Świat Klary i Helgi

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
delikatna
Posty: 60
Rejestracja: sob mar 12, 2011 12:35 pm
Lokalizacja: Wyżyna Katowicka

Świat Klary i Helgi

Post autor: delikatna »

Mam zaszczyt przedstawić Państwu dwie przepiękne siostry, które mam zaszczyt gościć od kilku godzin w swych skromnych progach. Bardzo różnią się od siebie, choć są bliźniaczkami.
Oto Klara, starsza z rodzeństwa : http://images43.fotosik.pl/720/a22b2aea5537121f.jpg
Jest ona przecudnej urody husky'm o wielkich rozmiarach, jednak wcale się tym nie przejmuje i cały swój ciężar kładzie na młodszej siostrze. Jest energiczna, żywiołowa i bardzo ciekawska. Woli biegać, niż odpoczywać.
A oto Helga : http://images35.fotosik.pl/535/0eaaf5f5b322f6ed.jpg - bystra i inteligetna księżniczka. W tym duecie gra rolę opiekunki i to ona odkrywa świat, który potem pokazuje starszej siostrze.
Panienki świetnie się dogadują i bardzo kochają. Cały czas siedzą razem i nie potrafią się rozstać. Miejmy nadzieję, że będzie tak już zawsze. O0
Mama Jasia (*) 15t2d,
a także owczarka niemieckiego Brutusa, dwóch dachowców - Balbinki i Pakulinki oraz szurzyczek Klary i Helgi (ur. 31.01.11)
Obrazek
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Świat Klary i Helgi

Post autor: kinia87 »

sliczne dziewuchy!
wymiziac prosze :) i pozdrowic od moich dziewuch! :)
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Świat Klary i Helgi

Post autor: kulek »

Śliczne dziewuchy i imiona ;D
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Awatar użytkownika
delikatna
Posty: 60
Rejestracja: sob mar 12, 2011 12:35 pm
Lokalizacja: Wyżyna Katowicka

Re: Świat Klary i Helgi

Post autor: delikatna »

Dziękuję O0

Kulek - ja ostatnio tylko polskie, stare imiona ,także koty miały imionka : Franek, Ziuta, Alfons,... teraz jest Balbina ;D a jak będzie za jakiś czas kolejna szczurka to preferuję właśnie starsze imiona na 5 liter ::) ale mam ogólne manię imion i byłam dlugi czas na forum dla matek z dziećmi i tam się udzielałam w dziale 'imionowym'' :-X
Mama Jasia (*) 15t2d,
a także owczarka niemieckiego Brutusa, dwóch dachowców - Balbinki i Pakulinki oraz szurzyczek Klary i Helgi (ur. 31.01.11)
Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Świat Klary i Helgi

Post autor: unipaks »

Cudne istotki :-*
Wygłaszcz je ode mnie :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Świat Klary i Helgi

Post autor: smeg »

Jakie mają piękne kolory :) Helga rzeczywiście jak księżniczka ;) Tylko imię ma takie mało księżniczkowe ;D
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
delikatna
Posty: 60
Rejestracja: sob mar 12, 2011 12:35 pm
Lokalizacja: Wyżyna Katowicka

Re: Świat Klary i Helgi

Post autor: delikatna »

wygłaszcze od wszystkich jak tylko się oswoją, bo póki co się kręcą i zapoznają ze światem ,więc nie będę przeszkadzać :) w tym czasie robię im hamaczek - różowy w stokrotki ,ze starej bluzki ;)
Mama Jasia (*) 15t2d,
a także owczarka niemieckiego Brutusa, dwóch dachowców - Balbinki i Pakulinki oraz szurzyczek Klary i Helgi (ur. 31.01.11)
Obrazek
Awatar użytkownika
delikatna
Posty: 60
Rejestracja: sob mar 12, 2011 12:35 pm
Lokalizacja: Wyżyna Katowicka

Re: Świat Klary i Helgi

Post autor: delikatna »

Nie mogłam się powstrzymać... Nasza pierwsza kolacja. Wcinałyśmy mieszankę wyprodukowaną przez naszą delikatną oraz gotowany ryż z grochem,a to wszystko popiłyśmy smaczną wodą mineralną. Oto relacja foto :

Klara z kukurydzą i nurkująca Helga.
Obrazek

Tutaj Helga zastanawia się co zjeść :)
Obrazek

Już się zastanowiła i wcina!
Obrazek

Klarcia niucha, bo czuje dobrą kolację ::)
Obrazek
Mama Jasia (*) 15t2d,
a także owczarka niemieckiego Brutusa, dwóch dachowców - Balbinki i Pakulinki oraz szurzyczek Klary i Helgi (ur. 31.01.11)
Obrazek
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Świat Klary i Helgi

Post autor: klimejszyn »

śliczne dziewczyny, ale rety, one dają radę pić z tego poidełka jak tak nisko jest zawieszone ? zawieś troszkę wyżej, napewno będzie im wygodniej ;)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
delikatna
Posty: 60
Rejestracja: sob mar 12, 2011 12:35 pm
Lokalizacja: Wyżyna Katowicka

Re: Świat Klary i Helgi

Post autor: delikatna »

Piją bez problemu, ale dzięki za radę ;))) Podwieszę wyżej, bo może rzeczywiście ;)
Mama Jasia (*) 15t2d,
a także owczarka niemieckiego Brutusa, dwóch dachowców - Balbinki i Pakulinki oraz szurzyczek Klary i Helgi (ur. 31.01.11)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mictlan
Posty: 574
Rejestracja: czw lis 04, 2010 9:12 am
Lokalizacja: Police k.Szczecina

Re: Świat Klary i Helgi

Post autor: Mictlan »

Fajne dziewczynki :). Własnie też miałem pisać o tym poidełku, dziewczynkom na pewno będzie wygodniej jak dasz je wyżej :)
Awatar użytkownika
delikatna
Posty: 60
Rejestracja: sob mar 12, 2011 12:35 pm
Lokalizacja: Wyżyna Katowicka

Re: Świat Klary i Helgi

Post autor: delikatna »

Dziękuję za rady ,kochani jesteście wszyscy ;)
Wstałam o 9 to małe były już na nogach, ale ciche, spokojne, niebiegające. Aż dziw, że szczurasy mogą tak grzecznie i cicho usiedzieć ;D
Mama Jasia (*) 15t2d,
a także owczarka niemieckiego Brutusa, dwóch dachowców - Balbinki i Pakulinki oraz szurzyczek Klary i Helgi (ur. 31.01.11)
Obrazek
Awatar użytkownika
delikatna
Posty: 60
Rejestracja: sob mar 12, 2011 12:35 pm
Lokalizacja: Wyżyna Katowicka

Re: Świat Klary i Helgi

Post autor: delikatna »

Hej :)
No to mały Helgowo-Klarowy raport :
Dziewuszki coraz bardziej się oswajają i pozwalają się już brać na ręce, chociaż grzecznie nie usiedza w kapturze, bo uciekają i chcą zwiedzać :'( A ja bym je chętnie potarmosiła i ponosiła na ramieniu, no ale... mamy czas :D
Klara robi w tym związku za opiekunkę i w razie 'niebezpieczeństwa' chowa Helgę pod siebie, tuli, opiekuje się nią cały czas :) Jednak żadna z nich nie jest już tak spokojna jak przedwczoraj ;D Najbardziej szaleją ,kiedy włączę muzykę. Widać ,że lubią polskiego rocka ;D Potrafią wtedy fikać, rozrabiać i skakać w rytm :o
A oto kilka zdjęć :
1. Klara pałaszuje obiadek...
Obrazek
2. ...a po obiadku czas na tulenie!
Obrazek
3. Helga jednak woli 'jajko na miękko' czyli... na miękkim hamaczku ;D
Obrazek
4. A dziś już chciałyśmy uciekać!
Obrazek
Mama Jasia (*) 15t2d,
a także owczarka niemieckiego Brutusa, dwóch dachowców - Balbinki i Pakulinki oraz szurzyczek Klary i Helgi (ur. 31.01.11)
Obrazek
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Świat Klary i Helgi

Post autor: jordan »

sliczne ogonki :- ) ale uzywaj miniaturek na przyszlosc :D
Obrazek
Awatar użytkownika
delikatna
Posty: 60
Rejestracja: sob mar 12, 2011 12:35 pm
Lokalizacja: Wyżyna Katowicka

Re: Świat Klary i Helgi

Post autor: delikatna »

Mam ustawione ,że mi się bezpośrednie linki do zdjęć kopiują na forum, a Ty jordan oczywiście musisz zawsze kłopotu narobić ,nie? ;D ;D

Ps. Z góry mówię ,iż wiem, że mam się pozbyć sianka, zrobię to w poniedziałek ,bo nie mam jak zdobyć ściółki póki co ::)
Ps2. Maluchy dostały dziś rurę ,ale bardziej fascynuje je chodzenie po niej, a nie siedzenie w środku. Fotki potem ;D
Mama Jasia (*) 15t2d,
a także owczarka niemieckiego Brutusa, dwóch dachowców - Balbinki i Pakulinki oraz szurzyczek Klary i Helgi (ur. 31.01.11)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”