Truskawki

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Zuszka
Posty: 58
Rejestracja: sob mar 20, 2004 6:24 pm

Truskawki

Post autor: Zuszka »

A truskawki mozna podawac? ostatnio dostal czeresnie to wcinal strasznie chociaz martwilam sie ze moze pestke probowac pogryzc i zabki polamac.. Truskawke raz dalam i rozpackal cala w dodatku wywlokl z klatki i caly dywan czerowny byl ;P noi nie za bardzo mu smakowala/// Ale czy nie sa one w jakis sposob szkodliwe???
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

Truskawki

Post autor: moni »

Truskawki oczywiscie jak najbardziej można podawac,ale na pewno nie te pryskane tylko najlepiej z własnego ogródka.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Truskawki

Post autor: lajla »

ja daje floydowi truskawki tzn dawalam bo ostatnio mielismy ich strasznie duzo rodzice codzenie kupowali i Floydowi poprostu sie znudzily


co do czeresni to ja tez dalam i floydowi chyba najbardzej wlasnie na tej pestce zalezalo bo jak do niej doszedlto chrupal i chrupal mimo tego ze dalam mu jeszcze inna cala :) smiesznie ja sobie obral ;)
Serika
Posty: 96
Rejestracja: pn kwie 05, 2004 12:50 pm

Truskawki

Post autor: Serika »

Moje dziewczynki uwielbiaja owoce; jedza trudkawki, poziomki, maliny, jagody, czereśnie...
---
Ogony: Mala, Besztyja, Gejsha
Odeszly: Lucky, Szczurcia, Mycha

---
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

Truskawki

Post autor: Mageda »

moja Zuzanna truskawki tylko muśnie języczkiem, bardziej woli już poziomki :)
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Truskawki

Post autor: Mycha »

Moje szczurki szamią truskawki, ale tylko te najbardziej dojrzałe. Później mają brudne pyszczki i wyglądają jak drakule :P Truskawki mają wiele witamin, dobrze jeśli szczur ma do nich dostąp i... chce je jeść :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Guest

Truskawki

Post autor: Guest »

A mój jak czuje truskawki to się tyłem do mnie odwraca. HeHeHeHe pokazuje gdzie je ma ;]
RATtamahatta
Posty: 95
Rejestracja: czw mar 11, 2004 2:16 pm

Truskawki

Post autor: RATtamahatta »

a ja ostatnio poczestowalam fetuske truskawka rpzdyźdana ze smietanka i cukrem,tak lizala i lizala,a truskawke tak jakos omijala,az ta spadla z lyzeczki ...nalozylam ja spowrotem i podsunelam ja fetusi pod sam nochalek,a ta capnela ja lapka i wuwalila na ziemie,po czym wrocila do smietanki... :?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Truskawki

Post autor: ESTI »

Chyba jednak śmietanka nie jest wskazana w dużych ilościach. :wink:
Obrazek
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

Truskawki

Post autor: moni »

Moje dostają śmietankę codziennie,bo absolutnie w niczym innym nie chcą jeść lekarstw.Rozpuszczone bestie.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
KaRa
Posty: 819
Rejestracja: pn gru 22, 2003 10:11 pm

Truskawki

Post autor: KaRa »

Ja mam koło domu pole truskawkowe, to zawsze po malutkiej truskawce każdy ogonek zostanie, jak jedzą to im się uszy trzęsą :) Tylko najgorsze jest to że po truskawkach szczury mi sikają na czerwono
Obrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Truskawki

Post autor: ESTI »

Co innego lekarstwo ze śmietanką, a co innego śmietanka dla samej przyjemności szczuraska. A to może stać się nieprzyjemną niespodzianką...

Ja aby zmobilizować Aru do jedzenia daje jej nawet kawaleczek parówki do jedzenia, cóż mam zrobić jak nie chce jeść...
Obrazek
RATtamahatta
Posty: 95
Rejestracja: czw mar 11, 2004 2:16 pm

Truskawki

Post autor: RATtamahatta »

ale smietanaka to byla tak w ramach smakolyku,na lyzeczce...bardziej jednak chodzilo mi o ta truskaweczke(mi ale nie jej,hehe)...nie przekarmiam jej slodyczami,nie ma obawy
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Truskawki

Post autor: oliwi@ »

truskawki jak najbardziej :D osttanio nawet z mamą pognitłam truskawki dodałam wyżkę śmietany wymieszałam i amroziłam. na następny dzień mialam wspaniałe lody, a co więcej ;) szczuras je pokochał (jednak zanim mu troszkę dałam - czekałam aż się nieco roztopiły) :) naprawde świetny deser ;) polecam nawet dla spróbowania szczurasowi szczególnie w ciepłe dni :)
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Truskawki

Post autor: Angua »

[quote="Zuszka"]ostatnio dostal czeresnie to wcinal strasznie chociaz martwilam sie ze moze pestke probowac pogryzc i zabki polamac[/quote]
szczury potrafia nie takie rzeczy zestrugac na wiorki; moje dostaja np. orzechy w lupinach i nie trzeba dlugo czekac, zeby je rozgryzly. Natomiast z pestkami lepiej uwazac z innych powodów - zawieraja kwas pruski, ktory jest szkodliwy dla zdrowia, przynajmniej dla ludzi. Kwas pruski uwalna sie w czasie fermentacji, np. przy robieniu przetworów, nie wiem jak jest z pestkami surowych owoców, wiec wole nie dawac pestek w ogole.
A truskawki to moim wybrednym ogonom sie cuś przejadly... na poczatku jadly wszystkie, potem trzeba im bylo wybierac takie malutkie, slodkie, a w koncu wszystkie zaczely ladowac w kuwecie :/ za to o truskawki mix z jogurtem i cukrem gotowe sie pozabijać :wink: wczoraj dalam im kubek do wylizania; obie naraz próbowaly wepchac sie do kubka, a kiedy wylazly, mialy truskawki na ryjkach, lapach, uszach... :D
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”