Czyżby anemia?

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
malwa115
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 11, 2010 12:51 pm
Numer GG: 11017572
Lokalizacja: Brzeg

Czyżby anemia?

Post autor: malwa115 »

Dzisiaj zauważyłam na obwódkach noska Ediego już zaschniętą krew.Wymieszałam mu łyżeczkę danio waniliowego z połówką Rutinoscorbinu,bo mama twierdzi,że może miec słabą krzepliwośc krwi.Dałam mu też na kolację pietruszkę.Przyznam,że dostał na śniadenie bardzo mało,ponieważ robi się z niego tłuścioszek( przynajmniej ja i mama tak uważamy) Sami zobaczcie:
[img][img]http://www.occur.pl/images/0245c46c/e8f ... 53a5a6.jpg[/img][/img]

A to jego dzisiejsza kolacja:
[img][img]http://www.occur.pl/images/0245c46c/e8f ... 95be64.jpg[/img][/img]
-bazylia
-mięta
-seler
-ogórek
-pietruszka
-makoron żytni (tego nir widac na zdjęciu)
-makaron pełnoziarnisty
-kawałek sucharka
-chleb suszony pełnoziarnisty
-płatki owsiane
-3 kóleczka cherios
Obrazek
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Czyżby anemia?

Post autor: matrix360 »

Ta zaschnięta krew to polfirynka. Pojawia się, kiedy szczur jest chory, bądź z samotności! U Ciebie prawdopodobne jest to drugie, bo jak widzę, masz jednego szczurka, a szczury to zwierzęta stadne, więc co najmniej dwa tej samej płci!
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Czyżby anemia?

Post autor: Kameliowa »

Poza tym nie podaje się szczurom rutinoscorbinu według mnie, to bardzo kiepski pomysł..
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Czyżby anemia?

Post autor: Kameliowa »

Kameliowa pisze:Poza tym nie podaje się szczurom rutinoscorbinu według mnie, to bardzo kiepski pomysł..
Poza tym, zwierzęta to nie ludzie i leczenie zwierząt powinniśmy zostawić weterynarzom... To, że człowiek dobrze reaguje na dany lek, to nic nie znaczy, bo dla jakiegoś gatunku moze być on śmiertelny. Poza tym, szczurkom rosną tyłki, ni ukrywajmy. Poza tym, Twojemu szczurkowi tak jak napisała Matrix potrzebnie jest szybko towarzystwo.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czyżby anemia?

Post autor: Paul_Julian »

Rutinoscorbin jest ok dla szczurów. Działa lepiej niż wit. C .
To , co dziewczyny mówia o porfirynie i towarzystwie to święta racja. Ale zamiast takich dietetycznych kolacji kup dobrą karmę (nie Vitapol i nie Megan). Takie pietruszki i inne to jest dobre jako dodatkowe, zwierzęta nie mogą jeśc tylko domowego jedzonka :)
Oczywiscie mozna robić własne mieszanki, ale do tego są potrzebne ziarna i inne. Jest na pewno gdzieś osobny topik na ten temat :)

Obserwuj szczurka koniecznie,czy nie ma dodatkowych objawów- kichania, nastroszonej sierści itd.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
malwa115
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 11, 2010 12:51 pm
Numer GG: 11017572
Lokalizacja: Brzeg

Re: Czyżby anemia?

Post autor: malwa115 »

Edi wczoraj dostał całego szarego kolegę.Karmę suchą też ma,ale w osobnej miseczce,nie zjada od razu wszyśtkiego,więc wymieniam co wieczór.Między młodziakiem a starszakiem nie ma objawów agresji,więc jest dobrze.Narazie Tytusa(nowego) trzumam w osobnej klatce,ale jak oswoję go już dobrze to je połączę :) Tylko boję się,czy wtedy Ediemu nic nie odwali >:D
A oto zdjęcia:

Pogoń:
Obrazek

Przytulanki:
Obrazek

No dobra,starczy ;D Podoba wam się nowy nabytek?
Obrazek
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czyżby anemia?

Post autor: alken »

a skąd nabytek?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
malwa115
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 11, 2010 12:51 pm
Numer GG: 11017572
Lokalizacja: Brzeg

Re: Czyżby anemia?

Post autor: malwa115 »

Niestety z zoologika.Został ostatni i tak mi się go żal zrobiło i w dodatku tak się na mnie gapił ::) Edi też z zoologicznego.Wiem,że nie powinnam brac ze sklepu,ale adopcja dłużej by trwałą,a już widzę poprawę nastroju u starszaka ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czyżby anemia?

Post autor: alken »

:-\ no i dałaś zarobić rozmnażaczom.

obserwuj przy okazji czy nowy czymś nie zarazi starszego, bo szczury z zoologa są często chore. mały moze mieć pasożyty na przykład.

i podpis zmień (zmniejsz zdjęcia i daj obok siebie albo wywal w ogóle) bo jest nieregulaminowy i spowalnia forum.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czyżby anemia?

Post autor: Paul_Julian »

Fajny jest :)
Ale ostatni raz bierzesz z zoologika. Ok ? Wiemy, ze jest poprawa nastroju, że mały sie patrzył . Uratowałas mała duszyczkę , ale niestety tak jak mówi Alken- dałas zarobić.
Weż obu do weta-tak jak mówi Alken - mały moze miec swierzb.
Podejrzewam , ze klatka bedzie za mała na ich dwóch , moze da sie ją połączyć ?
Jesli nie znajda calego suchego jedzenia, to daj mu odrobine mniej. Powinien zjesc wszystko :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
malwa115
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 11, 2010 12:51 pm
Numer GG: 11017572
Lokalizacja: Brzeg

Re: Czyżby anemia?

Post autor: malwa115 »

Dziękuję wam za rady.Na pewno skorzystam.Niedługo zabiorę obydwóch do weta chociażby do kontroli,czy mały nie jest za leciutki,bo to taka jakaś kruszynka.Stadka raczej już powiększac nie będę chociażby dlatego,że nie mam miejsca w łazience,a jak gdzie indziej postawię to zaraz będą męczone przez upartą jamniczkę :D a poza tym rodzice nie zgodzą się na kolejne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Czyżby anemia?

Post autor: Kameliowa »

Paul_Julian pisze:Rutinoscorbin jest ok dla szczurów. Działa lepiej niż wit. C .
O cholerka. Myślałam, że kompletnie odwrotnie.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”