Narkoza?

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Zafrina
Posty: 70
Rejestracja: sob mar 20, 2010 5:48 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Narkoza?

Post autor: Zafrina »

Hej, mam pytanie. Okazało się że mój szczurek ma jakiś guz i końcówkę ogona do amputacji (szczur jest znaleziony 2 dni temu), jeszcze nie wiem dokładnie co to, jutro idę jeszcze raz do weterynarza, ale już mi powiedziano że można to wyciąć. Mam pytanie, jaką narkozę najczęściej podaje się szczurom? i czy jest duże prawdopodobieństwo jakichś powikłań, i że np może się już nie obudzić po narkozie? Dodam jeszcze że jest to dorosły szczur, na pewno ma więcej niż rok, może tak 1,5 albo 2 lata, a ogon jest do amputacji ponieważ chyba ją ktoś wyrzucił i kiedy była na dworze coś ją ugryzło, albo przytrzasnęło i na końcu ogona w ogóle nie ma skóry, jest sama kość. ???
ZeMną: Juka, Pasia, Kleo
ZaTM: Kamusia, Kaja, Kirke (Kiri), Kropka, Whisky [*][/b][/i]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Narkoza?

Post autor: Paul_Julian »

Stosujemy narkozę wziewną , albo dożylną. Wziewna jest bezpieczniejsza. Prawdopodobienstwo nieobudzenia sie jest zalezne od ogólnego stanu zdrowia szczurka , ale najbardziej od zdolności i doswiadczenia lekarza .
Trzeba znaleść dobrego weta , który ma doswiadczenie w chirurgii :) Widzę , zę pytałas już o weta http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t ... 75#p676875 , może ktoś coś wie nt. tej kliniki ?

Co powiedzial wet na temat tego guza ? Były badania (rtg , usg) ? Wartało by wykluczyć np. ropień, lub choćby gulkę po zastrzyku :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Narkoza?

Post autor: merch »

paul nie slyszalam , aby ktos stosowal narkoze dozylna u szczurow. Narkoze iniecyjna u szczurow podaje sie albo podskornie albo domiesniowo albo dootrzewnowo.
Ja odradzam operacje szczurkow w miejscach gdzie wydaja szczurki niewybudzone, czasem zdarza sie ze szczurek wtedy juz sie nie wybudza. na operacje lepiej podjechac do jakiegos doswiadczonego weta do wiekszego miasta , i weta z doswiadczeniem w operowaniu szczurkow.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Narkoza?

Post autor: Paul_Julian »

Narkoze iniecyjna u szczurow podaje sie albo podskornie albo domiesniowo albo dootrzewnowo.
Masz rację , o ten typ narkozy mi chodziło, w zastrzyku.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Zafrina
Posty: 70
Rejestracja: sob mar 20, 2010 5:48 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Narkoza?

Post autor: Zafrina »

Nie, jeszcze nie było badań. Dzisiaj o 12:30 jadę do weterynarza. O co mam go zapytać? Nie zgodzę się żeby robił operację mojemu szczurkowi jeśli robi to np pierwszy raz. Zapytam się czy już robił takie zabiegi, i z jakim skutkiem, ale o co jeszcze warto spytać?
ZeMną: Juka, Pasia, Kleo
ZaTM: Kamusia, Kaja, Kirke (Kiri), Kropka, Whisky [*][/b][/i]
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Narkoza?

Post autor: merch »

moze napisz skad jestes, moze znamy jakiegos godnego polecenia weterynarza w twoich oolicach, zdecydowanie najlepsza dla szczurow jest narkoza wziewna. Ogonek po mojemu nie wymaga operacji sam odpadnie i sie wygoi przynajmniej tak bylo we wszystich przypadach jakie znam , bez ingerencji weterynarza ,warto go co najwyzej przemywac rywanolem i smarowac mascia ulatwiajaca gojeie - np alantan plus. Guz jest do operacji , ale jesli szybko nie rosnie mozna to spokojnie zaplanowac.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Zafrina
Posty: 70
Rejestracja: sob mar 20, 2010 5:48 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Narkoza?

Post autor: Zafrina »

Chyba jednak jadę wcześniej do innego weta. Jestem z Mysłowic, myślałam żeby pojechać do Katowic na Giszowiec na ul. Mysłowicką. Dr Bojarski tam chyba jest, poleciło mi go parę osób. Ale jak się jej posmaruje ogon to ona to od razu zlizuje a poza tym cały czas go gryzie i przy tym piszczy, a weterynarz mówił że przy okazji wycięcia guza można od razu amputować tą końcówkę ogona. I powiedziała że guz może się szybko powiększać.:(
ZeMną: Juka, Pasia, Kleo
ZaTM: Kamusia, Kaja, Kirke (Kiri), Kropka, Whisky [*][/b][/i]
Awatar użytkownika
Zafrina
Posty: 70
Rejestracja: sob mar 20, 2010 5:48 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Narkoza?

Post autor: Zafrina »

Byłam na Giszowcu. Z ogonem nic na razie nie będzie robione chyba że martwica będzie się powiększać;] Pani weterynarz nakłuwała tego guza, ale nie leciał z niego żaden płyn, więc to chyba torbiel, i jeśli się nie będzie szybko powiększać to też nic na razie nie będzie robione, ale jakby co to taki zabieg kosztuje ok 120 zł ;/ pani kazała obserwować i jak coś to zadzwonić, albo przyjechać;]
ZeMną: Juka, Pasia, Kleo
ZaTM: Kamusia, Kaja, Kirke (Kiri), Kropka, Whisky [*][/b][/i]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”