Szczury a lamblie

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Szczury a lamblie

Post autor: kulek »

Witajcie!

Moja dwuletnia bratanica ma lamblię od miesiąca. Wszystko było już ok, ale mała znowu zaczęła dzisiaj wymiotować.
W domu mają do mnie pretensje o to, że lamblią pewnie zaraziła się od moich zwierząt. Wiem, że równie możliwe, że ktoś tą lamblię do domu "przyniósł", ale to cholerstwo jest cholernie trudne do zwalczenia i musimy chyba wszyscy poddać się leczeniu, chociaż tylko mała ma objawy.

Powiedzcie mi, jeśli wiecie - czy szczury mogą zarażać lamblią? Jeżeli tak to w jaki sposób je leczyć i w jaki sposób mogły się zarazić? Szczurki są zdrowe, wesołe jak zwykle.

Jutro pojadę do weterynarza z kotem i zapytam co ze szczurami, ale może wiecie coś na ten temat i moglibyście mnie uświadomić.
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczury a lamblie

Post autor: Paul_Julian »

Tutaj http://www.medisa.pl/lamblioza.html pisze, ze szczury mogą mieć lamblie. Najlepiej zaniesć szczurzą kupę do badania i w ten sposob sprawdzić , czy sa chore. Wtedy będziesz mieć 100% pewności. Ta choroba sama nie zniknie, więc nie ma mozliwości, ze ktos powie " pewnie szczury miały lamblie, zaraziły bratanicę i same wyzdrowialy!"
Z drugiego forum :
Trzeba tylko zaznaczyć, że sie chce badać w kierunku lambliozy (giardiozy) - bo takie badanie się różni od standardowego. Konieczne jest barwienie i ogląda się pod innym powiększeniem.
A tu obszerniejszy artykuł http://www.lecznica-homeopatia.pl/porada19.html .
Szczerze, to sądzę, ze prędzej ogony zarazą się od dziewczynki, a nie odwrotnie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Szczury a lamblie

Post autor: kulek »

Dziękuję, Paul! :)
Wiem, że ta choroba sama nie zniknie, dlatego wybieram się do weterynarza z całym zwierzyńcem, ale zapytałam, bo może akurat ktoś miał taki przypadek.
Paul_Julian pisze:Szczerze, to sądzę, ze prędzej ogony zarazą się od dziewczynki, a nie odwrotnie.
Ja sądzę, że ani ona nie zaraziła się tym od ogonów (nie ma z nimi styczności), ani one nie zarażą się od niej. Już prędzej kot mógł coś takiego przywlec, ale oczywiście wszystko co złe to na szczury.
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Szczury a lamblie

Post autor: S. »

Dwuletnie dzieci maja to do siebie, że dotykaja wszystkiego, a potem wsadzaja rączki do buzi.
Siostrzenica mogła zarazić się w sklepie, na spacerze, w żłobku, u opiekunki, itd. Zwierzęta majprawdopodobniej sa niewinne.
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Szczury a lamblie

Post autor: S. »

Bratanica a nie siostrzenica. Przepraszam za pomykę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”