8dniowy maluch- ranka/ugryzienie

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

8dniowy maluch- ranka/ugryzienie

Post autor: nausicaa »

jeden z moich 8dniowych maluchów ma na boku taką rankę, jakby ugryzienie po mamie albo skaleczenie na skórze. już zabliżnione, ze strupkiem, tylko wydaje mi sie, że wokół tego na skórze zrobiła się taka jakby martwa tkanka. nie dużo tego jest i nie przeszkadza mu w niczym, ale tak się zastanawiam- zostawić czy smarować czymś? boję sie, żeby mama nie odrzuciła miotu, wiec zapach też gra rolę...
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: 8dniowy maluch- ranka/ugryzienie

Post autor: Blanny »

Ja bym zostawila. Matka i tak lize mlode..
Ewentualnie jesli bardzo chcesz czyms posmarowac, to wysmaruj tez drugiego i matke od stop do glow. :D Ale radzilabym zostawic. Jest malutki, mama sie nim zajmuje, szybko wszystko sie zagoi.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: 8dniowy maluch- ranka/ugryzienie

Post autor: merch »

zdecydowanie zostaw

matka powinna wylizac , a nawet jak wdalo y sie zakazenie oczyscic rane, ryzyko ze odrzuci i przestanie sie zajmowac jest duze, na dodatek jeden maluch moze nie wystarczajaco stymulowac laktacje
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: 8dniowy maluch- ranka/ugryzienie

Post autor: Paul_Julian »

A ja mam takie pytanie z ciekawości. Czy takie ranki mogą powstać po porodze , jak młode są jeszcze w pęcherzu ? Czy małe szczurki nie są w pecherzu ( jak np. pieski) ? Jeden z moich szczeniaczków miał taką rankę po porodzie, mama chyba zaczepiła zębem rozrywając pecherz.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: 8dniowy maluch- ranka/ugryzienie

Post autor: merch »

kazdy szczrek ma swoj wlasny jak piszesz pecherz, ale rodza sie bez pexherza bo pecherz wczesniej peka - i wylewa sie plyn plodowy z jednego pecherza potem po porodzie sie szczurka rodzi sie lozysko z blonami czyli poplod i potem kolejny szczurek. Przy standardowym porodzie szczurki nie sa poranione.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: 8dniowy maluch- ranka/ugryzienie

Post autor: Paul_Julian »

A to ciekawe :) Bardzo dziękuję za odpowiedz.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: 8dniowy maluch- ranka/ugryzienie

Post autor: nausicaa »

dzięki za odpowiedź. małemu sie to goi szybko tzn z tego, co patrzyłam dzisiaj rano, to teraz ten strupek już odpadł i jest takie różowe miejsce, jeszcze może kawałek został strupka. także ładnie się goi i mama dba:)
aha, ta ranka raczej powstała kiedy mama przenosiła w ząbkach małe. przynajmniej tak zauważyłam, kiedy małe miały tak ok. 3-4dni. tylko nie wiem, czy to był ten sam maluch, czy nie...w każdym razie wszystko jest ok:)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”