Oswajanie Korci

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

treecool
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 10, 2010 9:14 pm

Oswajanie Korci

Post autor: treecool »

Witam. Od ponad tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Kory. Rozglądam się teraz za towarzyszką dla niej. Oswajam ją z braniem na ręce i tu pojawia się mały problem: szczurka jedyne co robi, to szuka schronienia (jeśli mam bluzę z kieszenią to do niej wchodzi itp.). Bardzo boi się otwartych przestrzeni, nawet na moich kolanach, zawsze jeśli w ciągu 3 sekund nie znajdzie schronienia to ucieka i chowa się pod szafką np.
Jak mogę szczurci pomóc w przezwyciężeniu lęku przed tymi otwartymi obszarami?
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Oswajanie Korci

Post autor: dusiaczek »

Moje do "przestrzeni" próbuję oswoić od kilku miesięcy i dalej się boją. chowa się z bluzie bo tam czuje się bezpiecznie - + dla Ciebie skoro szczurka wie gdzie jest dobrze :) To, czy lubia spacerować po ziemi i kiedy się do niej przekonają zależy tylko od samego szczura. Może na razie kiedy jest w nowym środowisku czuje lęk, który z czasem zmieni się w ciekawość, zwłaszca, jak będzie miała towarzyszkę ;]
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Oswajanie Korci

Post autor: unipaks »

Malutkiej , jeśli jest sama , jak najszybciej byłaby potrzebna młodziutka towarzyszka , żeby szczureczka nie była nieszczęśliwa . :) Co do ośmielenia jej , to postaw na łóżku pod kątem jakąś poduszkę , żeby malutka mogła mieć taki azyl , narzuć na to jakiś materiał; jak będziesz obok siedzieć z maluszkiem pod bluzą , spróbuj od czasu do czasu odchylić bluzę , może ogonek się odważy wyjść, albo połóż ją za poduszką i usiądź blisko , żeby czuła się pewniej . Możesz ją wtedy głaskać i mówić do niej, żeby się uspokoiła i nie denerwowała. To normalne , że jeszcze się boi większych otwartych przestrzeni, najpierw niech pozna i oswoi się z mniejszymi , potem sama zapragnie poznać resztę , a wtedy będziesz mieć krańcowo odmienne problemy :D
Życzę powodzenia w ośmieleniu szczurki :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
treecool
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 10, 2010 9:14 pm

Re: Oswajanie Korci

Post autor: treecool »

aha, jeszcze jedna sprawa: zauważyłem że po chwili gdy jest w kieszeni a ja ją głaszcze delikatnie, to zaczyna trzeć zębami... co to może oznaczać?
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Oswajanie Korci

Post autor: dusiaczek »

Tu raczej emocje (np.strach) chyba nie mają nic do rzeczy , szczury od czasu do czasu sobie tak ścierają ząbki, aczkolwiek któreś zwierze (świnka morska? tak jakoś mi się wspomniało że coś takiego było) trą ząbkami w stresie. Ale to może na ten temat niech się wypowie ktoś bardziej "wtajemniczony".
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
treecool
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 10, 2010 9:14 pm

Re: Oswajanie Korci

Post autor: treecool »

No właśnie na stres to mi wygląda... niestety
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Oswajanie Korci

Post autor: dusiaczek »

tydzień to czasem "aż" a czasem "dopiero", więc nie ma się co przejmować, wystarczy tylko cierpliwie działać i oswajać pomału malutkimi kroczkami do celu :) Tak dla otuchy powiem ci że mój młodszy Pan swobodnie da się głaskać dopiero od jakichś... 2 tygodni, a jest ze mną od października :)
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Oswajanie Korci

Post autor: alken »

jeśli trze ząbkami podczas głaskania to znaczy, że jej dobrze. tarcie może oznaczać też negatywne emocje ale w takiej sytuacji raczej nie ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
treecool
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 10, 2010 9:14 pm

Re: Oswajanie Korci

Post autor: treecool »

często trze też ząbkami jak wącha w poszukiwaniu mojej kieszeni
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Oswajanie Korci

Post autor: unipaks »

Jeśli ją głaszczesz , a ona nie próbuje się cofać czy w inny sposób uniknąć dotyku twojej ręki i zgrzyta ząbkami , to raczej jest jej bardzo przyjemnie , nawet jeśli nie jest jeszcze do kńca oswojona :) Kto wie , może w czeluści kieszeni już nawet pulsuje oczkami tylko ty tego nie możesz widzieć :D
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
treecool
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 10, 2010 9:14 pm

Re: Oswajanie Korci

Post autor: treecool »

szkoda ze jest jeszcze taka strachliwa ;/
Awatar użytkownika
con3x
Posty: 210
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 11:48 pm

Re: Oswajanie Korci

Post autor: con3x »

za to jaka radość będzie, podczas przełamywania kolejnych barier :) zobaczysz...
bless ya.
treecool
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 10, 2010 9:14 pm

Re: Oswajanie Korci

Post autor: treecool »

W trakcie oswajania pojawia się kolejne pytanie. Otóż: jak nauczyć szczurke żeby np nie schodziła z łóżka gdy się ją na nim zostawi?
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oswajanie Korci

Post autor: StasiMalgosia »

odpowiedź brzmi nie da się

szczur to ciekawskie zwierze i chęć poznawania nowych terenów, rzeczy i smaków :) ma w swojej naturze
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”