Płochliwe, nie chcą biegać po pokoju:(

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

antita91
Posty: 158
Rejestracja: śr lut 24, 2010 9:41 pm

Płochliwe, nie chcą biegać po pokoju:(

Post autor: antita91 »

Witam. Mam 2 2,5 miesięcznych samców. Mam je od urodzenia. Od jakiegoś czasu puszczam je luzem po pokoju, lecz one strasznie się boją i czasem spędzają cały dzień pod kaloryferem:( jak mam je przekonać do radosnego biegania po całym pokoju?
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Płochliwe, nie chcą biegać po pokoju:(

Post autor: dusiaczek »

Moi panowie sa u mnie przeszło pół roku i codziennie próbuję je puszczać po dywanie, jeden jescze pochodzi, ale drugi zachowuje się jakby się bał przestrzeni. widocznie twoje też takie straszki są :)
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Płochliwe, nie chcą biegać po pokoju:(

Post autor: Astry »

Czekać :D. Moja Emi jak przyszła też się tak bała, a teraz wszędzie jej pełno :). Może spróbuj dawać im jakieś smakołyki poza klatką... u mnie podziałało :)
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Płochliwe, nie chcą biegać po pokoju:(

Post autor: matrix360 »

U mnie, kiedy klatka się otwiera to te najmłodsze wyruszają pobiegać inne tylko wchodza na parapet albo pod kaloryfer, ale dlatego, ze im się nie chce, może Twoi panowie to też takie leniuszki po prostu :D
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Płochliwe, nie chcą biegać po pokoju:(

Post autor: denewa »

To kwestia czasu, podrosną, zapoznają się dobrze z terenem to nie będziesz mogła się od nich ogonić, wtedy będą wszędzie...
A to przecież jeszcze maluszki teraz :)
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
izula
Posty: 167
Rejestracja: czw lip 26, 2007 11:48 pm
Lokalizacja: sochaczew

Re: Płochliwe, nie chcą biegać po pokoju:(

Post autor: izula »

Moje szczury mam już ponad rok ale dopiero od jakichś 6 miesięcy dopiero swobodnie biegają sobie po mieszkaniu :).
musi minąć trochę czasu zanim się odważą, tylko może na siłę nie puszczaj ich na podłogę, może np. postaw klatkę na podłodze i zostaw otwarte drzwi albo puszczaj je na łózko podstawiając coś po czym mogły by zejść (tylko nic śliskiego :) ) po jakimś czasie same się odważą i będziesz miała problem żeby je do klatki połapać :) ( ja stawiam klatkę na krześle przy łóżku, chłopaki z klatki wychodzą na lóżko, z łózka schodzą po poduszce na podłogę, biegają a potem same wracają do klatki :) )
Awatar użytkownika
renett
Posty: 357
Rejestracja: śr cze 30, 2010 11:06 am
Numer GG: 19009487
Lokalizacja: Szczecin

Re: Płochliwe, nie chcą biegać po pokoju:(

Post autor: renett »

Mojej samicy pomogła...ciąża, stała się bardzo towarzyska nie chowa się po kątach tak jak kiedyś, lubi siedzieć na rękach, łazić po mnie, ale tego rozwiązania nie polecam ;)
Ze mną :Tedi, Miśka, Kazik
Za TM : Bolek, Basia, Wiesiunia, Mamuśka, Mała Biała, Foster, Mała Czarna, Nubi, Besti, Teodorek, Tosiu, Termit, Afra, Jasiu, Abra, Pyra
Nasz temat : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34178
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Płochliwe, nie chcą biegać po pokoju:(

Post autor: UprzejmaCegła »

Jak moi chłopcy nie chcieli schodzić na niższy poziom to ktoś z forum (już nie pamiętam kto) podpowiedział mi żebym kładła im kocyk (po którym ganiały) z łóżka na podłogę ;)
Awatar użytkownika
jaga-hugo
Posty: 8
Rejestracja: czw gru 23, 2010 9:37 pm

Re: Płochliwe, nie chcą biegać po pokoju:(

Post autor: jaga-hugo »

Najważniejsze jest to , żeby szczur w domu czuł się bezpieczny , ale pamiętaj szczur musi ci ufać ;)
Ps. Ja też miałam z tym kłopot . Było , minęło .
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”