Mam problem !!! Siostry sie gryzą

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kikomek
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 9:34 am

Mam problem !!! Siostry sie gryzą

Post autor: kikomek »

Od ostatniego czasu moje dwa szczurki zaczeły się strasznie gryźć nie wiem dlaczego . Są siostrami były ze sobą od urodzenia , zawsze spały razem i się bawiły a teraz zaczeły się tak gryźć że przenosze je do osobnych klatek . Nie wiem co zrobić . Proszę o pomoc .
SZczurki śnieżka , łatka =D [color=#[*]000080][/color][/size][/b]
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Mam problem !!! Siostry sie gryzą

Post autor: S. »

Czy mają rany na ciele od pogryzienia?
O co się biją? O jedzenie? Domek? O kontakty z tobą?

Może ustalaja hierarhię?
Awatar użytkownika
kikomek
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 9:34 am

Re: Mam problem !!! Siostry sie gryzą

Post autor: kikomek »

tylko jak do siebie podejdą już zaczynają
SZczurki śnieżka , łatka =D [color=#[*]000080][/color][/size][/b]
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Mam problem !!! Siostry sie gryzą

Post autor: S. »

Czy mają rany od ugryzień i zadrapań? Krwawiące rany.
Kanela
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 27, 2010 7:10 pm

Re: Mam problem !!! Siostry sie gryzą

Post autor: Kanela »

Ostatnio mam ten sam problem. Mam dwie szczurzyce, które od początku są razem. Nigdy nie było żadnych problemów, a od dwóch dni jedna ciągle gryzie drugą. Chwyta ją za skórę (najczęściej przy karku) i mocno ciągnie, podgryza, przewraca. Wcześniej bawiły się, przewracały, ale teraz wygląda to bardzo agresywne, czasami szczurzyca łapie drugą za skórę gdy ta wspina się po klatce i ściąga na siłę na dół. Tamta cały czas piszczy, ale w ogóle się nie broni. Nie ma śladów krwi na ciele. Nie wygląda też żeby była atakowała z jakiegoś konkretnego powodu,dzieje się to właściwie cały czas gdy nie śpią (a jak śpią to, tak jak kiedyś, zawsze razem). Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje i co z tym robić, czy je rozdzielać, czy czekać jak sytuacja dalej się potoczy... Ogólnie nie wyglądają jakby się nie lubiły, śpią razem, myją się, ale tylko gdy robią się bardziej aktywne to jedna atakuje drugą...
Co robić?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Mam problem !!! Siostry sie gryzą

Post autor: noovaa »

Jeśli nie ma krwawiących ran, zostawić. Ustalą sobie hierarchię i się uspokoją najprawdopodobniej. Szczur, który chce ugryźć do krwi, gryzie do krwi :) ... Dla takich zębisków to żaden problem :).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Kanela
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 27, 2010 7:10 pm

Re: Mam problem !!! Siostry sie gryzą

Post autor: Kanela »

Rozumiem i dziękuję za odpowiedź. Dziwie się tylko, że atakuje akurat ta szczurzyca, bo zawsze była płochliwa, a dominowała zdecydowanie ta druga. A teraz takie coś... No i szkoda mi tej biedaczki, że tak cały czas jest gryziona i atakowana :(
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Mam problem !!! Siostry sie gryzą

Post autor: noovaa »

Niektóre szczury to panikary .... To że piszczy nie znaczy że ją boli :) ...
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
falka_
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 17, 2011 8:20 pm

gryza sie

Post autor: falka_ »

dzisiaj trafilam na Wasze forum :) super, dowiedzialam sie wielu fajnych rzeczy o szczurkach :)
pisze, bo mam problem. moje szczurzyce maja juz ponad rok. mieszkaja u nas juz od roku. zawsze bawily sie razem i tulily ale od jakiegos czasu misha atakuje zuzke.. nie wiem co zrobic bo jak wyciagnelam zuze z klatki dzisiaj, byla cala pogryziona i leciala jej krew.. czy powinnam je powsadzac na jakis czas do innych klatek? (mam w domu jeszcze stara, mniejsza, po chomiku..) jesli macie jakies sposoby to dajcie znac, dzieki :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Mam problem !!! Siostry sie gryzą

Post autor: Paul_Julian »

Wg mnie trzeba by rozdzielić dziewuchy na noc, i potem obserwowac w jakich sytuacjach się tluką .
Moze to jednorazowe wybryki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
falka_
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 17, 2011 8:20 pm

Re: Mam problem !!! Siostry sie gryzą

Post autor: falka_ »

wlasnie w tym problem, ze nie jest to jednorazowy wybryk.. zuzka ma strupki na calym ciele ;> biedactwo jest tak glupiutka ze nie ugryzie swojej siostrzyczki zeby sie obronic.. ;) a jesli wsadze je do innych klatek, nie bedzie problemu zeby pozniej wsadzic je spowrotem do jednej? :>
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Mam problem !!! Siostry sie gryzą

Post autor: Nakasha »

A to od gryzienia? Na pewno? Widzisz, jak razem się tłuką, puszczą i kotłują? Bo to mogą być pasożyty. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Mam problem !!! Siostry sie gryzą

Post autor: Nakasha »

* puszą
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
falka_
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 17, 2011 8:20 pm

Re: Mam problem !!! Siostry sie gryzą

Post autor: falka_ »

nie, nie to na pewno od gryzienia.. kotluja sie strasznie, a wlasciwie to jedna atakuje druga!
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Mam problem !!! Siostry sie gryzą

Post autor: S. »

Atakująca może być chora, np. guz mózgu. Zabierz obie szczurki do weta.
U mnie Amiga najpierw zacząła atakować, a potem pojawiły sie guzy. Guzy były pod każdą łapką. Podejrzewam, że w mózgu też.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”