Wypadająca siersc :(

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Shilla
Posty: 80
Rejestracja: wt maja 25, 2010 9:25 pm
Lokalizacja: IRLANDIA

Wypadająca siersc :(

Post autor: Shilla »

Od jakiegoś czasu zauważyłam ,że mojej Shaidi strasznie wypada sierść. Wykąpałam ją
dzisiaj i kiedy futerko było mokre było dokładnie widać ile sierści brakuje - pełno! Nie są
to całe placki, tylko jakby "pasy" sierści jej wypadały. Na jej czarnym futerku to wygląda
jakby to była biała ścieżka. Nie mam możliwości zrobić zdjęcia bo widać to tylko kiedy
futro jest mokre ,a nie będę przecież szczura o byle co męczyć. Niedawno Shaidi jak i Myszka
skończyły swoją kuracje u weterynarza bo przez ostatnie kilka mies. chorowały na świerzb.

Szukałam o tym w wyszukiwarce i nic nie znalazłam ,wiec przepraszam, jeśli taki temat już
istnieje. Proszę, powiedzcie mi co jej dolega i jak tu pomóc. Kiedy ostatnio byłam u weta
(kilka dni temu) wszystko było ok i mówił ,że nic im nie dolega, więc nie mam pojęcia!
Pomóżcie...
xxx
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wypadająca siersc :(

Post autor: alken »

w zoologicznych są preparaty na poprawę sierści, różne dropsy czy tabletki.
a długotrwały śwież mógł spowodować braki w sierści, w końcu szczur się wtedy okropnie drapie.
przenoszę wątek do chorób ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Shilla
Posty: 80
Rejestracja: wt maja 25, 2010 9:25 pm
Lokalizacja: IRLANDIA

Re: Wypadająca siersc :(

Post autor: Shilla »

Dziękuje za odpowiedz :) Jutro jadę do zoologicznego to się rozejrzę za tym lekarstwem.
Sorry ,szukałam tego działu ,ale widocznie źle. Ślepa jakaś jestem ostatnio :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”