Oswoić trudny przypadek

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Odin96
Posty: 8
Rejestracja: pn lip 26, 2010 4:35 pm

Oswoić trudny przypadek

Post autor: Odin96 »

Witam około rok temu wziąłem mojego szczurasa od kolegi. Wszystko w porządku, szczur jest łagodny i zadbany, ale mam problem z tym, że szczur nie zachowuje się jak wszystkie inne. Dla przykładu kiedy z nim siedzę on ucieka za kanapę a tam leży i śpi. NIe lubi ze mną siedzieć i zawsze ucieka. Nie wiem czy to moja wina czy natury szczura. Związana z tym jest moja siostra która często go bierze i bawi się z nim. Proszę pomóżcie :(.
Metal thrashing maaaad !!!
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Oswoić trudny przypadek

Post autor: macik001 »

A może siostra go męczy? i myśli, że ty będziesz robił tak samo?
A może ma on po prostu taki charakter, że woli przebywać sam niż w otoczeniu człowieka..
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Oswoić trudny przypadek

Post autor: sr-ola »

Szczur to nie pies i jak lubi kontakt z człowiekiem to super, ale generalnie jest to niezależne stworzenie chodzące własnymi drogami (ja tak uważam).Z czasem ogonek może nauczy się przychodzić do ręki np. po smakołyk. Nie wykonuj przy nim gwałtownych ruchów a jak zbliżasz rękę rób to bardzo powoli. Rozumiem, że towarzysze zachowują się inaczej?Może z czasem od nich nauczy się kontaktu z człowiekiem, choć z doświadczenia wiem, że to rzadkość.

A jak siostra bawi się ze szczurkiem?
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Odin96
Posty: 8
Rejestracja: pn lip 26, 2010 4:35 pm

Re: Oswoić trudny przypadek

Post autor: Odin96 »

Całkowicie normalnie czyta z nim książkę, a on biega po pokoju. Problem z tym że nigdy taki nie był, ma już rok nie jest już taki mały żeby go nauczyć
Metal thrashing maaaad !!!
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Oswoić trudny przypadek

Post autor: sr-ola »

Samiec?
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Odin96
Posty: 8
Rejestracja: pn lip 26, 2010 4:35 pm

Re: Oswoić trudny przypadek

Post autor: Odin96 »

Tak, co dziwne bo o samcach nasłuchałem się że są przyjazne i zawsze chcą być ze swoim właścicielem
Metal thrashing maaaad !!!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Oswoić trudny przypadek

Post autor: Paul_Julian »

A to róznie bywa. Samce sa miziaste, ale widocznie twój akurat nie jest. Moje tez nie są :)
Najwazniejsze, żeby szczurek był zdrowy. Sam móisz, ze jest zdrowy i łagodny, a to bardzo ważne. A że ma ochotę sobie pospać w kącie to jego sprawa. Mozesz próbowac go brac pod bluzę, albo w rękaw, albo w kaptur. Tam szcurki tez lubią spać. I najlepiej bierz wtedy kiedy szczurek jest zaspany, to nie bedzie miał ochoty uciekać, tylko spaaaać. Mozesz wziąc np. szmatkę z jego legowiska i włozyć sobie w rekaw, i dac tam szczurka.

No i potrzebuje kolegi. Bezwzglednie, człowiek nie zastapi drugiego ogonka.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Oswoić trudny przypadek

Post autor: sr-ola »

Pytałam czy samiec, bo najpierw pomyślałam o zmianie w efekcie dojrzewania, ale ogonek ma już rok, więc to nie wchodzi chyba w rachubę, prawda? (tu pytanie do posiadaczy samców)

Moje ogonki też nie są miziaste. Nie uważam, żeby Twój przypadek był jakiś szczególnie trudny, tak jak w tytule tematu. Tak jak pisze Paul- nie gryzie, jest zdrowy, więc nic się wielkiego nie dzieje.

Jakoś tak zrozumiałam, że maluch ma towarzyszy. Ma?
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Odin96
Posty: 8
Rejestracja: pn lip 26, 2010 4:35 pm

Re: Oswoić trudny przypadek

Post autor: Odin96 »

Nie. Myślałem właśnie żeby kupić mu kogoś do zabawy. Tylko nie wiem czy znajde szczury takiego samego wieku, mój ma już rok jest dorosły i gruby, a nie wiem jak zacznie się bawić z mniejszym. I najważniejsze jakiej płci ?
Metal thrashing maaaad !!!
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oswoić trudny przypadek

Post autor: smeg »

Koniecznie samce - chyba nie chcesz mieć kilkunastu nowych szczurów za miesiąc? Szczurka do towarzystwa możesz przygarnąć za darmo z forum - przejrzyj dział Zwierzaki/Oddam :) Często ludzie oddają tam trochę starsze szczurki, więc możesz znaleźć jakiegoś w podobnym wieku. Młody też mógłby być, może trochę by rozruszał Twojego ;) Czasem dodawanie jednego młodego szczurka do drugiego starszego nie jest polecane, bo maluch chce się bawić, a starszy już nie ma na to ochoty, ale Twój ma dopiero rok, więc nie jest jeszcze taki stary :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Odin96
Posty: 8
Rejestracja: pn lip 26, 2010 4:35 pm

Re: Oswoić trudny przypadek

Post autor: Odin96 »

Widzisz, chciałbym mieć, ale rodzina narzeka że lepiej nie. I nie wiem co zrobić w takiej sytuacji...
Metal thrashing maaaad !!!
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Oswoić trudny przypadek

Post autor: sr-ola »

"Lepiej nie" to nie "stanowcze NIE", próbuj do skutku. Dla dobra malucha przecież. I pamiętaj- nie kupuj.
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Odin96
Posty: 8
Rejestracja: pn lip 26, 2010 4:35 pm

Re: Oswoić trudny przypadek

Post autor: Odin96 »

Ok spoko oddane lepsze. Ale najgorsze jest to że zanim namówię rodziców minie rok :/
Metal thrashing maaaad !!!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Oswoić trudny przypadek

Post autor: Paul_Julian »

Spokojnie, mamy cały dział "Uszczurawianie" http://szczury.org/viewforum.php?f=17
Poczytaj na spokojnie, tam jest duzo róznych sposobów. A poza tym, tu jest medycznie bapisane http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=8541 dlaczego szczury powinny byc razem.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Oswoić trudny przypadek

Post autor: sr-ola »

Odin96 pisze: Ale najgorsze jest to że zanim namówię rodziców minie rok
Z takim nastawieniem na pewno. Argumentuj. Powiedz, że szczur samotny to szczur nieszczęśliwy. Poczytaj to, co podsuwa Paul. Nie poddawaj się, może rodzina zobaczy jak Ci zależy i jak ważne jest to dla szczurka.
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”