drapią się.

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

drapią się.

Post autor: `naatka »

to nie wszy albo świerzb, bo byłam u weta i nic nie wykrył i nie ma nawet żadnych oznak na skórze czy sierści(tak jak to było przy wszach), moja mama mówi że nawet nie miały by sie gdzie zarazić . Może to przez to czym je żywie lub coś? albo jestem przewrażliwiona.
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: drapią się.

Post autor: Paul_Julian »

A jaką mają ściółkę ? Moze to uczulenie na proszek do prania, jakiś zapach w pokoju albo cos?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: drapią się.

Post autor: `naatka »

zwykły żwirek. nie mają żadnych tkanin w klatce, właśnie nie drapały sie jak miały wyłożone skarpetkami.
zapach? hmm. nie sądze, codziennie po 3-4 wietrze pokój dokładnie
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: drapią się.

Post autor: Maszka »

może nadmiar białka? dostają dużo prod. mlecznych, mięsnych? http://szczury.org/viewtopic.php?f=172& ... 5%82czenie - przebiałczenie

Od razu zaznaczam, że ja się na chorobach nie znam, ale to mi pierwsze do głowy przyszło; więc poczekaj na opinię bardziej doświadczonych :)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: drapią się.

Post autor: nausicaa »

spróbuj wyłożyć ręczniczkami papierowymi i zobacz czy po 2-3dniach będą się drapać.
nie wiem też, czy wietrzenie usunie zapach też w kuwecie klatki np ze żwirku lub czegoś innego.
Maszka, przebiałczenie też możliwe.
gdyby nadal się drapały, spróbuj jednak wziąć od weta ivermektynę i zakroplić im na kark 2 razy z przerwą 7dni. moje też się tak drapały, szczególnie Trutut, nic nie było widać w futerku, a po ivermektynie przeszło.
a skąd masz szczurki? czasem wystarczy kota obcego pogłaskać i się tak przeniesie jakiś świństwo
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: drapią się.

Post autor: `naatka »

właśnie dostają dużo białka. no to narazie nie beda dostawac.
byłam u weta ostatnio jak zaczely sie drapac to powiedzial ze maja cudowna i lśniącą sierść.
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: drapią się.

Post autor: `naatka »

drapanie ustąpiło w połowie po odstawieniu białka.
nie drapią się co chwile jak wtedy tylko tak jak ja zaobserwowałam to do 8 razy podczas 2-3 godzinnych wybiegów.
tak jest nromalnie? czy to za dużo?
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: drapią się.

Post autor: `naatka »

błagam pomóżcie -
zrobiłam dzisiaj test na taśme - oprócz wyrwanych pojedyńczych włosków zauważyłam pojedyńcze białe plamki.
przejrzalam dokladnie siersc i nie zauwazylam zadnych zadrapań . drapać, drapią się wydaje mi się w normalnej częstotliwości ..
jak trzeba to pójde do weta, ale zbieram na klatkę i wolałabym kase odkładac - być może są domowe sposoby.
Jeżeli nie, to oczywiście pójde do weta ;)
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”