Pasożyty

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
KolBa
Posty: 37
Rejestracja: pt lut 19, 2010 9:41 pm
Lokalizacja: Będzin

Pasożyty

Post autor: KolBa »

Witam . Od wczoraj przeszukałam forum chyba ze 4 razy i nie mogę znaleść odpowiedzi czy pchły ze szczurka mogą przenieść się na człowieka . W sumie nie tylko pchły ale też i wszy ?? Wczoraj wieczorem zauważyłam ,że po Roddim (a szczególnie na jego tyle) łażą lekko pomarańczowe pchły ! I to nie jest łupież bo z nim już miałam doczynienia , po złapaniu jednej ( z trudem bo Roddi nie daje ich sobie wybrać ) miałam problem z jej zabiciem. Zgniotłam ja paznokciem po czym tryskneła z niej niewielka ilość krwi... jest jeszcze jeden problem że weterynarz nie chciał nas dziś przyjąć bo niby niedziela ... a Roddi się okropnie drapie i muszę mu pomóc . więc proszę o odpowiedź czy to co Roddi ma na sobie może przejść także na mnie ??? ???
Obrazek
[*] Alekej [*] Rodi [*] Dzikus (Putin) [*] Maleństwo (Songo)[*] Bentley
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pasożyty

Post autor: LaCoka »

KolBa pisze:Witam . Od wczoraj przeszukałam forum chyba ze 4 razy i nie mogę znaleść odpowiedzi czy pchły ze szczurka mogą przenieść się na człowieka . W sumie nie tylko pchły ale też i wszy ?? Wczoraj wieczorem zauważyłam ,że po Roddim (a szczególnie na jego tyle) łażą lekko pomarańczowe pchły ! I to nie jest łupież bo z nim już miałam doczynienia , po złapaniu jednej ( z trudem bo Roddi nie daje ich sobie wybrać ) miałam problem z jej zabiciem. Zgniotłam ja paznokciem po czym tryskneła z niej niewielka ilość krwi... jest jeszcze jeden problem że weterynarz nie chciał nas dziś przyjąć bo niby niedziela ... a Roddi się okropnie drapie i muszę mu pomóc . więc proszę o odpowiedź czy to co Roddi ma na sobie może przejść także na mnie ??? ???
Z tego co się orientuję pasożyty szczurze są szczurze i nie przenoszą się na człowieka ani na inne zwierzęta ;)
A do weta idź jutro bo mały musi dostać leki
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pasożyty

Post autor: smeg »

Pchły chyba mogą ugryźć też człowieka, przynajmniej mi to się czasem zdarzało przy kontaktach z podwórkowymi zwierzętami. Ale nie zalęgły mi się we włosach :P Wszy ludzkie i zwierzęce to oddzielne gatunki, więc na Ciebie nie przejdą, ale trzeba uważać na inne zwierzęta w domu.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pasożyty

Post autor: smeg »

[proszę o sklejenie]

Z tymi innymi zwierzętami to informacja od mojej pani weterynarz, kazała mi uważać kiedy moje szczury miały wszoły.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
KolBa
Posty: 37
Rejestracja: pt lut 19, 2010 9:41 pm
Lokalizacja: Będzin

Re: Pasożyty

Post autor: KolBa »

Dziękuję , uspokoiliście mnie :) a ze szczurkiem jutro koniecznie się do weta wybiorę bo się męczy mały tylko.
Obrazek
[*] Alekej [*] Rodi [*] Dzikus (Putin) [*] Maleństwo (Songo)[*] Bentley
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”