Problemy z brzuszkiem - co jest?

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
mimibu
Posty: 28
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Problemy z brzuszkiem - co jest?

Post autor: mimibu »

Piszę, bo moja mała Kuńdzia miała wczoraj dziwne przejścia z brzuszkiem. wszystko trwało jakąś godzinkę, dwie. Już jest wszystko w porządku, ale wczoraj dziewuszka dziwnie się wiła... co chwilę się wyciągała,a jak starała się przejść kawałek to po chwili dziwnie wciągała brzuch (jak wymiotujący psiak) Brzuszek był miękki i normalnej wielkości. I minę też miała niezadowoloną... ale gdy miałam już jechać z nią do weta to wtuliła się w Dziunie i usnęła... Okropnie się przestraszyłam... Poza dziwnymi skrętami wszystko było normalnie: piła, a jak podstawiłam trochę jedzenia to rzuciła się na nie jak zwykle. Obserwuje ją uważnie, ale już normalnie skacze, biega, dokucza innym. Wczoraj podałam jej miętkę do picia i troszkę pomasowałam brzuszek (tyle na ile mi pozwoliła)... Co to mogło być? Niestrawność? (do jedzonka dostają wszystko, prócz mięska: ziarna, sałatkę, makaron, śmietankę - wczoraj)
Dziękuje za jakiekolwiek informacje
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Problemy z brzuszkiem - co jest?

Post autor: pin3ska »

Śałaty ze sklepu nie powinno sie dawac - jest pryskana.

Myslalam o zadławieniu, ale gdyby sie zadławiła to chyba by nie chciala wtedy raczejjesc...
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy z brzuszkiem - co jest?

Post autor: StasiMalgosia »

idź do weta najlepiej zadzwoń do Hematowetu i umów się na wizytę z dr. Soszyńską lub dr.Puławskim
dr. Soszyńska czasem jak sprawa okazuje się niczym strasznym to za wizytę potrafi wogule nic nie wziąść
a jak pujdziesz do Weta to i ty się uspokoisz
Obrazek
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Problemy z brzuszkiem - co jest?

Post autor: nausicaa »

moja Budyniowa też miała coś w tym guście- zadławila się wtedy jakimś kawałkiem jedzonka. z tym,że nie było skrętów brzuszka, a tylko przełyku.ale być może,że Twojej szczurce coś po prostu głębiej wpadło i może stąd ten brzuszek. w końcu szczury nie wymiotują...
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
mimibu
Posty: 28
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:55 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Problemy z brzuszkiem - co jest?

Post autor: mimibu »

Dziękuje wszystkim za pomoc... myślę że coś mogło mojej małej się w żołądku posklejać... Do weterynarza i tak się muszę przejść bo dziewczyny już pół roku nie były i przyda się im malutki przegląd :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”