Rodzice nie zgadzają sie na operację ! :(

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Idusia
Posty: 160
Rejestracja: śr paź 21, 2009 1:01 pm

Rodzice nie zgadzają sie na operację ! :(

Post autor: Idusia »

Już tu kiedyś pisałam, że moja szczurzyca ma kaszaka.Byłam z tym u weta, ale wtedy ten guz był jeszcze mały i lekarz powiedział, że trzeba poczekać.Teraz strasznie się rozrósł i Maksia (szczurka) ma problemy z poruszaniem się. Postanowiłam, że pojadę z nią jeszcze raz.Weterynarz, który leczy moje zwierzaki od bardzo dłuuugiego czasu mówi, że operacja jest kiepskim pomysłem. To po prostu widać, że raczej nie ma takiego doświadczenia, żeby zrobić zabieg tak małemu zwierzęciu. Maksia ma..hmmm, coś około dwóch latek, ale jest silna i ma wolę życia. Boję się trochę, bo wiem, że takie operacje często źle się kończą.Niestety, nie mogę patrzeć, jak szczurcia, która uwielbia biegać, wspinać się i przeciskać przez szczeliny, z ledwością wchodzi po drabince.Kiedyś myślałam o uśpieniu (tak, wiem jestem straszna) ale teraz nie biorę pod uwagę takiej opcji. Problem w tym, że mama nie zgadza się na zabieg. Woli ją uśpić, chociaż jest do niej przywiązana prawie tak mocno, jak ja. Ona nie rozumie wielu rzeczy. Ja nie mogę się tak po prostu poddać, nie dając szansy szczurkowi. Po prostu nic jej nie powiem. Nie mogę też zostawić Maksi. Jeszcze 2 miesiące temu, normalnie funkcjonowała. Teraz kaszak jest bardzo duży.Boje się pomyśleć, co będzie za miesiąc. Czy znacie jakiegoś naprawdę dobrego weta w Szczecinie/Policach? Nie chcę poświęcić mojego szczurka byle jakiemu wetowi, który nie będzie potrafił wykonać zabiegu. Zastanawiam się, czy Maksiula w ogóle ma jakieś szanse na przeżycie operacji...
Zaszczurzona o__O
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Tajna akcja!

Post autor: S. »

Powiedz mamie, że w najgorszym razie szczurek nie obudzi sie po operacji. Będzie wtedy tak, jakby został poddany eutanazji - znieczulony uśnie na zawsze.
Przewagą operacji jest to, że jest szansa na to, że szczurek pozbędzie się kaszaka i będzie żyć.
Awatar użytkownika
Idusia
Posty: 160
Rejestracja: śr paź 21, 2009 1:01 pm

Re: Tajna akcja!

Post autor: Idusia »

Już dawno rozmawiałam o tym z rodzicami. Nic to nie dało, tata w ogóle się tym nie przejmuje, mama jest przeciwna oddania ciurka na stół.
Zaszczurzona o__O
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Tajna akcja!

Post autor: S. »

Zapytaj mamy o powód.
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Tajna akcja!

Post autor: nausicaa »

a w jakim wieku jest szczurka? jeśli znalazłabyś weta który podałby wziewną narkozę i znał sie na szczurkach, to jest ogromna szansa, że się wybudzi, bo z innymi formami narkozy różnie bywa...ktoś może polecić jakiegoś weta z wziewką w Szczecinie/Policach?
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Idusia
Posty: 160
Rejestracja: śr paź 21, 2009 1:01 pm

Re: Tajna akcja!

Post autor: Idusia »

Maksia ma 2 lata
Zaszczurzona o__O
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Tajna akcja!

Post autor: nausicaa »

to już babcia. więc jeśli operacja to tylko wziewna narkoza, przy innej im szczur straszy tym większe prawdopodobieństwo, że szczurka się nie wybudzi niestety
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tajna akcja!

Post autor: Hanka&Medyk »

Lepiej usunąć kaszaka i przedłużyć szczurce życie choć trochę niż pozwolić jej się męczyć - z takiego założenia wychodziliśmy przy wszystkich naszych bidach, które poszły na stół operacyjny.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
Idusia
Posty: 160
Rejestracja: śr paź 21, 2009 1:01 pm

Re: Tajna akcja!

Post autor: Idusia »

A można jakoś poprawić jej zdrówko? No wiecie, żeby miała większe szanse na przeżycie. Chodzi mi o jakieś witaminki, może ewentualnie specjalna dieta czy coś. To raczej nie pomoże, ale strasznie się boje i chcę mieć pewność, że Maksia jednak się obudzi.

P.S. Ile kosztuje taka operacja?
Zaszczurzona o__O
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Tajna akcja!

Post autor: merch »

mozesz podawac jej esentiale do nabycia w aptece, a zanlazlas juz lecznice?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Idusia
Posty: 160
Rejestracja: śr paź 21, 2009 1:01 pm

Re: Tajna akcja!

Post autor: Idusia »

Szukam, szukam i właściwie sporo osób zachwala weta gdzieś w Dąbiu, ale to trochę daleko. Ale spokojnie, już znalazłam :) Też niezły pan weterynarz, około 30 min drogi, więc szczurek nie będzie się za długo stresował :) Dziękuję Wam za wszystkoo :D
Zaszczurzona o__O
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Tajna akcja!

Post autor: Izabela »

Ceny są różne (w zależnści od stopnia skomplikowania zabiegu, stosowanych specyfików, miasta, lekarza itp.), od kilkudziesięciu do stu kilkudziesięciu zł. Szczurkę warto operować, jeśli jest w dobrym stanie ogólnym, bo usunięcie guza (skąd przypuszczenie weta, że to kaszak?) pozwoli jej nadal normalnie funkcjonować ( na miarę swojego wieku, oczywiscie, bo im szczur starszy, to mniej skoczny i gorzej chodzi, ale tego się nie zmieni). Operowałam 4 swoje szczury powyżej 2 roku życia, wszystkie na szczęście przeżyły narkozę, mimo, że nie za każdym razem była to wziewka.
Warto może zrobić rtg klatki piersiowej, jeśli nie jesteś pewna stanu serducha.
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
Idusia
Posty: 160
Rejestracja: śr paź 21, 2009 1:01 pm

Re: Tajna akcja!

Post autor: Idusia »

uff, ulżyło mi. Ja głupia myślałam, że taki stary szczurek ma minimalne szanse na przeżycie. Nie jestem w tym zbytnio obeznana, więc przepraszam. A co do tego guzioła - dokładniej, to byłam u dwóch lekarzy i oboje stwierdzili, że to kaszak.Ale teraz oprócz miękkiej guli wyczułam jeszcze kilka małych, ale twardych.
Zaszczurzona o__O
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Tajna akcja!

Post autor: Paul_Julian »

A mama przypadkiem nie chce zaoszczędzić paru groszy ? Uśpienie tansze niz operacja. Jest wiele szczurów, które przezyły operację w starszym wieku, mimo że niektórzy weci nie dawali im szans. Zawsze trzeba próbować. Najwyzej sie nie obudzi. Ale ma szansę żyć i to jeszcze na pewno kilka miesięcy. nie mozna jej tak przekreslac.
Dobrze, ze znalazłas dobrego weta :)
Życzymy zdrówka.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Idusia
Posty: 160
Rejestracja: śr paź 21, 2009 1:01 pm

Re: Tajna akcja!

Post autor: Idusia »

Dziękuję :D
W środę jadę na ustalenie terminu, jakby co, to jeszcze napiszę ;)
Zaszczurzona o__O
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”