Wielka zmiana

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

motylekann23
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 06, 2010 3:25 pm

Wielka zmiana

Post autor: motylekann23 »

Moja szczurkowa na początku gryzła,potem postanowiłam,że częściej się będę nią zajmowała,włącznie z przytulaniem,głaskaniem i bieganiem po moim pokoju i łóżku i to zadziałało.
Podczas zabawy lekko podszczypuje ją za futerko,natomiast ona lekko mnie gryzie,albo liże,zdarza się,że przewraca się na brzuszek,żebym mogła ją pogłaskać:) Ciężko mi było na poczatku określić,czy jest to gryzienie wskazujące zabawę,czy może agresja,ale wiem już,że to była jedynie zabawa.

Ostatnio nawet zasnęła ze mną na łóżku,przytulona do mnie:) Co było takie słodkie,a potem po obudzeniu pocałowała mnie.
Warto było czekać na taką chwilę:)

Teraz nie gryzie mnie już jak wkładam jej ręce do klatki,bo od razu momentalnie poznaje mnie po zapachu.
Jeśli chodzi o karmienie: kupuję jej teraz bobovita- mięsko z warzywami,który stanowi dla niej dodatkowe źródło białka i witamin.
Daję jej: pokarm podstawowy,chrupki owocowe,plus raz dziennie bobovita,zdarza się też,że poczęstuję ją: malinami,jogurtem,serka żółtego już nie za bardzo lubi.

Dzięki temu karmieniu jest bardziej energiczna,szczęśliwa i przybyła na masie,choć wcześniej była b.chudziutka.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Wielka zmiana

Post autor: Kameliowa »

noooo ale co w związku z tym?

poza tym szczury to zwierzęta stadne i powinnaś trzymać min 2 tej samej płci.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
motylekann23
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 06, 2010 3:25 pm

Re: Wielka zmiana

Post autor: motylekann23 »

Kiedyś włożyłam do klatki mojego szczurka ,szczurka maskotkę i wiem,że nie mogłaby mieć towarzyszki,bo ta maskotka na drugi dzień była cała poszarpana. Poza tym nie chcę jej rozmnażać,więc będę ją wychowywała samą.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Arabela666
Posty: 71
Rejestracja: śr mar 04, 2009 8:56 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wielka zmiana

Post autor: Arabela666 »

Bo to nie był szczurek tylko rzecz którą dobrze się gryzie. Tym lepiej bo szczurek się nudzi. Myślę że nie miała pojęcia że ma kształt szczurka i ma jej robić za koleżankę...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wielka zmiana

Post autor: Paul_Julian »

motylekann23 pisze:Kiedyś włożyłam do klatki mojego szczurka ,szczurka maskotkę i wiem,że nie mogłaby mieć towarzyszki,bo ta maskotka na drugi dzień była cała poszarpana. Poza tym nie chcę jej rozmnażać,więc będę ją wychowywała samą.


Pozdrawiam
Nie rozmnazamy szczurów. Adoptujemy szczura tej samej płci, a wczesniej czytamy dział oswajanie. Maskotka to nie szczurek. Czy Ty chciałabyś miec za towarzystwo lalkę?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Wielka zmiana

Post autor: Izold »

Ja wkładam szczurom maskotki do klatki, które zawsze są poszarpane, a w niej robią sobie urocze gniazdko.
I co, samiczek jest dwie, samców cztery. Gryzą maskotki, rolki po papierze toaletowym i co? to oznacza że nie mogą mieć towarzystwa, bo nudzi im sie w nocy i szarpią pluszaki? tak, na pewno twoja szczurka kiedy zobaczyła maskotke powiedziała "oho, to szczur, nie lubie szczurów, muszę go zniszczyć". Nie. ;] Po prostu jej się nudzi.
Oczekiwałaś że co, że będzie sie do niego tulić mysląc że to prawdziwy szczur?
Zaadoptuuj jej koleżanke, i przestań wymyślac jakieś bezsensowne powody dla którego szczurka ma być samotna. ::) Kup sobie maskotke, i sobie z nią siedź, fajne towarzystwo, no nie?
Czasami gdy czytam niektóre posty naprawdę opadają mi ręce. Nogi w zasadzie tez.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Wielka zmiana

Post autor: Izold »

edycjo?
Więc tak. szczurów nie trzymamy parkami samiec+samiczka, no chyba że samiec wykastowany, lub samiczka wysterylizowana.
śmiem twierdzić że po prostu kupiłas szczura bo fajnie i modnie, i nawet słowa o nim nie przeczytałaś, wiesz tylko że ama ogon, cztery łapki i fajne wąsy. Ja nie wiem o szczurach wszystkiego, ale wiem że duzo . chociażby Podstawowe rzeczy czyli to że trzyma sie ich w stadku co najmniej dwu szczurkowym. ;)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”