2 Samice. Początkujący hodowca

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Lord Szrel
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 04, 2010 3:53 pm
Lokalizacja: Wieruszów

2 Samice. Początkujący hodowca

Post autor: Lord Szrel »

Witam, wreszcie namówiłem rodziców do 2 szczurka. Szczurek jest mały i młody oraz sympatyczny :). Starszy szczurek to Lira (wielkością średnia). Gdy kupiłem maleństwo najpierw wziąłem na kolanka i przyzwaczajałem, potem wpuściłem maleństwo i Liry do nowej klatki (nigdy jej nie widziały, czyli teren neutralny). Na początku malec naskakiwał na starszą samiczke, wszystko było ok.
Szczurzyca starsza zaczęła lizać maleństwo, wąchały się w okolicach odbytu, po chwili Lira nie zwracała uwagi na szczurka.

Po 5 minutach wąchania klatki maluszek zaczął się bać Liry. Oto zdjęcie:
Obrazek
Lirunia nadal zwiedzała spokojnie klateczkę. 2 min potem Lira zaczęła podchodzić do maleństwa bokiem, puszyć futerko, stawać na samych palcach i przesuwać młodzianke w strone rogu, młodzianka zaczęła stopniowo uciekać, potem stał w miejscu na 2 łapkach i serce mu waliło. Oto zdjęcie tego stania:
Obrazek
No i Lira zaatakowała jak wąż dusiciel (z boku za szyją), piski były i interweniowałem. Lira odrazu przestała. Drugi atak nastał po 5 minutach. Maleństwo chyba straciło kawałek sierści (coś spadło w trakcie bujki). Maluszek miał dziurke w nosku i krew leciała (Lira pewnie pazurami tak zrobiła)

Dzisiaj puściłem je na łóżko i znowu to samo,

Co mam robić?
Ze mną: Lira ,Mika
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: 2 Samice. Początkujący hodowca

Post autor: WildHeart »

http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=1149

poczytaj tu.

zanim wsadzisz dwa szczury do klatki musza sie najpierw dobrze poznac i polubic na NEUTRALNYM terenie czyli takim ktorego ŻADNA nie zna, potem trzeba bardzo dokładnie umyc klatkę, zeby starsza samica nie uwazala jej za swoja i poprzestawiac rzeczy, wyjac domki (zeby nie bylo o nie bojki)

samice beda musialy tez ustalic hierarchie a to moze troche potrwac, w zaleznosci od tego ile czasu pierwsza samica byla sama
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: 2 Samice. Początkujący hodowca

Post autor: merch »

o co opisujesz wyglada groznie,musisz bardzo uwazac . Postawilabym klatke z maluszkiem kolo klatki ze starsza szczurcia, ale w bezpiecznj odleglosci. na poczatku starsza moze fukac na malucha w klatece , ale po jakims czasie pwinna sie przyzwyczaic do jego zapachu ( ok tygodnia) , potem moesz sprobowac laczyc podkontrola, w ym czasie wymieniaj szczurki szmatkami , zeby poznaly swoj zapach i przestaly kojarzyc go jako cos obcego.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Lord Szrel
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 04, 2010 3:53 pm
Lokalizacja: Wieruszów

Re: 2 Samice. Początkujący hodowca

Post autor: Lord Szrel »

gietkafredka Klatka była neutralnym terenem, żaden szczur jej nie widział. Domek tam był z hamakiem, o tym nie pomyślałem.
Ze mną: Lira ,Mika
kamilka
Posty: 248
Rejestracja: śr sie 26, 2009 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: 2 Samice. Początkujący hodowca

Post autor: kamilka »

hey.

Mysle ze musisz im dac troche czasu malutka bedzie lgnela do starszej taka kolej rzeczy. Spokojnie i nie nerwowo.
Ty musisz byc opanowany czytalam kiedys ze najgortsze jest jak wlasciciel panikuje bo czasami nic sie nie dzieje a my juz jestesmy przerazeni. Spokojnie po malu nawet daj im kilka dni na poznanie sie ze soba.

Wreszcie sie uda.

Polecam watek o laczeniu na moje zdziałał cuda juz pierwszego dnia byly ze soba w klatce.

Pozdrawiam powodzenia
Obrazek[*] Fifi, Didi Eli z nami już nie ma lecz w sercach zawsze pozostaną [*][/b]
Awatar użytkownika
Lord Szrel
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 04, 2010 3:53 pm
Lokalizacja: Wieruszów

Re: 2 Samice. Początkujący hodowca

Post autor: Lord Szrel »

merch Dziękuje za radę, zastosuje się do niej. O szmatkach to wyczytałem, zamiast tego dałem skarpety. Zrobiłem jeszcze tak, że tam gdzie mieszkała Lira, dałem maleństwo i odwrotnie.
Ze mną: Lira ,Mika
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: 2 Samice. Początkujący hodowca

Post autor: WildHeart »

potrzebuja czasu, to stanie to proba dominacji :) zadna sie nie chce poddac :) moje dziewczyny walczyly ze soba miesiac :C podczas ktorego podejmowalam 3 proby laczenia z odstepami kolo tygodnia, w koncu sie udalo, zycze powodzenia ;)
Awatar użytkownika
Lord Szrel
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 04, 2010 3:53 pm
Lokalizacja: Wieruszów

Re: 2 Samice. Początkujący hodowca

Post autor: Lord Szrel »

Dobrze, odezwe się w tym temacie po tygodniu, lub jak coś pujdzie źle.
Ze mną: Lira ,Mika
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: 2 Samice. Początkujący hodowca

Post autor: zuzka-buzka »

a ja się wypowiem na inny temat.

Ta klatka jest nieodpowiednia. Metalowe pięterka są najgorsze. Jakie ma wymiary?
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Lord Szrel
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 04, 2010 3:53 pm
Lokalizacja: Wieruszów

Re: 2 Samice. Początkujący hodowca

Post autor: Lord Szrel »

Lira dostała żądzy mordu :P
Ze mną: Lira ,Mika
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: 2 Samice. Początkujący hodowca

Post autor: Paul_Julian »

Więc natychmiast je rozdziel do osobnych klatek! Nie ma co ryzykowac.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Lord Szrel
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 04, 2010 3:53 pm
Lokalizacja: Wieruszów

Re: 2 Samice. Początkujący hodowca

Post autor: Lord Szrel »

Są w oddzielnych klatkach, przez klatke Lira chce ją ugryść.
Ze mną: Lira ,Mika
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: 2 Samice. Początkujący hodowca

Post autor: merch »

postaw klatki w bezpicznej odleglosci zeby nie odgryzla ogonka, lapki itd
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Lord Szrel
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 04, 2010 3:53 pm
Lokalizacja: Wieruszów

Re: 2 Samice. Początkujący hodowca

Post autor: Lord Szrel »

Ten młody szczurek jest całkiem sprytny, nie podchodzi tam :)
Ze mną: Lira ,Mika
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: 2 Samice. Początkujący hodowca

Post autor: Paul_Julian »

Ale nie ma co ryzykowac . W spisie tresci http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=10242 jest kilka tematów pt. Starszy+ młodszy . O samiczkach też . Zajrzyj, poczytaj...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”