Podejrzewam zapalenie mózgu. Pomóż!

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Wensha
Posty: 162
Rejestracja: śr lip 07, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Kraków, Nowa Huta ;D
Kontakt:

Podejrzewam zapalenie mózgu. Pomóż!

Post autor: Wensha »

Byłam tydzień na feriach w górach, i gdy wróciłam do domu (minęło już 5 dni) zaniepokoiłam się objawami jednej ze szczurzyc. Otóż: Na początku normalnie biegała po pokoju, ale zauważyłam, że główki w ogóle nie obraca w lewo- ma cały czas na prawo. Często śpi, ale w nocy "budzi" się do życia. Wszystko je tak jak zawszę. Jak ją biorę na ręce czasem chybnie na plecki. Strasznie się o nią boję. Tyle przeszła. Dwa miesiące była u dziewczyny, która ją brała za ogon i trzymała w klatce dla chomika, a przez dwa miesiące ani RAZU jej nie wypuściła na wybieg. Co to może być za choroba? Leczyć, czy jest możliwość, że samo przejdzie? Cena samej wizyty z receptą? Cena mniej więcej za leki? I gdzie znajdę weta, który w Krakowie- Nowa Huta, leczy szczurki?
Obrazek
Mam jeszcze trzeciego szczura, ale złośliwość, rzeczy martwych nie pozwoliła mi zrobić zdjęcia (aparat). Jest taka sama jak Cherry i ma na imię Malibu.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Podejrzewam zapalenie mózgu. Pomóż!

Post autor: Paul_Julian »

Lepiej idz do weta. na wszelki wypadek. Sprawdz w dziale weterynarzy, gdzie iść , ale lepiej nie czekać.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Podejrzewam zapalenie mózgu. Pomóż!

Post autor: nausicaa »

na owej hucie jest Arka, ale tam jest drogo, a weci podobno nie mają serca dla zwierzaków. polecam dr Lewandowską, ale na zamoyskiego na podgórzu (lecznica oaza). wet przy alei różanej jest do niczego jakby coś. ta główka to może być niestety zap. mózgu i tu trzeba dobrego weta.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
anwet
Posty: 188
Rejestracja: śr lut 25, 2009 1:42 pm
Kontakt:

Re: Podejrzewam zapalenie mózgu. Pomóż!

Post autor: anwet »

tak zobaczyłam najczęstrze choroby.. i wyszło mi u Indirki to:

przekrzywiona główka, zaburzona motoryka ( szczur kręci sie w kółko, przewraca, chodzi do tyłu), osowiałość

Prawdopodobna przyczyna to zapalenie mózgu, błędnika, wylew, zapalenie ucha (wtedy jest ropa lub brzydki zapach z ucha). Natychmiast do weta, tu liczą sie minuty!! Należy podać steryd i wit. B. Przy wylewie zdania są podzielone co do podawania sterydu.


------------------------------
(..)ja wstaje, idę do klatki przywitać się ze szczurkami.. a tam.. moja seniorka ( tzn, najstarsza, 4ro letnia przywódczyni stada) się tarza po " okręgu".. poryczałam się, ubrałam w pół minuty i poleciałam z nią do auta.. pojechałyśmy na poliklinikę wet.

no jak na złość, była masa pacjentów, a tylko 2ch lekarzy
poleciałam z tym bidnym szczurem na katedrę diagnostyki klinicznej.. a tam kurcze komisy dziś... więc nikogo nie było wolnego..poleciałam na internę.. i [wulg].. egzaminy.. myślę, no przecie nie będę między studentami wchodzić, bo to ani moja koleżanka, ta pani dr, ani nic..
wróciłam na poli - oczywiście tłum wzrósł- ale szedł facet z chirurgii, to go zaczepiłam, czy mógłby zerknąć na mojego szczura..
spojrzął na mnie i poprosił kogoś, żeby poszedł po jakąs tam panią wet.. ( no bo szanowany pan dr , chirurg nie będzie się byle szczurami zajmował.. tak? :angry: )
pani wet przyszła, owszem, napiła się kawy ... a szczur mi zasypia na rękach..

ludzie mnie przepuścili, z resztą jakby ktokolwiek mi tam podskoczył dziś, to bym chyba pobiła...

Indirka dostała zastrzyk ze sterydu i z wit B

teraz śpi..

potem pojadę do Rajskiego.. ale nie wiem, czy ona dożyje :(
Ze mną :
:(

W nowym domku:
Wituś ( Cipciok) i Wacuś

Za TM:
Szyfcia ,Prysia, Milusia <- na zawsze w moim serduszku :,( Indira, Wypłoszynka, Smok ... :(
i (zdecydowanie za szybko.. :,( ) Cudaczynka... :,( ; Pędraczynka i Maleństwo :(
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Podejrzewam zapalenie mózgu. Pomóż!

Post autor: nausicaa »

trzymam kciuki, pisz, jak z ogonkiem
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
anwet
Posty: 188
Rejestracja: śr lut 25, 2009 1:42 pm
Kontakt:

Re: Podejrzewam zapalenie mózgu. Pomóż!

Post autor: anwet »

Rajski powiedział, że najprawdopodobniej to wylew.. ( ze względu na wiek i pogodę)
dał zastrzyki z witaminy b, wit k, oprócz tego steryd i na wszelki wypadek antybiotyk..
mnie się wydaje, że Indi ma się lepiej niż wczoraj..
Ze mną :
:(

W nowym domku:
Wituś ( Cipciok) i Wacuś

Za TM:
Szyfcia ,Prysia, Milusia <- na zawsze w moim serduszku :,( Indira, Wypłoszynka, Smok ... :(
i (zdecydowanie za szybko.. :,( ) Cudaczynka... :,( ; Pędraczynka i Maleństwo :(
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Podejrzewam zapalenie mózgu. Pomóż!

Post autor: nausicaa »

i jak tam, jest lepiej?
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Wensha
Posty: 162
Rejestracja: śr lip 07, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Kraków, Nowa Huta ;D
Kontakt:

Re: Podejrzewam zapalenie mózgu. Pomóż!

Post autor: Wensha »

Tak już wszystko w porządku :)
Obrazek
Mam jeszcze trzeciego szczura, ale złośliwość, rzeczy martwych nie pozwoliła mi zrobić zdjęcia (aparat). Jest taka sama jak Cherry i ma na imię Malibu.
anwet
Posty: 188
Rejestracja: śr lut 25, 2009 1:42 pm
Kontakt:

Re: Podejrzewam zapalenie mózgu. Pomóż!

Post autor: anwet »

a jeśli chodzi o Indi, to raz lepiej, raz gorzej..
dziś np gorzej..
kręci się po małym okręgu.. prawo..
ale gerberki wcina jak szalona.. < ja jej czasem podjadam :P >
gorzej z piciem.. poję ją ze strzykawki, albo polewam wodą, to chcąc nie chcąc się wylizuje..

pan Rajski mówi, że po prostu jak przestanie jeść i pić na dobre, to trzeba będzie pomóc jej odejść..

ale na razie to są takie dni raz lepsze, raz gorsze... ogólnie jest lepiej niż na samym początku..
Ze mną :
:(

W nowym domku:
Wituś ( Cipciok) i Wacuś

Za TM:
Szyfcia ,Prysia, Milusia <- na zawsze w moim serduszku :,( Indira, Wypłoszynka, Smok ... :(
i (zdecydowanie za szybko.. :,( ) Cudaczynka... :,( ; Pędraczynka i Maleństwo :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”