Kolejny szczur?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Giga
Posty: 16
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 2:46 pm
Lokalizacja: Lubliniec

Kolejny szczur?

Post autor: Giga »

Witam!
Mam szczura od pewnego czasu (samca) i zastanawiam się nad kupnem kolegi dla niego.
Chciałam się zapytać czy to dobry pomysł i czy będzie to miało jakiś pozytywny wpływ na mojego pupila?
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejny szczur?

Post autor: alken »

Szczury to zwierzęta stadne, oczywiście że powinien mieć kolegę. Ale nie kupuj w sklepie, lepiej zaadoptuj lub zapisz się na miot w hodowli. Zajrzyj do działu zwierzaki, tam jest dużo potrzebujących szczurków. Nie przejmuj się jeśli nie ma niczego w twojej okolicy, na forum organizowany jest transport.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Giga
Posty: 16
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 2:46 pm
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Kolejny szczur?

Post autor: Giga »

Dziękuję za radę :D
A dlaczego lepiej nie kupować w sklepie? I czy z dodatkowym szczurkiem będzie o wiele więcej pracy?
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejny szczur?

Post autor: alken »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=7184 tu jest cały wątek w ktorym forumowicze przekonują dlaczego nie warto i nie powinno się kupować w sklepie
http://www.ratz.co.uk/rodentfarm.html z takich miejsc zwykle pochodza szczury ze sklepów

z dodatkowym szczurkiem nie będzie więcej pracy :) a razem nie bedą samotne więc nawet jesli nie bedziesz miala czasu sie z nimi pobawic itp. to nie ucierpią na tym az tak bardzo jak samotny szczur.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Kolejny szczur?

Post autor: noovaa »

Najlepszy przykład na problemy szczurków rozmnażanych do sklepów (lub w domach przez osoby nie zajmujące się hodowlą profesjonalnie) :

U mnie w domu urodził się szczurek bez gałek ocznych... Do końca życia będzie regularnie przyjmował antybiotyk do "miejsc gdzie powinien mieć oczy", ponieważ często będzie miał tam stan zapalny...
Inny? To choroby serca, czy rak... Większość szczurków nie dożywa "śmierci ze starości".
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Giga
Posty: 16
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 2:46 pm
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Kolejny szczur?

Post autor: Giga »

Bardzo dziękuję za pomoc :)
Awatar użytkownika
Giga
Posty: 16
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 2:46 pm
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Kolejny szczur?

Post autor: Giga »

A czy drugi szczur może być młodszy od pierwszego? Martwię się czy nie będzie gnębiony.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Kolejny szczur?

Post autor: noovaa »

Może. Tylko zanim go sprowadzisz do domu, poczytaj o łączeniu ;]
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
SkateKaka
Posty: 99
Rejestracja: ndz lis 01, 2009 4:10 pm

Re: Kolejny szczur?

Post autor: SkateKaka »

noovaa pisze:Najlepszy przykład na problemy szczurków rozmnażanych do sklepów (lub w domach przez osoby nie zajmujące się hodowlą profesjonalnie) :

U mnie w domu urodził się szczurek bez gałek ocznych... Do końca życia będzie regularnie przyjmował antybiotyk do "miejsc gdzie powinien mieć oczy", ponieważ często będzie miał tam stan zapalny...
Inny? To choroby serca, czy rak... Większość szczurków nie dożywa "śmierci ze starości".


Racja, moja Kluska, którą kupiłam zoologu miała świerzb. Jest strachliwa i chudziutka.
W ogóle żadnych zwierząt chyba nie powinno się kupować w zoologach.
Moja przyjaciółka kupiła koszatniczkę z cukrzycą, a koleżanka szynszyla, który po tygodniu zdechł ;(
A Mała Mi jest młodsza od Kluski pół roku i nie było problemu z łączeniem ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”