moim stadku jest to niezawodna metoda na zatwardzenie :)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: co z nią jest?:(

Post autor: nausicaa »

a jakie antybiotyki dostawała? może nie były dobrane dla szczurków, a wet się nie znal?
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
zlosnica
Posty: 8
Rejestracja: pn gru 21, 2009 10:20 pm

Re: co z nią jest?:(

Post autor: zlosnica »

niestety, nie udało się jej uratować. piszę dopiero teraz, bo jakoś w tygodniu nie miałam czasu...nastroju zresza tez. tego samego dnia co napisalam pojechalam do weta, byl inny niz ten u ktorego Mała się leczyła. i stwiardził, ze najprawdopodobniej miała guza miedzy zoladkiem a kregoslupem:( a wszystko to co sie z nia działo moglo byc efektem wystapienia nowotworu. nie chcialam zeby dluzej sie meczyla bo juz nie miala nawet sily wstac, jak przewrocila sie na bok. niestety leczyli ja objawowo, ze wzgledu na niska wage, odwodnienie i zakazona warge...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: co z nią jest?:(

Post autor: Paul_Julian »

Czasem cięzko jest znaleśc powód choroby , zwłaszcza jesli lekarz nie zrobi usg /rtg.
Bardzo mi przykro z powodu maleństwa, zrobiłas jednak bardzo dużo , tym bardziej że to była Twoja pierwsza szczurka.
Mam nadzieję , że ta strata nie przesłoni chęci posiadania ogonków. Racja , że chorują , ale radość jaką dają jest bezcenna.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
zlosnica
Posty: 8
Rejestracja: pn gru 21, 2009 10:20 pm

Re: co z nią jest?:(

Post autor: zlosnica »

na pocztaku nie chcialam w ogole myslec okolejnym szczurexie ;) ale dzis jak zobaczylam w zoologiczym te malenstwa to musialam kupic! mała nazwalam Kimiko;)
co do malej mi, kupilam ja w sieciowym zoologicznym (na lit. K) i chyba najzwyczajniej w swiecie byla juz stara i schorowana...to samo powiedzial wet, kiedy nie potrafil dokldnie powiedziec ile Mi moze miec...
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: co z nią jest?:(

Post autor: zalbi »

zlosnica pisze:na pocztaku nie chcialam w ogole myslec okolejnym szczurexie ;) ale dzis jak zobaczylam w zoologiczym te malenstwa to musialam kupic! mała nazwalam Kimiko;)
co do malej mi, kupilam ja w sieciowym zoologicznym (na lit. K) i chyba najzwyczajniej w swiecie byla juz stara i schorowana...to samo powiedzial wet, kiedy nie potrafil dokldnie powiedziec ile Mi moze miec...
i znowu w sklepie, i znowu samotnie..

no cóż.. więcej nie dodam, bo to bez sensu w tym przypadku.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: co z nią jest?:(

Post autor: Paul_Julian »

Gapa jesteś , mogłas troszkę poczekać i mieć z adopcji. No , ale już za pózno. To chociaż drugą weż z adopcji, tylko najpierw się upewnij , jakiej płci jest Kimiko. Szczurki powinny być dwa tej samej płci.
Dużo piszemy dlaczego nie powinno sie brać z zoologicznych sklepów ( drastyczne warunki zanim trafią do sklepu , nabijanie kasy rozmnażaczom , mnożenie szczurków między rodzeństwem i choroby które z tego wychodzą ), a transport zawsze sie jakiś znajdzie do wielu miejscowosci, wystarczy troszkę poczekać .
Dwa szczury zajmują niemal tyle samo miejsca i jedzenia co jeden :) , a towarzystwo jest nieodzowne. Żaden człowiek go nie zastąpi.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
zlosnica
Posty: 8
Rejestracja: pn gru 21, 2009 10:20 pm

Re: co z nią jest?:(

Post autor: zlosnica »

kupilam ja tylko dlatego bo najprawdopodobniej zjadlbyja jakis paskudny waz;/ kolega prowadzi sklep w mojej miejscowosci i otwrcie powiedzial co i jak z tymi szczurami u niego.
co do adopcji, wlasnie szukalam konkretnych informcji na forum, wiec spokojnie, nie jestem az tak "niemyslaca"
bylaym wdzieczna jakbyscie mi pomogly odrobine
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: co z nią jest?:(

Post autor: Paul_Julian »

kupilam ja tylko dlatego bo najprawdopodobniej zjadlbyja jakis paskudny waz;/ kolega prowadzi sklep w mojej miejscowosci i otwrcie powiedzial co i jak z tymi szczurami u niego.
Tak sie nie powinno robić , dlatego że Twój kolega (lub jakikolwiek inny sprzedawca) , teraz sprowadzi kolejne ogonki. Po to ma sklep, zeby na nim zarabiać. I jedna klientka ( czyli Ty ) tego nie zmieni.
Bardzo trudno jest odejsć od ciasnego akwarium i skazać ogonka na niewiadomy los. Trzeba sie jednak przemóc.
To jedyna droga , bo jeżeli kazdy sie zlituje, to własnie przez to będą sprowadzane nowe szczurki. Szybciej niż my je zdązymy wykupić .
Już kilka lat temu, gdy nie wiedziałem że można adoptować szczurka , spotkałem się w sklepach ze słowami " Nie sprowadzamy szczurów". Martwiłem sie wtedy, skąd ja wezmę towarzystwo dla mojej szczurci ?

Cięzko nam pomóc wszystkim ludziom , którzy chcą zaadoptować maluchy. Nawet nie wiemy skąd jesteś , wiec też trudno pomóc :) Musisz założyc topik , ze chcesz adoptować i szukać w swoich okolicach , albo dalej i tam pytać czy sa ogonki wolnei na bieżąco patrzeć co sie dzieje w topiku :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”