przegryzanie sznurka od hamaka

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

jakubas
Posty: 2
Rejestracja: wt lut 15, 2011 9:03 am

przegryzanie sznurka od hamaka

Post autor: jakubas »

Kupiłem swoim dziewczynom hamak, rozwieszany w klatce - tak by mogły sobie na nim razem leniuchować i spać, a jak trzeba to wejść do środka gdzie jest ciemno i wygodnie. Wszystko ładnie pięknie przez pierwsze 2 dni a później zaczęły przegryzać sznurki, które mocują owy hamak do prętów klatki. Nie da rady już za bardzo tego związywać bo długość sznurków robi się zbyt krótka i hamaki wiszą już blisko "sufitu" klatki.
Znacie jakiś sposób aby oduczyć szczurasy przegryzania takich rzeczy? może czymś posmarować sznurki?
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: przegryzanie sznurka od hamaka

Post autor: mikanek »

nie oduczysz, możesz jedynie zamienić sznurek na łańcuszek metalowy
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: przegryzanie sznurka od hamaka

Post autor: Cyklotymia »

Ja przypinam długimi agrafkami, takimi największymi jakie są :P
Awatar użytkownika
milen87
Posty: 198
Rejestracja: sob sty 17, 2009 1:55 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: przegryzanie sznurka od hamaka

Post autor: milen87 »

Moje chłopaki też tak robią. Jak nie mogą przegryźć mocowania - np. drutu, to przegryzają materiał hamaka i tak czy siak dopinają swego. Nie wiem o co im chodzi - lubią spać w hamaku, ale nic ich nie powstrzyma ;)
Astharte
Posty: 326
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 3:47 pm

Re: przegryzanie sznurka od hamaka

Post autor: Astharte »

Mam dokładnie tak samo. Jak coś z materiału, nawet niekoniecznie hamak wisi w klatce, to uwielbiają maluchy w nim spać, ale jedna od razu przegryza mocowania, bądź sam hamak. I nijak nie ma jej jak odgonić, ani oduczyć tego.
jakubas
Posty: 2
Rejestracja: wt lut 15, 2011 9:03 am

Re: przegryzanie sznurka od hamaka

Post autor: jakubas »

Kupiłem im taki mały łańcuszek w jednym ze sklepów z wyposażeniem domów - muszę tylko to jakoś ładnie zmajstrować :) Mam nadzieje, że nie poprzegryzają wtedy końcówek od hamaka, bo wtedy już nic nie będę w stanie zrobić.
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: przegryzanie sznurka od hamaka

Post autor: L'urine-Boruta »

ja teżĘ mam taki problem więc koleżanka mi podpowiedziała, żebym zasdtąpiła sznurki : drutem ;) Kupiłam kiedyś drucik taki do... mmm siatki nei wiem, taki zielony długi w kłębek i jak mi coś potzrebne jest zamocować czy coś to się przydaje, tym razem też nie zawiódł ;) i chamak wisi już półtora tygodnia;)
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: przegryzanie sznurka od hamaka

Post autor: Paul_Julian »

Moje odgryzły rogi od hamaków, a zamiast sznurka mialy spinacze. Potem dlugo był spokój, teraz tylko robia dziury.
Kiedyś Soran porwał hamaki z nerwów, to szczurek z przeszlością i jak raz wróciłem pózniej z pracy i nie miały jedzenia - to poszarpał wszystko.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: przegryzanie sznurka od hamaka

Post autor: ania2832 »

A ja moje malce, mam już czy ja wiem, 3-4 tygodnie, i sznurki choć połową przechodzą przez klatkę są całe. Nie wiem, czy to tylko chwilowe ? ;)
, Cyna, Soda Nafta [*]
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: przegryzanie sznurka od hamaka

Post autor: KITEgirl »

moje hamaki są powieszone na wygiętych wspinaczach biurowych
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: przegryzanie sznurka od hamaka

Post autor: KITEgirl »

spinaczach tfu :D
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: przegryzanie sznurka od hamaka

Post autor: noovaa »

Moje zawsze gryzły, ale zanim hamak spadł powisiał chociaż 2-3 dni, dopóki do stada nie dołączyła Yuki .. Teraz każda wisząca szmata w jej klatce to wróg numer jeden i nie pożyje dłużej niż godzinę. Przestałam wieszać hamaki, kiedy któregoś razu, cała czwórka w takim hamaku leżała wyprzytulana i ta cała czwórka razem z tym hamakiem zleciała na dno klatki bo Yuki nie mogła się powstrzymać....

U mnie w klatce wisi kratka od najmniejszej klatki jaką widziałam (wielkości niewielkiego transportera) i ta kratka wypełniona jest do połowy co najmniej szmatami. W tym śpią zamiast w hamaku. Zakopują się, przykrywają ... ostatnio był u mnie kolega i nie mógł uwierzyć że szczur sobie 'namiot' zrobił ze szmaty i pod nim spał ;). Więc w mojej klatce hamaków już nie wieszam.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: przegryzanie sznurka od hamaka

Post autor: L'urine-Boruta »

a ja nadal polecam zielony drut ogrodowy[??] :P jest nietknięty. zielony bo jest w powłoczce gumowej, ogólnie to jest złoty, z miedzi. trzyma jak skurczy synek i moje dziewuchy nawet się za nie nie zabierają. poprzegryzały trochę kaptur, ale to one tam śpią, nie ja, więc 'jak sobie pościelą, tak się wyśpią' .:P
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: przegryzanie sznurka od hamaka

Post autor: Hanka&Medyk »

Nasze nie dość, że przegryzają notorycznie mocowania, to jeszcze dorabiają wywietrzniki i dodatkowe wejścia. Trzeba się z tym niestety pogodzić ;)
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: przegryzanie sznurka od hamaka

Post autor: klimejszyn »

ja zawieszam na spinaczach biurowych :)
nasze też odgryzały sznurki, niszczyły hamaki, dlatego teraz już nic nie szyję specjalnie, tylko idę do ciucholandu, kupuję zwykłe t-shirty i zawieszam w klatce :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”