Stary Szczur- niedowład

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
DonyWalker
Posty: 34
Rejestracja: śr lut 03, 2010 11:38 pm

Stary Szczur- niedowład

Post autor: DonyWalker »

Witam, mój szczur- Tequilla ma znów problem (jak niektórzy może pamiętają, kilka miesięcy temu Tequilla miała włókniaka lecz wszystkie operacje i zastrzyki pooperacyjne zakończyły się sukcesem). Tequilla jest już stara: ma 2 lata i 8 miesięcy odkąd ją mam jej cały wiek to pewnie 2 lata i 9 miesięcy i od 2 miesięcy zauważam u niej niedowład tylnich łapek a od 2 tygodni postepujący niedowład ud w tylnich łapkach :/ Tequilla sama je (pierw musi 'usiąść w rozkroku), sama się porusza (wlekąc za sobą łapy :-[ ) sama też pije (musiałem troche obniżyć jej poidełko) dostała także miseczke z wodą do klatki na wypadek trudności z używaniem poidła.
Moje pytanie jest następujące: W jaki sposób moge jej pomagać? Czy Ona się nie męczy??
Szczurci niestety robią się co 2 dni strupki przy oczach (leci jej tam krew chyba?) i przy nosku ma strupki z krwi;/ - ale to miała od urodzenia tak na prawdę, a dokładniej RAZ MIAŁA, RAZ NIE MIAŁA.
Przemywam jej to ciepłą wodą i wacikiem- można to jakoś wyleczyć ? Krople czy maść?

Czekam na Waszą pomoc, pozdrawiam.
DonyWalker
Posty: 34
Rejestracja: śr lut 03, 2010 11:38 pm

Re: Stary Szczur- niedowład

Post autor: DonyWalker »

Zapomniałem dodać, że szczur waży tyle co nic :/ skóra i kości (zawsze było troszke mięska)...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Stary Szczur- niedowład

Post autor: merch »

Na niedowlad pomaga czasem witamina B12 najlepiej podawac w zastrzykach, mozna sprobowac doustnie, ale slabo sie wchlania u starszych zwierząt. Niedowlad obniza jakosc zycia starszych zwierzat , al poniewaz pojawia si stopniowo naogol dosc dzilnie toz znosza i sie przystosowuja, napewno trzba im umozliwic zycie w parterze. Na oczka moga pomoc kroplki z antybiotykim , ale lepiej aby szczurke zobaczyl dobry wet bo porfiryna moze byc tez objawem jakiejs powazniejszej choroby.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Stary Szczur- niedowład

Post autor: nausicaa »

jeśli to stawy, to można jej podawać chondroitynę. z tym, że lepiej żeby jakiś dobry wet stwierdził, czy to problem stawów czy czegoś innego.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
DonyWalker
Posty: 34
Rejestracja: śr lut 03, 2010 11:38 pm

Re: Stary Szczur- niedowład

Post autor: DonyWalker »

Tequilla zmarła około godziny 20:40 na rękach :(
Mam nadzieje, że jest jej lepiej i nie cierpiała w ostatnie dni...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Stary Szczur- niedowład

Post autor: merch »

Bardzo mi przykro :(
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”