Moja Elen kicha

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Dominico
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 18, 2010 12:24 pm

Moja Elen kicha

Post autor: Dominico »

Jest to mój pierwszy post więc na początek Witam Wszystkich! ;)
Mam szczurzyczkę od 4 dni, i zaobserwowałem u niej, że co jakies 2 minuty kicha, pocierając potem nosek ;D
Czytałem trochę na forum o chorobach, alergiach itp. ale chcę wiedzieć więcej :)
I jeszcze jedno. Kiedy kupowałem moją "Elen" w sklepie zoologcznym, pani ze sklepu zapakowała mi ją do takiego pudełeczka z dziurkami na ktorym pisało transporter. Wsadziłem pudełeczko do rekalmówki, natomiast rekalmowkę do klatki (oczywyście reklamówka miałą otworek). Kiedy niosłem ją do domu padał deszcz, więc nie wykluczam, iż mogła sie przeziębić ;)

Za wszelkie pomoce dziękuje ;D
Moja kochana paszczka :*
Obrazek
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Moja Elen kicha

Post autor: odmienna »

Witaj :) to świetnie, że chcesz się jak najwięcej dowiedzieć, ale o kichaniu i alergii napisano tu już kilometry... ;) czytaj więc dalej i dbaj zgodnie z tym co wyczytasz o Elen, bo biedactwo sklepu jest, a w takich sklepach zwierzaki traktowane są niewłaściwie i często trzeba im poświęcić sporo troski zanim "okrzepną". Jeśli malutka ma apetyt i jest wesoła, to myślę, że to stres w połączeniu z nowymi zapachami. Daj jej witaminki i trzymaj cieplutko. Może mieć uczulenie na ściółkę (jeśli dałeś jej trociny, to bardzo prawdopodobne) - wyściel jej klatkę papierowymi ręcznikami i zobacz, czy to przyniesie zmianę. Gdyby jednak za 2-3 dni nie przechodziło- idź do weterynarza.
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Moja Elen kicha

Post autor: odmienna »

o, popatrz, jakie tutaj ciekawe rzeczy :http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=8525 ;)
Dominico
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 18, 2010 12:24 pm

Re: Moja Elen kicha

Post autor: Dominico »

Ok. Zamiast trocin z Auchana, klatke wyłożyłem jej ręcznikiem papierowym, ale "Elen" zaczeła ten ręcznik że tak powiem wtranżalać :D zastanawiam się czy jeśli wyłoże klatkę siankiem to kichanie ustanie :D cóż bede obserwował, i dam znać jak kichanie ustanie ;)
Moja kochana paszczka :*
Obrazek
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Moja Elen kicha

Post autor: lavena »

Dominico pisze:zastanawiam się czy jeśli wyłoże klatkę siankiem to kichanie ustanie :D
Nie, siano to też nie jest najlepsze rozwiązanie... potrzymaj ja póki co na papierze.
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Moja Elen kicha

Post autor: odmienna »

Dominico pisze:.... "Elen" zaczeła ten ręcznik że tak powiem wtranżalać :D )
może nie tyle wtranżala, co szapie go sobie na strzępki, czyniąc z tego "ściółkę przyjazną Elen" ;) - daj jeszcze! no i daj też coś lepiej smakującego i lżej strawnego do jedzonka :D a poza tym- daj koleżankę! :P
Dominico
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 18, 2010 12:24 pm

Re: Moja Elen kicha

Post autor: Dominico »

własnie z koleżanką będzie problem :( mam za małą klatkę na 2 szczurki, więc narazie nie kupuje jej kumpeli :D ale na większą klatkę zarabiam więc spokojnie ;) myślę też na kupnem ViboVit-u Bobas i rozpuszczenia 1/8 torebki w wodzie :) być może kichanie ustanie :)
Moja kochana paszczka :*
Obrazek
Awatar użytkownika
con3x
Posty: 210
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 11:48 pm

Re: Moja Elen kicha

Post autor: con3x »

Ostatnie półtora tygodnia podawałem swojemu vibowit, ale i tak bez weta się nie obyło.
Kichanie trochę zmniejszyło częstotliwość, ale później zaczął już kasłać. Radzę więc nie unikać weta.
bless ya.
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Moja Elen kicha

Post autor: Kameliowa »

George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Dominico
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 18, 2010 12:24 pm

Re: Moja Elen kicha

Post autor: Dominico »

Kichanie zmniejszyło się troszeczkę, po wyłożeniu kaltki sienakiem zamiast trocinami ;) Kupiłem jej dropsy warzywne firmy "Animals" i codziennie rano dostaje jednego, jako dodatek do jedzenia :) Za jakis 2 dni poinformuje wszystkich czy z moją szczurzyczką wszystko ok :D
Moja kochana paszczka :*
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Moja Elen kicha

Post autor: Paul_Julian »

Wogole nie powinna miec sianka ani trocin. podawaj jej okruch rutinoskorbinu, jest lepszy od wibowitu.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Dominico
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 18, 2010 12:24 pm

Re: Moja Elen kicha

Post autor: Dominico »

Myślę, że moja paszczka się poprostu przeziębiła ;) byłem u weta, i powiedziano mi że to moze być (tak jak przypuszczałem):
1. Przeziębienie
2. Alergia na ściółkę, wiórki, siano...
Więc nic nowego się nie dowiedziałem ;) Rozpuściłem malutkiej Vibovit Bobas w pićku :D ale narazie kicchanie nie ustaje :-\
Moja kochana paszczka :*
Obrazek
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja Elen kicha

Post autor: mikanek »

Jeśli chcesz naprawdę pomóc szczurkowi to wyjmij te trociny i siano bo to często powoduje alergię (a przecież nie wiadomo czemu szczur kicha).
Na pierwsze dni szczurka klatkę wyłóż ręcznikami papierowymi albo nawet ręcznikiem (tylko licz się ze pójdzie na zmarnowanie bo szczurek z pewnością narobi w nim dziurek). Daj szczurkowi przyzwyczaić się do nowego otoczenia. Tak jak Paul pisał daj szczurci kawałek rutinoscorbin i zadbaj aby miała ciepło. Siano nie jest szczurowi niezbędne do szczęścia a dopóki nie wiesz czy nie uczula to nie dawaj.
I nie mogę nie skomentować : na razie mam za małą klatkę na drugiego szczura....to klatkę dobiera się do potrzeb zwierzęcia, a nie kupuje się małą klatkę a potem kombinuje kogo da się do niej wcisnąć.. ::) Nie mając warunków na zwierzaka najpierw czekam,aż będę mu mogła te warunki zapewnić . Twój szczur przeżywa teraz stres związany ze zmianą miejsca (kichanie jest również objawem stresu) i jest w tym sam :(
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”