szczur brzydko pachnie

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

mój szczur brzydko pachnie

Post autor: limba »

Patha, poczytaj dzial higieny a takze o klatce, sciolce itp. Jesli trzymasz go w trocinach to niestety jest wieksze prawdopodobienstwo ze zarowno szczur bedzie brzydko pachnial, ale takze w pokoju bedzie czuc.
Moze czas pomyslec o innej sciolce, wiekszej klatce, czestszym sprzataniu, zmienianiu szmatek itp.

Poza tym o szczurzym "zapaszku" bylo juz sporo tematow wystarczy zajrzec do SPISU TRESCI>
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

mój szczur brzydko pachnie

Post autor: olaihekate »

A moze ma jakąć chorobe skóry...i dlatego brzydko pachnie....(jak moja Hekate była chora to jej skóra brzydko pachniała)n , ale to nie musi byś choroba nie należy się martwić na zapas.

A może coś w klatce jest nie tak?? Jak ktoś tu juz wczesniej napisał,,,
A długa tak ,,smierdzi"??
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

mój szczur brzydko pachnie

Post autor: Amusia »

Moj pachnie wrecz pieknie jak to samczyk czysciutki dba o siebie ajkai facet dbajacy o siebie moze dla dziewczyny brzydko pachniec :P ale naprawde slicznie pachnie moze dlatego ze lubi spac w sianku
Hodowla myszy rasowych EZRA http://www.ezra.prv.pl
Awatar użytkownika
Patha
Posty: 372
Rejestracja: pn mar 27, 2006 6:42 am
Kontakt:

mój szczur brzydko pachnie

Post autor: Patha »

hmm... Mam mu kupić siano ? a co do klatki to mam dwie złączone. no teraz na razie nie są złączone bo dolna klatka była mniejsza od górnej więc musiałam dziure zasłonić pudełkami do których wchodził... tylko musiałam rozłączyć klatki bo raz wygryzł pudełko i obudziłam się w nocy ze szczurem :khihi: .
kasia...123
Posty: 294
Rejestracja: pt mar 03, 2006 12:03 pm

mój szczur brzydko pachnie

Post autor: kasia...123 »

nie wiem moje szczurki nie śmierdzą...Bazyl(a) ma taki swój zapach (coś jakby domestos) pamietam że jej siostra która miała moja przyjaciółka pachniała identycznie ale bardziej intensywnie...ale to nie jest przykry zapach. Dewi natomiast wcale nie pachnie...chociaż jak przyniosłam ją ze sklepu to sikami strasznie śmierdziała.
Twój szczurk pewnie sika sam pod siebie więc może zmieniaj częsciej trociny przynajmiej w miejscu gdzie śpi...albo kładź jej szmatke jakąś i wymieniaj ją często :)
klik <--- galeria moich uszatych
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

mój szczur brzydko pachnie

Post autor: Ewqa »

Komu szczur śmierdzi polecam na zasadzie "kozy" ;) wypozyczyć sobie od kogoś myszy-samce. Szczurzy najbardziej siuśkowy zapach jest niczym wobec smrodku jaki potrafią z siebie wydawać te malutkie gryzonie. W dodatku jakby jeszcze były watpliwosci to szczury śpią w swoich siuskach bo to ma związek z zapachem stada z nie z brakiem higieny. Zwykle jednak nie spia tam gdzie trobią bobki. Natomiast myszom to wszystko jedno, ida robią, śpia w tym, biegaja po tym.
No i oczywiście trzeba szczurkom sprzatać conajmniej 2 razy w tygodniu.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

mój szczur brzydko pachnie

Post autor: Lulu »

Mam mu kupić siano ?
jak juz narzekarz, ze smierdzi, to siano nie jest najlepszym rozwiazaniem.

polecam zwirek, mozesz sobie o nim poczytac np tu >>klik<< 8)
AnToNio
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 8:49 pm

mój szczur brzydko pachnie

Post autor: AnToNio »

Mój STAFF'IK ma pewien specyficzny zapaszek , ale żeby śmierdział - Nie. Na początku zauważyłem że leje i "bobkuje" pod siebie ale codziennie rano trocinki z miejsca w którym śpi wyrzucam lub na drugi koniec klatki daje i zastępuje świerzymi :)


Serdecznie Pozdrawiam :thumbleft:
STAFFIK u mnie od 19.04.06
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

mój szczur brzydko pachnie

Post autor: Fatty »

...jakby to ujęła moja znajoma :szczurek, nie fiołek-szczurka się nie wącha .. ;)
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

mój szczur brzydko pachnie

Post autor: Nisia »

[quote="Fatty"]szczurek, nie fiołek-szczurka się nie wącha .. [/quote]
A ja kocham wąchać moje ogoniaste futerka. Mają przyjemny zapaszek. Nie śmierdzią, ale też nie są bezwonne. Ale, w końcu, czy jakiekolwiek zwierzę jest bezwonne? Nie.
Fakt, śpią w swoich siuśkach (samiczki chyba to kochają), ale zmieniam codziennie ręczniki, na których śpią i jest spokojnie.
Klatkę natomiast trochę czuć podczas upalnego lata, ale sprzątanie pomaga ;)
kasia...123
Posty: 294
Rejestracja: pt mar 03, 2006 12:03 pm

mój szczur brzydko pachnie

Post autor: kasia...123 »

ja tez lubie wąchać moje szczury...czasem są dni kiedy im się posmiarduje...ale cóż ja dla nich też zapewne śmierdze :D
klik <--- galeria moich uszatych
martwa
Posty: 616
Rejestracja: pt paź 03, 2003 1:53 pm
Kontakt:

mój szczur brzydko pachnie

Post autor: martwa »

Mnie też podoba się zapach futerka Biżu - wyłączając sytuację, gdy wdepnie we własne hmh.. guano :D
czasami po prostu brakuje kamieni
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

mój szczur brzydko pachnie

Post autor: Lulu »

widze, ze nie tylko ja uwielbiam wachac szczury :lol:
swoja droga dla mnie to cudowne, ze kazdy pachnie inaczej...
i duzo bardziej podoba mi sie zapach samcow... wlasnie przez to, ze jest bardziej wyrazisty...
ale smrodkiem bym tego nie nazwala... srodek to ewentualnie klatka przed sprzataniem, ale same szczury bardzo rzadko (chyba, ze sie wytarzaja w czyms :roll: )
Celina
Posty: 245
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:42 am
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

mój szczur brzydko pachnie

Post autor: Celina »

A mi to sie charakterki trafily...W ogóle Mięta i Melisa się od siebie roznią. Dwa odmienne temperamenty...Mięta mozna powiedziec że posmiarduje....Melisa pachnie....po prostu pachnie....uwielbiam ją wąchać, mama czasem sie smieje, że ją czyms perfumuje.... :khihi:
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli                           
Obrazek
Awatar użytkownika
Patha
Posty: 372
Rejestracja: pn mar 27, 2006 6:42 am
Kontakt:

mój szczur brzydko pachnie

Post autor: Patha »

Bardzo ale to bardzo bardzo bardzo dziękuje ! mój szczur i jego klatka już nie śmierdzi odkąd zmieniłam trocina na żwirek cat's dream :piwo:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”