żywienie małego szczurka. Poradźcie!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
lusia3dz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 9:10 pm

żywienie małego szczurka. Poradźcie!

Post autor: lusia3dz »

Czesć, odchowałam sobie małego szczurka ( sprzedawali go w sklepie jakos karme dla wezy). Wczoraj otworzył już oczka , całkiem fajnie już zaczyna chodzić ( tak po szczurzemu nie czolgajac sie jak dawniej) i zastanawiam j= się czym go teraz karmić , bo wiem że muszę zacząć wprowadzać pokarm stały tylko nie wiem czy to już czas i jeśli tak to od czego zaczynać i w jakich proporcjach z mlekiem to dawać, czy np podawać mleka coraz mniej już? Pytam bo wszedzie jest napisane , że w tym wieku trzeba zaczac ale dokladniej nic nigdzie nie ma ... Poradzcie !
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: żywienie małego szczurka. Poradźcie!

Post autor: aneczka1-13 »

Coś miękkiego typu kaszka,suchy chlebek na początek będzie dobre. Ale to i tak małe ilość. A i musi mieć towarzystwo jakieś.
Obrazek
Klikać
lusia3dz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 9:10 pm

Re: żywienie małego szczurka. Poradźcie!

Post autor: lusia3dz »

towarzystwo bedzie miał jak podrosnie... mam jeszcze trzy dziewczynki oprocz niej 2-miesieczne... a malucha nastepnego nie kupie dla niej bo już nie wyrabiam zewstawaniem w nocy z tym ... ( od 9 dni wstaje co 2h i nie mam nikogo na zmiane...). Powiedzcie mi jeszczeza ile nie trzeba bedzie jej juz dodatkowo grzac i mozna bedzie ja przelozyc do klatki z innymi?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: żywienie małego szczurka. Poradźcie!

Post autor: merch »

nalezy przyjac ze otworzenie oczu to dwa tygodnie do 4 musi byc odzywiana tak jak do tej pory ale rzadziej np co 3-4 godziny , teraz mozesz zostawiac tez kaszki dzieciece na mleku modyfikowanym , jako przepiorcze gotowane na miekko , ale tak zeby zottko nie bylo calkiem lejace a bialko dobrze sciete, lub kawalek kurzego , mozesz dawac mieso gotowane bez soli (np z kurczaka lub kawalek wolowiny)wszystko co nie zje na biezaco wywalaj. Zawies tez koniecznie poidlo kulkowe ( male ok 50-60 ml) a lepiej dwa jedno z woda przegotowana jedno z mlekiem modyfikowanym np bebilon pepti- pamietaj ze mleko po 30 minutach trzeba wylac. Mozesz dawac podgrzane gerberki takie od 4 tego lub 6 mca zycia, gotowana marchew i inne warzywa. A bardzo dobre sa flipsy takie chrupki kukurydziane robione wylacznie z kaszki kukurydzianej i wody.



Od 4 tego tygodnia mozesz dolaczyc do reszty stada , jesli reszta jest mloda (do 3mca zycia) - to nawet wczesniej ( od 3 tygodni)na wszelki wypadek lacz ostroznie , pod kontrola na tzw neutralnym gruncie.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
lusia3dz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 9:10 pm

Re: żywienie małego szczurka. Poradźcie!

Post autor: lusia3dz »

Hm.. on ma dzisiaj 20 dzień , ale moim zdaniem jest zbyt malutki żeby go dolączać caly czas go grzeje, dopiero 3 dni temu otwrozyl oczka ( może jest troche opozniony bo nie wychowywala go szczurza mama?) Ale myśle ze za jakiś tydzień dojdzie do reszty, bo smutno mu chyba samemu .. właśnie wcina kszakę bananową ze spodka ;) Jakiej powinien być wielkości w takim wieku bo on jest wiekości myszki japonskiej... takiej jak w sklpeie sprzedaja
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: żywienie małego szczurka. Poradźcie!

Post autor: merch »

normalny 21 dniowy szczurek odchowany przez matke wazy ok40-50 gr
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: żywienie małego szczurka. Poradźcie!

Post autor: merch »

http://www.ratz.co.uk/kittengrowth.html


tu masz rozwoj maluchow, ale twoj zapewne jest opozniony od jakiego okresu jest u ciebie bez matki? Czym karmilas go i jak czesto do tej pory?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
lusia3dz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 9:10 pm

Re: żywienie małego szczurka. Poradźcie!

Post autor: lusia3dz »

Więc tak kiedy go kupilam , to był już nieźle owłosiony i jak sprawdzalam na takiej stronie rozwoj szczura dzien po dniu od urodzenia to wyszlo mi że mo powinien mieć kolo 11-12 dni ( porownywałam go ze zdjeciami) W sklepie mi od razu powiedzieli ze nie przyzyje po 48 godzin juz jest bez zadnego jedzenia ani picia wiec nie ma szans. Ale uparta jestem i się udalo. Karmiłam go różnie, ale głownie to mieszałam mleko dla niemowląt z żołtkiem jajka i cukrem i wcinał taka mieszanke co 2h , potem dawalam też kaszkę bananową z mlekiem , mleko skondensowane 10 % nieslodzone ( nic mu sie nie stalo a bylo krowie i do tej pory to mleko uwielbia zadne w proszku dla dzieci nie maja z nim szans ;) a kupki robi i wszystko gra ) U mnie jest dziś 9 dzień , biega z otwartymi ślepkami i radzi sobie nieźle , tylko mały jakiś jest, więc chyba to sztuczne jedzonko i to nie karmili go w sklepie dwie doby na to wpłynęlo...
Ale ja tam w niego wierze , bo dzielny jest i jak do tej pory radzo sobie super ;)
Awatar użytkownika
Mustang2912
Posty: 94
Rejestracja: pt lip 20, 2012 5:07 pm

Karmienie szczurków.

Post autor: Mustang2912 »

Witam

Mam problem.
Dwa dni temu ze zniszczonego gniazda uchowały się cztery maleństwa.
Nie jestem pewna czy to szczury bo mają krótkie ogonki. Może to myszki. W każdym razie zajmuje się nimi najlepiej jak umiem. Gdyby patrzeć na rozwój szczura to powinny mieć około 12-14 dni. Futerko jakies jest ząbki na dole i na górze, ale białe i bardzo maleńkie. Oczy zamknięte ale są już ciemne kreski. W każdym razie mój pierwszy problem jest taki że kiedy je karmię to nie wiem jak je trzymać żeby się nie wierciły.

Wstawię zdjęcia może ktoś będzie wiedział jaki to gryzoń. No i mam szczurzycę. I nie wiem czy moge jej pozwolic zobaczyc mlode. Jak biega po pokoju to koniecznie chce zajrzec do gniazda, wącha szmatke w ktora wycieram kupsztale. I oczy jej się świeca i robir sie wylupiaste, wyglada na podekscytowana.

Najbardziej mi jednak zalezy zeby mi ktos po ludzku wytlumaczyl jak te maleństwa trzymac w reku.
''Nie kwiat lecz owoc to wartość rośliny, chcesz poznać człowieka- patrz na jego czyny.''
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”