PABIANICE (ŁÓDŹ)!!!9 szczurzątek ODDAM w NAJLEPSZE ręce

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

febe
Posty: 123
Rejestracja: czw cze 17, 2010 7:14 am

PABIANICE (ŁÓDŹ)!!!9 szczurzątek ODDAM w NAJLEPSZE ręce

Post autor: febe »

4 czerwca moja szczurzyca urodziła 10 szczurzątek. Są po prostu śliczne i gdybym miała więcej miejsca i czasu to bym wiekszosć zostawiła. Są 4 czarne, 4 czarno-białe( łatki na główkach) i 2 szare. Planuję zostawić jedną córeczkę, więc do oddania mam 9 szczurzątek, są oczywiście jeszcze za małe do adopcji, ale jak tylko podrosną oddam je tylko w dobre ręce ( nie na żaden pokarm dla węży!!!). Pozdrawiam
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: PABIANICE (ŁÓDŹ)!!!9 szczurzątek ODDAM w NAJLEPSZE ręce

Post autor: Blanny »

Może napiszesz w ogóle skąd te młode? Kupiłaś samiczkę, która okazała się ciężarna, a może wpadka..?

Daj zdjęcia, jak troszkę podrosną, to bardzo pomaga. :)
Może napiszesz jak to się płciowo rozkłada, o ile ustaliłaś już płeć? Jakich kolorów są chłopcy, jakich dziewczynki. :)
Dobrze, że chcesz mamie zostawić córeczkę, przyda się jej towarzystwo. ;D
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
febe
Posty: 123
Rejestracja: czw cze 17, 2010 7:14 am

Re: PABIANICE (ŁÓDŹ)!!!9 szczurzątek ODDAM w NAJLEPSZE ręce

Post autor: febe »

Niestety zaadoptowałam szczurzycę, która była juz w ciąży. Uwielbiam szczurki i gdybym miała wiecej miejsca to bym zostawiła sobie pare z tego miotu, jednak ani czas ani brak miejsca nie pozwala mi mieć tak pokaźnego stada. Co do płci to nie sprawdzałam jak się rozkładają kolory, nie chciałam ich za bardzo tarmosić. Ale dzis to sprawdzę, w końcu mają już 2tygodnie :) rosną jak na drożdżach i są bardzo ruchliwe, niedługo otworzą oczka, ale pomimo, że jeszcze są ślepe często wychodzą sobie z domku na "niewidomy " spacer :).Ich mamę zaadoptowałam nie wiedząc, ze jest w ciąży, ojciec maluchów jest nieznany niestety, ale podejrzewam o to któregoś z jej braci, bo Tosię dostałam od dziewczyny, której też urodziło się stadko i nie miałą co z nimi zrobić. Umaszczenie maluszków jest bardzo różne, cztery są czarne całe, cztery mają białe plamki na czole i są dwa szare. Wszystkie są sliczne i kochane i pomimo, że jeszcze są małe i nie nadają sie do adopcji to już teraz szukam im domku bo z taką gromadą może być potem trudniej. Dziś sprawdzę ile chłopaków a ile dziewczyn liczy stadko a jak podrosną to wkleję jakieś fotki.Pozdrawiam i zachęcam do adopcji. Pomóżcie i mnie i szczurkom :)
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: PABIANICE (ŁÓDŹ)!!!9 szczurzątek ODDAM w NAJLEPSZE ręce

Post autor: Blanny »

Jestem pewna, że wszystkie kluski znajdą wspaniałe domki. :) Uważaj tylko, żeby ich jakichś wstrętny terrarysta nie wyłudził.. >:(
Dobrze, że ciężarną szczurcię zaadoptowała tak rozsądna osoba jak Ty. :) Szukasz im od razu domku, a jedną kluchę nawet sobie zostawiasz jako towarzystwo dla mamusi. Rozumiem to, że chciałabyś zatrzymać wszystkie, jakbyś mogła.. W końcu małe szczurki są najpiękniejszymi stworzeniami świata. 8)
Opiekuj się dobrze mamusią, karm ją dobrze, dawaj jej różne przysmaki, żeby miała wszystkie potrzebne witaminy. :)
Pamiętaj, żeby je rozdzielić, gdy będą miały ok. 5 tyg. (Nigdy nie miałam młodych, ale poszukaj na forum, kiedy dokładnie je rozdzielić.), żeby nie stało się to, co z Twoją szczurcią.. Żeby żadne z małych kluseczek nie zaciążyły z własnymi braćmi. :(
Miziam wszystkie kluchy i trzymam kciuki za nie oraz za to, że znajdą szybko wspaniałe domki. 8)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: PABIANICE (ŁÓDŹ)!!!9 szczurzątek ODDAM w NAJLEPSZE ręce

Post autor: Nina »

Myśle, że będe w stanie załatwić transport w moje okolice. Więc jakby byli chętni z Wrocławia/Opola i nie byłoby innego transportu, to zgłoście sie na pw ;)
(tylko jeśli nie będzie innego transportu, bo musiałabym prosić o to 'byłą koleżanke' ;) )
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
febe
Posty: 123
Rejestracja: czw cze 17, 2010 7:14 am

Re: PABIANICE (ŁÓDŹ)!!!9 szczurzątek ODDAM w NAJLEPSZE ręce

Post autor: febe »

Cieszą mnie takie słowa pociechy :) ale powiem Wam szczerze, ze trochę jestem przerażona tym stadkiem ... bo jak się nie zgłosi nikt chętny to będę miała "wesoło" :) uwielbiam szczurki, ale wiadomo, że to jest obowiązek i nie chodzi tylko o karmienie i zmienianie ściólki ... trzeba im poświęcić dużo czasu, żeby były radosne i zadowolone a przecież tego własnie dla nich chcemy :) ja niestety nie zapewnię tego wszystkiego 11 szczurom dlatego proszę o zgłaszanie się po te maluszki. Dzięki Blanny za dobre rady, będę pamiętać o rozdzieleniu chłopaków od dziewczyn. Jak tylko zaczną jeść same to trzeba będzie podzielić je na dwa obozy :) ale mam nadziejęze szybciutko znajdą domki :) pozdrawiam serdecznie
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: PABIANICE (ŁÓDŹ)!!!9 szczurzątek ODDAM w NAJLEPSZE ręce

Post autor: Tili »

Nie martw sie tu zadna bida nie zostanie bez domku. Shadowmare miala 3 samiczki od kazdej ponad 10 maluchow i dzieciaki rozeszly sie jak swieze buleczki, wiec spoko loko wrzuc pozniej zdjecia i zobaczysz jeszcze bedzie plakac jak kazda mama , ze maluszki od Ciebie odjezdzaja :)
febe
Posty: 123
Rejestracja: czw cze 17, 2010 7:14 am

Re: PABIANICE (ŁÓDŹ)!!!9 szczurzątek ODDAM w NAJLEPSZE ręce

Post autor: febe »

ojjjjjj Tili dzięki, że tak mówisz .... ale masz rację, ja juz teraz na myśl o tym, ze mam je oddać robię się smutna ... ważne, żeby w dobre ręce trafiły ... aha i jeszcze mam jeden problem ... zauważyłam ze dwa szczurki są jakby odrzucone ... znaczy nie są jakieś zagłodzone czy coś, ale jednak widać, że dwa są trochę mniejsze no i ona ich nie liże w ogóle ( takie suche są i pomarszczone troszkę) no i mają troszke zniekształcone ogonki ... bardzo mi ich szkoda ... bacznie obserwuję czy nie dzieje, sie im krzywda, ale nic takiego nie zauważyłam, po prostu są jakby mnie atrakcyjne ... myślicie, że mają szansę na normalne życie i na przygarnięcie?
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: PABIANICE (ŁÓDŹ)!!!9 szczurzątek ODDAM w NAJLEPSZE ręce

Post autor: Blanny »

Ojej.. Oby nie było tak, że szczurka je odrzuciła.. :( Bo wtedy niestety raczej nie przeżyją..
Zniekształcone ogonki? Przypomniałaś mi o moim Złamasku.. :'( :'(

Super, że jesteś taka odpowiedzialna i wiesz, że szczur to nie tylko ściółka i żarcie. ;)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: PABIANICE (ŁÓDŹ)!!!9 szczurzątek ODDAM w NAJLEPSZE ręce

Post autor: Tili »

Blanny jak wierzysz w wedrowke dusz to pomysl, niedawno Zlamasek umarl i nagle pojawiaja sie dwa inne Zlamaski, moze jeden jest Tobie przeznaczony, abu nawet dwa ;)
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: PABIANICE (ŁÓDŹ)!!!9 szczurzątek ODDAM w NAJLEPSZE ręce

Post autor: Blanny »

O tym samym pomyślałam, szczerze mówiąc.. Może to dwa moje Złamaski? O ile samce, o ile mama się jednak nimi zajmie, o ile będzie transport.. Kto wie, kto wie.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: PABIANICE (ŁÓDŹ)!!!9 szczurzątek ODDAM w NAJLEPSZE ręce

Post autor: Tili »

febe masz juz 1 potencjalna mame, a jeszcze zdjec nie dalas :D
febe
Posty: 123
Rejestracja: czw cze 17, 2010 7:14 am

Re: PABIANICE (ŁÓDŹ)!!!9 szczurzątek ODDAM w NAJLEPSZE ręce

Post autor: febe »

złamasek ... nie no nie mogę :) urocze i cudne to imie i włąsnie takie jeden ze złamasków dostanie :) nie wiem jak to opisać z tymi ogonami, zeby wiadomo było o co chodzi ... te ogonki sa takie jakby ktos je ciasno obwiązał gumką a potem to rozplątał ... ze kawałek ogona jest normalny a potem taki cienki i znów normalny ... moze w pępowine sie owineły czy cos ? :-| jeden złamasek jest cały czarny a drugi jest czarny ale ma białe plamki na czółku i sa sliczne ... ale jak juz mowiłam nieco mniejsze od tamtych i takie zaniedbane troche
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: PABIANICE (ŁÓDŹ)!!!9 szczurzątek ODDAM w NAJLEPSZE ręce

Post autor: Kameliowa »

W razie co służę pomocą, bo z Łodzi jestem :)
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
febe
Posty: 123
Rejestracja: czw cze 17, 2010 7:14 am

Re: PABIANICE (ŁÓDŹ)!!!9 szczurzątek ODDAM w NAJLEPSZE ręce

Post autor: febe »

Dziewczyny dzięki Wam bardzo ... od razu mam lepszy humor, że takie zainteresowanie jest, ze jest prawdopodobieństwo, że szczuraski znajdą miły dom a ja nie zostanę pseudohodowcą, który z misiąca na miesiąc coraz mniej będzie ogarniał swoje stado a na końcu zostanie pożarty przez własne " dzieci " :) fajnie, fajnie :) piszcie, jakoś się nimi podzielimy :) pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”