Czy 18 sztuk potomstwa to dużo?

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

marianklb
Posty: 18
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 8:24 pm

Czy 18 sztuk potomstwa to dużo?

Post autor: marianklb »

Czy 18 sztuk potomstwa to dużo? Myślę, że tak, a moja śliczna Agatka tyle właśnie urodziła i stara się wszystkie utrzymać przy życiu.
marianklb
Posty: 18
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 8:24 pm

Re: Czy 18 sztuk potomstwa to dużo?

Post autor: marianklb »

minęło już ok 12 dni. Maleństwa mają już sierstkę i pełzają ślicznie, ale mają jeszcze zamknięte oczka
. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Czy 18 sztuk potomstwa to dużo?

Post autor: merch »

Na pewno - od 14 dnia zaczna jesc rozne rzeczy zacznij robic wtedy kaszki mleczne na mleku modyfikowanym , jajko, miesko gotowane, a teraz dobrze odzywiaj matke. jest to pierwszy znany mi przypadek tak duzego miotu w ktorym przezyly by wszystkie maluszki.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
marianklb
Posty: 18
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 8:24 pm

Re: Czy 18 sztuk potomstwa to dużo?

Post autor: marianklb »

Ja też byłem w szoku jak je zliczyłem. Spodziewałem się max 12 sztuk tych stworków. A w dodatku to pierwszy poród mojej samiczki. Może mi podpowiesz czym najlepiej karmić teraz mamuśkę ?
Dziękuję...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Czy 18 sztuk potomstwa to dużo?

Post autor: merch »

poszukaj w wyszukiwarce - genralnie to co juz napisalam , wszystkiego duzo: nabial, mieso, kasze gotowane, dobra karma dla szczurow np Xtravital , owoce, warzywa.
szczurkow w miocie potrafi byc od 1- 20 z tym , z naogol to jest ok 10-12. Zduzych miotow , czesto odchodzi kilka slabszych malenstw, takze naogol 14-16 odchowanych malych to juz jest bardzo duzo.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
marianklb
Posty: 18
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 8:24 pm

Re: Czy 18 sztuk potomstwa to dużo?

Post autor: marianklb »

Dzięki Wielkie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Czy 18 sztuk potomstwa to dużo?

Post autor: zalbi »

marianklb pisze: A w dodatku to pierwszy poród mojej samiczki.
miejmy nadzieję, że ostatni.



maluchy możesz potem karmic np kaszkami sojowymi dla niemowląt - wzmocni je to, bo przy takim nadmiarze mogą byc niedokarmione.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
marianklb
Posty: 18
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 8:24 pm

Re: Czy 18 sztuk potomstwa to dużo?

Post autor: marianklb »

zalbi pisze:
marianklb pisze: A w dodatku to pierwszy poród mojej samiczki.
miejmy nadzieję, że ostatni.



maluchy możesz potem karmic np kaszkami sojowymi dla niemowląt - wzmocni je to, bo przy takim nadmiarze mogą byc niedokarmione.

Kolejne mogą być niebezpieczne? Że miał by to być ostatni?
A jak mam to zrobić skoro parka razem mieszka. Mam co prawda 2 klatki ale one takie smutne są jak są osobno...
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Czy 18 sztuk potomstwa to dużo?

Post autor: zalbi »

to oddziel jak najszybciej szczury!
szczurzyca najprawdopodobniej jest juz w ciąży! chcesz ją zabic?

nie trzyma się szczurów tej samej płci razem!

nie rozmnaża się szczurów nie rodowodowych. nie rozmnaża sie szczurów z wadliwymi genami, po co chces zsporowadzac na świat kolejne chore szczury? zobacz ile szczurów szuka domów!
przeczytaj potrzebne informacje na forum i zastosuj sie do nich.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Czy 18 sztuk potomstwa to dużo?

Post autor: Sheeruun »

Zgadzam się z Zalbi.
Najlepiej żebyś z maluchów zostawił samiczce córeczkę, a jeśli zżyłeś się z samcem i chcesz też go zostawić (albo tylko jego, a oddać samiczkę), to dla niego synka. Wtedy oboje mieliby towarzystwo i nie dochodziłoby do ciąż, o ile pilnowałbyś aby mieli wybiegi w innych godzinach i nie spotykali się.
Ciąże u szczurów nierodowodowych powodują wady genetyczne i choroby maluchów. Właśnie przez takie rozmnażanie szczury, które kiedyś żyły nawet i po pięć lat, teraz dożywają maksimum 3.
Powodzenia życzę :3
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
Isiaczek
Posty: 419
Rejestracja: pn maja 18, 2009 1:15 pm
Lokalizacja: Garwolin/Warszawa
Kontakt:

Re: Czy 18 sztuk potomstwa to dużo?

Post autor: Isiaczek »

I co zrobisz z taką ilością maluchów? Myślisz, że uda ci się sprzedać na allegro? do zoologa? Czy może jak się okaże, że nikt nie będzie chciał będziesz próbował oddać je na forum? A potem za miesiąc, dwa - kolejne?
pusto... :(
TM: Rezus, Khazar, Fermin, Grand, Kruszon, Manfred vel. Mikroś, Putin, Bao

"Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."(Janusz L. Wiśniewski)
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Czy 18 sztuk potomstwa to dużo?

Post autor: matrix360 »

Jak czytałam na początku to po prostu pomyślałam "następna osoba kupiła samiczkę z niespodzianką z zoologa" ale czytam dalej i się okazuje, że samiec i samiczka razem, w jednej klatce.. To jest po prostu brak odpowiedzialności! Mam nadzieję, że przynajmniej po porodzie oddzieliłeś samca od samicy, bo jeżeli nie to znowu może być w ciąży i niedługo znowu będziesz miał młode :/ I tak jak już wszyscy mówili, nie rozmnaża się szczurów nierodowodowych! Popieram to co napisała Zalbi.
zalbi pisze:to oddziel jak najszybciej szczury!
szczurzyca najprawdopodobniej jest juz w ciąży! chcesz ją zabic?

nie trzyma się szczurów tej samej płci razem!

nie rozmnaża się szczurów nie rodowodowych. nie rozmnaża sie szczurów z wadliwymi genami, po co chces zsporowadzac na świat kolejne chore szczury? zobacz ile szczurów szuka domów!
przeczytaj potrzebne informacje na forum i zastosuj sie do nich.
Podpisuję się rękami, nogami i jeszcze angażuję do tego wszystkie łapki moich ogonów. Zastanów się następnym razem czy to co robisz jest dobre :/
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Czy 18 sztuk potomstwa to dużo?

Post autor: Licho »

marianklb, szczury ze sklepu zoologicznego często pochodzą z jednego "źródła" co oznacza, że niezależnie od sklepu są ze sobą mocno spokrewnione i przez to przenoszą choroby genetyczne. Często umierają z powodu guzów, niewydolności oddechowej, które nieleczone prowadzą do śmierci w cierpieniu. Oddanie miotu do sklepu zoologicznego spowoduje, że część z nich zostanie przeznaczona na karmę dla węży, część pójdzie do obcych osób chcących mieć szczurka ze zwykłego kaprysu i niewiele wiedzących o opiece nad nimi.
Musisz pamiętać, że gdy maluszki ukończą 1,5 miesiąca należy je rozdzielić płciami, bo są już zdolne do rozmnażania i w baardzo szybkim czasie będziesz ich mieć (przy założeniu, ze jest 10 samic i każda urodzi zaledwie 10 młodych) około STO szczurów.
Posłuchaj dobrych rad, bo osoby z forum mają ograniczone możliwości przygarnięcia szczurków, a z dwudziestoma (bo tyle ich teraz masz) trzeba sobie już umieć radzić.
Jeżeli okaże sie, że samica jest znowu w ciąży, to kolejnego tak mnogiego porodu może nie przeżyć.
W jakim wieku są mama i tata szczurków? Jakich kolorów są maluchy? Zastanów się, czy chcesz je oddać w dobre ręce? Spróbuj porobić jakieś zdjęcia i co najważniejsze - dobrze się nimi opiekuj.
Obrazek
marianklb
Posty: 18
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 8:24 pm

Re: Czy 18 sztuk potomstwa to dużo?

Post autor: marianklb »

ok. ok. moje szczórki raczej nie są z jednego miotu ponieważ samiec to dumbo,a samiczka to kundelek. Nie trzymam ich razem odkąd zaczęła gniazdo budować a co do młodych to mam kilku znajomych któży przygarną resztę oddam do sklepu więc nie ma tragizmu że będę szukał i wołał o pomoc. Ale dobrze wezmę wasze rady do serca i postaram się nie dopuścić do kolejnej ciąży. Pozdrawiam i dziękuję
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Czy 18 sztuk potomstwa to dużo?

Post autor: klimejszyn »

aż ciężko się coś takiego czytać.
Twój dumbo też jest kundelkiem. oba są z rozmnażalni, więc niosą różne choroby, które dziedziczą maluchy.
oddając szczury do sklepu możesz mieć pewność, że tarfią do węży albo dzieciaków, które nic nie wiedzą o ich utrzymaniu i będą cierpiały. jeżeli zrobiłbyś to bez najmniejszego zawahania, to gratuluję.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”