Padaczka u szczurka

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kiruna

[PADACZKA] atak, skurcze miesni

Post autor: Kiruna »

BLAGAM O POMOC!!!
Od jakiegos czasu mam problem z roczna szczurzyca. Dostaje nagle dziwnych atakow, skacze jak szalona po klatce, dostaje skurczow miesni, wylamuje sobie przy tym pazury itd. Ostatnio zakleszczyla sie zebami o pret klatki. Zwykle po takim ataku lezy bez ruchu, pozniej nie chce nic jesc ani pic. Ataki sa coraz czestsze i jak tak dalej pojdzie bede ja musiala uspic... :cry:
jesli ktos wie co to moze byc, to prosze o informacje!!!
z gory dziekuje...
rozyn

[PADACZKA] atak, skurcze miesni

Post autor: rozyn »

Mam nadzieje że będzie ok z twoim szczuraskiem :wink:
besn

[PADACZKA] atak, skurcze miesni

Post autor: besn »

lol , nie slyszalm o czyms takim, moze to jakas padaczka szczurcza, jak nie bylas u weteryna to idz szybko, a jak byłaś to spróbój ją złapać i utrzymać jak ma atak, to chociaż nie ucierpi, albo moze tak szczyrzyce maja jakies coś płodnego czy co, strzelam bo nigdy nie mniałem pci żeńskiej
Kiruna

[PADACZKA] atak, skurcze miesni

Post autor: Kiruna »

Bylam u weterynarza ale on twierzdzi, ze to "raczej" normalne... Widac ze gosciu o szczurach duzo pojecia nie ma. Jak narazie Mysia czuje sie lepiej tylko na jak dlugo... :cry: Na szczescie nie jest tak zle, nie musze jej usypiac!!! moze sie jeszcze poprawi...
rozyn

[PADACZKA] atak, skurcze miesni

Post autor: rozyn »

Tak niestety dużo z weterynarzy posiadam małą wiedze na temat szczurów i innych gryzoni ... :( No ale mamy nadzieje że twoj szczurek będzie zdrów :wink:
besn

[PADACZKA] atak, skurcze miesni

Post autor: besn »

maja wiedze ogólną .. taka na jaka natrafili , czyli to co sami widzieli .. bardzo malo jest takich co se kupuja ksiazki o chomikach i czytaja z zamilowaniem :>
rozyn

[PADACZKA] atak, skurcze miesni

Post autor: rozyn »

Bardziej nie wgłębiam się w ten temat ... Ponieważ nie wiem jak się uczy weterynarzy ... :wink: Dziękuje :P :P :D :D hehe
Kiruna

[PADACZKA] atak, skurcze miesni

Post autor: Kiruna »

no tak... weterynarz tez jest czlowiekiem i nie moze znac sie na wszystkim...tylko dlaczego wiekszosc sie do tego nie przyznaje i nie wysyla do jakiegos dobrego specjalisty??? gonia tylko za pieniedzmi...
besn

[PADACZKA] atak, skurcze miesni

Post autor: besn »

teraz tak każdy i to normalne .. szkoda tylko, że my i nasze szczurki na tym muszą cierpieć .. :(
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[PADACZKA] atak, skurcze miesni

Post autor: Mycha »

Coś dziwnego dzieje się z twoją szczurzynką:( Nie jest dobrze, mojej koleżanki szynszyl miał padaczkę i pod koniec choroby tracił przytomność i wkońcu sie nie obudził :cry:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Kiruna

[PADACZKA] atak, skurcze miesni

Post autor: Kiruna »

No wlasnie... ja tez podejrzewam, ze to padaczka (lub cos podobnego).
W sumie od tygodnia wybieram sie do weterynarza, zeby Mysie uspic, ale nie potrafie tego zrobic... Czasem wolalabym po prostu znalezc ja martwa na dnie klatki :cry: , wtedy nie czulabym sie tak winna :( . Z drugiej strony wiem, ze ona sie meczy, ale kiedy tak patrze jak gdzies w kaciku slodko spi, ludze sie, ze wszystko jeszcze bedzie dobrze... :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[PADACZKA] atak, skurcze miesni

Post autor: Ania »

Zastanawia mnie cos... skoro dla Mysi nie ma juz ratunku, moze warto sproobowac i zapy6tac weta czy ma mozliwosc wypisania lekow na padaczke? I podac szczurkowi zgodnie z waga np okruszek tabletki i zaobserwowac efekty?
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
philosophos

[PADACZKA] atak, skurcze miesni

Post autor: philosophos »

Padaczka jest chorobą wywoływaną przez zmiany w mózgu, powstałe wskutek urazów lub zatruć. Jeżeli choroba wystąpiła u rocznej szczurki, raczej nie jest wrodzona (choć kto wie, co te nasze biedne laboratorki noszą w swoich genach?). Przypomnij sobie czy wcześniej nie doznała ona urazu głowy lub jakiegoś zatrucia. Powodzenia.
cos

[PADACZKA] atak, skurcze miesni

Post autor: cos »

A może twoja szczurka ma ataki związane z sercem może jakiś mikro zawał czy cuś. Spróbuj podać jej witaminki. Moż e pomoże. :wink:
Anusia
Posty: 15
Rejestracja: wt cze 14, 2005 4:51 pm

[PADACZKA] czy kto? si? z tym spotka? u szczurka?

Post autor: Anusia »

Jest to ciąg dalszy postu: "Ratujcie Maniuśa" po tym jak mój Manius został zatruty preparatem przeciw pasożytom skóry, zaczęły u niego występować napady drgawek,wygięcie ciała w łuk, skurcze, mechaniczne ruchy - skurcze szczeki i kończyn oraz ślinotok - jednym słowem przykładowy obraz tych ostrzejszych objawów poadaczki, domyśliłam sie tego wczoraj bo ataki zaczynaja sie w momentach stersu, jestem zrozpaczona - Maniuś jest moim pierwszym ogonkiem, ma dopiero miesiąc i 3 tygodnie na dodatek studjuje i co jakiś czas musze z nim jeżdzic do innego miasta, za nim sie to piek ło zaczęło nie było żadnych problemów a teraz boje się go dotknąć żeby nie dostał ataku, a najgorsze że boje się go przewieżć do weterynarza bo każdy kolejny atak coraz bardziej go osłabia( wczoraj miał 2 a dzisiaj 1 - lub serie kilku - nie wiem a zaczęły się w 4 dni temu) boje się żę tóryś w końcu go wykończy :cry:
Błagam o pomoc jeśli ktoś wie, ma pomysł lub ma/ miał do czynienia z padaczką u szczurka - prosze niech napisze co powinnam zrobić jak się nim zaopiekować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”