Poker i Diego - Mohiniowe miziaki dwa :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mohini
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 06, 2010 8:42 pm
Lokalizacja: Poznań

Poker i Diego - Mohiniowe miziaki dwa :)

Post autor: Mohini »

Szczuraskowy temat obiecałam założyć już dawno temu, no ale jakoś tak wychodziło, że nie wychodziło :-\
Teraz, korzystając z chorobowego, postanowiłam wreszcie spełnić obietnicę..a tak swoją drogą, to zwolnienie mam z powodu silnego zapalenia spojówek i wyglądam jak zapłakana, ujarana chinka, a siedzę przed kompem na forum i dodatkowo nadwyrężam wzrok...oj, gdyby wiedziała o tym moja kierowniczka ::)
No ale do rzeczy, czyli rzecz o szczuraskach dwóch!!!
Diego i Poker pojawili się w moim domu 13.02.2010r. i od razu skradli serca moje i mojego narzeczonego. Zaadoptowałam chłopaków dzięki temu forum i mimo śniegów, mimo mrozów przybyli do mnie wieeelokilometrową drogę z Opola. Zanim jednak przybyli, a już wiedzieliśmy, że będą, że na nas czekają, trwał w naszym życiu uroczy okres radosnych i pełnych przejęcia przygotowań do przyjęcia szczurciów. Conajmniej kilka razy pilnie czyściłam klatkę, w której miały zamieszkać, robiliśmy z narzeczonym wyprawy do najlepiej zaopatrzonych sklepów zoologicznych w poszukiwaniu odpowiedniej karmy, ściółki, kolb i innych bajerów, godzinami czytałam wszelkie fora i strony poświęcone szczuraskowej tematyce, a potem przez kolejne godziny nawijałam o tym mojemu narzeczonemu ;D
Aż w końcu nadszedł wymarzony dzień odbioru szczurków, czułam się conajmniej tak, jak kilkuletnie dziecko w Boże Narodzenie oczekujące na Świętego Mokołaja :P Po szczurki pojechał do Opola mój narzeczony, wstał o 4 rano, wsiadł w pociąg o 5.30 a około 15.30 maluchy były już u nas :D Ponieważ ja nie mogłam się doczekać przyjazdu szczurków, narzeczony umilał mi czas oczekiwania wysyłając mi mnóstwo zdjęć chłopaków zrobionych komórką, i chociaż były niewyraźne ja i tak rozpływałam się nad nimi i wyrzucałam z siebie niezliczone ochy i achy ;) No i od tego czasu oboje jesteśmy permanentnie zakochani w naszych dwóch urwisach!!!
I chociaż mój narzeczony na początku podchodził do sprawy adopcji szczurasów nieco chłodniej niż ja, mówiąc ściślej szczurki nigdy nie były jego pasją, to teraz poświęca im mnóstwo czasu i nawet sam, własnoręcznie szyje im hamaczki :o co jest o tyle niesamowite, że wcześniej nawet guzika do własnej koszuli by sobie nie przyszył!!!
A teraz słów kilka o samych szczurkach. Oczywiście są przeurocze, przekochane, najcudowniejsze i w ogóle naj naj naj, czego się zapewne domyślacie, ale dośc już słodzenia ::) Konkrety:

Diego- czarnuszek z białym brzuszkiem, typ berkshire, nieco mniejszy i drobniejszy niż Poker, mały budowniczy, uwielbia buszować w trocinkach, drzeć gazety i budować z nich tajemnicze piramidy, przytulne norki i dziwne bunkry ;) , pierwsze co zrobił Diego po wpuszczeniu go do nowej klatki-zaczął się urządzać, przestawił domek wg.własnego gustu, mościł sobie wygodne gniazdko z gazetowych wiórków, które wcześniej sam 'naprodukował', a wszystko po to by następnego dnia zacząć całą pracę od nowa, przestawić dom w inne miejsce i budować zupełnie nowe budowle...widocznie to typ wędrowniczka, który uwielbia przeprowadzki i zmiany otoczenia :)

Poker- klasyczny kapturek, coraz okrąglejszy bo to wielki łasuch, jego ulubione zajęcie to szamanie, nie jest wybredny, wręcz przeciwnie, pochłania wszystko choć jego przysmakiem są ziarenka słonecznika, a potem najedzony i szczęśliwy kokosi się z upodobaniem w polarkowym hamaczku, drzemie leniwie na półeczce lub odpoczywa w miseczce po jedzonku :o obserwując od niechcenia otoczenie z półprzymkniętych powiek...kiedy już Poker zdecyduje się na podjęcie aktywności fizycznej wtedy wychodzi z niego prawdziwy szczurzy przywódca, jest odważniejszy niż Diego, wszędzie zajrzy, wszystko zbada jako pierwszy, obwącha, obejrzy, a wtedy Diego może zanim już bezpiecznie podążyć ;)

Obecnie jesteśmy na etapie oswajania szczurasów z mieszkankiem, wypuszczamy je z klatki tak często, jak tylko się da, ale nie jest łatwo bo poza klatką, ulubionym zajęciem chłopaków jest obgryzanie tapet, a tych niestety nie da się w żaden sposób zabezpieczyć :-\
Sytuacja jest o tyle trudna, że jest to mieszkanie wynajmowane więc jego właściciel nie będzie zbyt zachwycony specyficzną ozdobą ścian ::)
To tyle na razie o naszych miziastych kumplach. Jak tylko dam radę to postaram się wrzucić fotki szczurasów. :)
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Poker i Diego - Mohiniowe miziaki dwa :)

Post autor: Jessica »

milo sie czyta takie opwiesci:) chlopaczki skradli wam serce :) z niecierpliwoscia czekam na fotki ogoniastych :-* wymiziaj, wycaluj
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poker i Diego - Mohiniowe miziaki dwa :)

Post autor: zocha »

Oj te szczurki, potrafią skraść nie jedno serce :) , czekam na fotki i życzę dużo zdrówka, buziaka dla chłopaków :-*
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Mohini
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 06, 2010 8:42 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Poker i Diego - Mohiniowe miziaki dwa :)

Post autor: Mohini »

Zdjecia ogonków....
Mohini
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 06, 2010 8:42 pm
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mohini »

no i się nie udało z tymi fotkami...dopiero to rozpracowuję ???
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Poker i Diego - Mohiniowe miziaki dwa :)

Post autor: klimejszyn »

wrzuć na imageshack.us albo fotosik.pl i skopiuj wygenerowany link albo miniaturę na forum, wklej go tutaj :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Poker i Diego - Mohiniowe miziaki dwa :)

Post autor: odmienna »

"czarnuszek z białym brzuszkiem" i "klasyczny kapturek" ! - ja Cię proszę: przyłóż się do tego rozpracowywania! :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”