Zakazane jedzonko

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Zakazane jedzonko

Post autor: Joanka »

Ok, to ja jeszcze raz tutaj napiszę o tych ziemniakach: surowe obierki są trujące.
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
Aurea
Posty: 98
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 7:04 am

Zakazane jedzonko

Post autor: Aurea »

A ja usłyszałam dzis od weta zeby nie podawac szczurom do jedzenia:
- sałaty
- słodyczy
- szynki i kiełbasy
- swiezego chleba
- ziemniaków gotowanych jak i surowych
- jajek

hmmm jest to weterynarz którego kazdy w miescie sobie ceni wiec go chyba posłucham Ucierpi na tym moja niunia poniewaz salate to ona uwielbia zarówno jak gotowane ziemniaki Ale ze chce dla niej jak najlepiej to dostaje szlaban na te smakolyki ... no cóz....
Aurea
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Zakazane jedzonko

Post autor: limba »

A czemu gotowanych ziemniakow nie i jajek? (nie mowie ze jako pokarm "podstawowy, ale moje ok raz w tygodzniu dostaja) :drap: Jeszcze z taka opinia sie nie spotkalam. Co do reszty absolutnie sie zgadzam. (Zreszta wszystkie te rzeczy znajduja sie w tym temacie jak i troche innych).
Ostatnio zmieniony pn paź 02, 2006 6:27 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Aurea
Posty: 98
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 7:04 am

Zakazane jedzonko

Post autor: Aurea »

ziemniaki jak mi tłumaczył wet zle wpływaja na układ trawienny i tak jak przez psy tak i szczury nie sa przyswajane wrecz moga zaszkodzic, o jajka sie nie spytałam juz bo nie chciałam zajmowac za duzo czasu , zwłaszcza ze było duzo ludzi , moja niunia ziemniaki tez uwielbia ale juz jej nie dam
Aurea
Awatar użytkownika
szymek18
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 28, 2006 4:44 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Zakazane jedzonko

Post autor: szymek18 »

Na mój gust to szczurowi można dać do jedzenia wszystko (no prawie wszystko ) byle nie za dużo :D
Ash nazg durbatulûluk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
Aurea
Posty: 98
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 7:04 am

Zakazane jedzonko

Post autor: Aurea »

no to dawaj dalej wszystko po trochu a wykonczysz szczura Człowiek czasem sobie nie zdaje sprawy z tego jak niektóre produkty zywnosciowe szkodza nam - ludziom a co dopiero takim szczurkom Niestety ale teraz nawet sałata składa sie głównie z chemi
Aurea
BAGI
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 26, 2005 2:05 am

Zakazane jedzonko

Post autor: BAGI »

Co do ziemniaków to owszem są słabo przyswajalne ale tylko surowe. Ziemniaki posiadają bardzo dużo NPNów (niebiałkowe substancje azotowe), które są ciężkostrawne dla wszystkich prawie zwierząt monogastrycznych (wyjątek np. świnie ;) ).
Gotowanie ziemniaków powoduje, że NPNy wychodzą do wody i w ziemniakach ich nie ma za dużo. Wierz mi, że jakbyś się golnęła wody spod ziemniaków, to T.E.Ż. byś się struła ;)

A warto dodać, że ziemniaki posiadają bardzo dobre białko (porównywalne do białka jaja kurzego) z tym, że w niedużej ilości. Za to są świetną paszą energetyczną ;)
Ostatnio zmieniony pn paź 02, 2006 9:08 pm przez BAGI, łącznie zmieniany 1 raz.
Aurea
Posty: 98
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 7:04 am

Zakazane jedzonko

Post autor: Aurea »

jak napisałes dla swini ziemniaki sa dobre.... Ja jednak zaufam komus kto naprawde sie na tym zna i skoro wet mówi zebym nie dawała - nie podam
Aurea
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Zakazane jedzonko

Post autor: limba »

Aurea, no to zdania wetow sa niestety podzielone. (jak czesto sie to zdarza). Ja tak jak mowie nie spotkalam sie z zakazem podawania gotowanych ziemniakow.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
BAGI
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 26, 2005 2:05 am

Zakazane jedzonko

Post autor: BAGI »

Weci się na żywieniu niezbyt znają a to było zdanie zaczerpnięte od specjalistów w zakresie żywienia zwierząt ;)

Moje dostają regularnie ziemniaki, bo jest to rewelacyjna pasza dla dorosłych scurów- dużo energii, zapychająca, a nie tucząca ;) Tylko trzeba dobrze ugotować i bez soli ;)
Aurea
Posty: 98
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 7:04 am

Zakazane jedzonko

Post autor: Aurea »

hmmm moj weterynarz nie znał sie na szczurach w ogóle jak przyszedl do niego pierwszy szczurek to przeczytał mase ksiazek nawet zaczerpnał rady specjalistów itp Gdyby nie wiedzial na pewno ze ziemniaków sie nie daje to bylaby inna gadka ale to jest najlepszy wet jakiego znam Wet z powołania jak juz pisałam wczesniej zaufam mu i nie bede dawac szczuraskom ziemniaków
Aurea
BAGI
Posty: 103
Rejestracja: sob mar 26, 2005 2:05 am

Zakazane jedzonko

Post autor: BAGI »

Nie dawaj ;) Surowych ja T.E.Ż. nie daję ale gotowane to naprawdę inna sytuacja :D

Jakich argumentów byś potrzebowała by Cię przekonać, tak z ciekawości? ;)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakazane jedzonko

Post autor: Lulu »

[quote="BAGI"]Moje dostają regularnie ziemniaki, bo jest to rewelacyjna pasza dla dorosłych scurów- dużo energii, zapychająca, a nie tucząca ;) Tylko trzeba dobrze ugotować i bez soli [/quote]

a do tego jaki przysmak ;) przynajmniej moje uwielbiaja. taki maly przysmak, ktory od czasu do czasu dostaja.

Aurea, nikt Ci nie kaze karmic tym szczury. nie chcesz to nie. jednak ja bym tego nie przedstawiala jako 'zakazane jedzonko'.

a tak z ciekawosci, ten niesamowity wet specjalista, zaznaczyl, ze gotowane ziemniaki samo tak bardzo szkodliwe dla szczurow czy mowil o ziemniakach w ogole? pamietajac rowniez, ze nie robimy z nich podstawowego pozywienia naszych pupili.

EDIT
dodam jeszcze, ze gotowane nie solone ziemniaki sa tez polecane w ulotce SPSu, ktorej tresc byla konsultownaa zarowno z dr Wojtys jak i z dr Bieleckim...
Ostatnio zmieniony pn paź 02, 2006 9:56 pm przez Lulu, łącznie zmieniany 1 raz.
Aurea
Posty: 98
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 7:04 am

Zakazane jedzonko

Post autor: Aurea »

mówił o gotowanych i o surowych dlatego pisze to w tym poscie bo niby gdzie to miałam napisac Róbcie co chcecie przeciez wam nie zabraniam dawac pupilom ziemniaki Ale ja bym nie ryzykowała
Aurea
Yhmi
Posty: 90
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 11:14 pm

Zakazane jedzonko

Post autor: Yhmi »

może dlatego mówił o gotowanych dlatego że niektórzy dają szczurom odpadki z obiadu a takie kartofle są solone i fuj. niesolone są :thumbleft: natomiast nie rozumiem co robi w liście produktów zakazanych jajko - w niewielkich ilościach jest git a melka za nie dałaby sobie uszy obciąć.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”