Co zrobic?

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Adamozo
Posty: 30
Rejestracja: sob maja 01, 2010 2:07 pm

Co zrobic?

Post autor: Adamozo »

CZEŚĆ!
2 dni temu w zoologicznym (wiem nie kupuje się tam) kupiłem szczura. Miał być to SZCZUR a okazało się że to szczurzyca. Mama zauważyła że ta szczurzyca ma wielki brzuszek (pozatym jest baaaardzo agresywna, dla 2 szczura i dla ludzi, gryzie aż do krwi!)
I dzisiaj gdy wróciłem ze szkoły, usłyszałem cichy pisk.. popatrzyłem i zauważyłem malutką różową kulkę pod brzuchem samicy. Okazało się że to 3 szczurki. Czy to normalne że tak mało ich?
Jeffrey słoneczko moje kochane ;)
Obrazek

"Życie będzie takie, jakie sobie tylko wymarzysz... Tylko uwierz w siebie"
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zrobic?

Post autor: zuzka-buzka »

Tak, najprowdopodobniej jest młodziutka - dlatego. Czy ma jakiegoś szczurzego towarzysza? Jeżeli to samiec - natychmiast ich oddziel, bo samica już najpewniej jest w ciąży. A jeżeli bawisz się w Boga - przestań. ;) Mam nadzieję, że nic nie było celowe. Napisz na PM jak masz jakiś problem.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Co zrobic?

Post autor: Sheeruun »

zuzka-buzka, chyba wyraźnei napisał, że ma szczura od dwóch dni, chyba nawet jakby dopuścił celowo to tak szybko by się kluski nie urodziły, nie? ::)
Drugi szczur jest samcem, czy samicą? Jeśli to samiec, koniecznie go oddziel.
Nie wiem w sumie czy innej samicy tez nie powinno się oddzielać na czas wychowywania młodych..
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zrobic?

Post autor: zuzka-buzka »

To było tak na przestrogę, by nigdy nie rozmnażał.

Ciesz się właśnie, że tylko 3 kluski, łatwiej będzie oddać.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zrobic?

Post autor: IHime »

Zapewnij jej dużo bawełnianych skrawków, żeby mogła zbudować ciepłe gniazdo dla maluchów i karm ją dobrze (na forum jest gdzieś info co koniecznie trzeba dawać karmiącej szczurzycy, ja pamiętam tylko gerberki mięsne). Oddziel drugiego dorosłego szczura, mamuśka potrzebuje spokoju.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Co zrobic?

Post autor: noovaa »

a pamiętam tylko gerberki mięsne
Gerberki w cale nie są konieczne. I mięso i warzywa można ugotować samemu.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zrobic?

Post autor: IHime »

noovaa pisze:
a pamiętam tylko gerberki mięsne
Gerberki w cale nie są konieczne. I mięso i warzywa można ugotować samemu.
To był skrót myślowy, swoje "gerberki" robię sama.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zrobic?

Post autor: alken »

zuzka-buzka pisze:To było tak na przestrogę, by nigdy nie rozmnażał.
i w zoologu nie kupował, siedzi na forum prawie pół roku i nie dotarło ::)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Adamozo
Posty: 30
Rejestracja: sob maja 01, 2010 2:07 pm

Re: Co zrobic?

Post autor: Adamozo »

Samiec był oddzielony od razu po kupnie ;)
Jeffrey słoneczko moje kochane ;)
Obrazek

"Życie będzie takie, jakie sobie tylko wymarzysz... Tylko uwierz w siebie"
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zrobic?

Post autor: zuzka-buzka »

Jej, nienawidzę takich ludzi. Adam , jakbym Cię znała, to bym Ci nogi z du*y powyrywała. A to, że masz 11 lat nie upoważnia Cię do takich rzeczy. Ja mam niecałe 13, a rozumiem jak się do mnie po ludzku pisze/mówi. Jesteś na forum 5 miesięcy, nie dotarło ? NIE KUPUJEMY W ZOOLOGACH. Jeżeli nadal nie rozumiesz, to zalecam wariatkowo.

Nie widziałeś, że jeden z twoich szczurów nie ma jajek? Chyba widać było różnicę między jednym, a drugim. ::)

W dodatku samiczka ma zdecydowanie ZA MAŁĄ klatkę. Klatka o wymiarach 47 x 26 co najwyżej nadaje się dla 1 myszki. A myszki są 4 razy mniejsze i ważą ok 30gram, szczur nawet 1kg.

Gdzie teraz trzymasz samca? w akwarium 20 x 20?
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co zrobic?

Post autor: szczurzyca. »

Zuza spokojnie! Wdech, wydech, wdech, wydech... ::)
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zrobic?

Post autor: zuzka-buzka »

Często wpadam w złość, ale on przegiął pałę! Jak można... ::)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: Co zrobic?

Post autor: syntonia »

Weź zuzka trochę wyluzuj, bo tym naskakiwaniem na użytkowników zaczynasz mi kogoś przypominać. Nie jesteś wyrocznią ani ekspertem żeby do kogokolwiek pisać takim tonem. Tak samo nie możesz nikomu zabronić kupować zwierząt w zoologu, możesz jedynie wytłumaczyć dlaczego nie powinno się tego robić. Jesteś kolejną osobą, która będąc trochę na forum pozjadała wszystkie rozumy i wciąż powtarza forumowe regułki nie mając konkretnych argumentów ani własnego zdania.
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zrobic?

Post autor: zuzka-buzka »

A to lepiej nie reagować i niech wszyscy karmią animalsem, rozmnażają i kupują w zoologu? On jest na forum 5 miesięcy, chyba miał dużo czasu, żeby pojąć, co mu tłumaczymy.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: Co zrobic?

Post autor: syntonia »

Ale można to napisać kulturalnym i spokojnym tonem (czego mistrzem jest Paul - podziwiam go ;D ). Nie każdy jest taki pojętny jak Ty. Uwierz mi, że wyzwiska przynoszą odwrotny skutek. Niektórzy zaglądają na forum, coś napiszą, na dzień dobry dostają zjebkę i już więcej się nie pojawiają. A później w ogóle nie mamy wpływu na to co ze zwierzakami dalej się dzieje.
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”