moje szczurki są czyste a się drapią

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
screamingswan
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 12:33 pm

moje szczurki są czyste a się drapią

Post autor: screamingswan »

mam je od wtorku. dwie samiczki mają po 5 tygodni.
obie sie drapia. nie żeby tak mocno ze maja takie chwyty jak spia ze musza sie podrapac czy cos, ale jednak mnie to nie pokoi. to moje pierwsze szczurki wiec troche sie martwie bo bardzo je kocham.
byłam z nimi w środę u weta [ jak polecała pani od której je kupowałam, żeby sprawdzić dla spokoju czy wszystko gra po podróży ]
a wiec poszlam i mowi ze wszystko ok. sprawdzil temperature i wgl. i kazal przyjsc jak beda gdzie mialy 3 miesiace.
skóra raczej czyst choć ma takie małe jak by łupierz na grzbiecie .
raczej mło tego , ale, to może kurz ?
co mam zrobić ? jako ściółkę mam te takie granulaciki.
kołeczki czy jak to sie mówi :)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: moje szczurki są czyste a się drapią

Post autor: nausicaa »

a wet obejrzał dobrze futerko? sama też poogloądaj, czy nie ma łazi tam coś między włosami (np takie małe białawe) i nie ma takich czerwonych większych poprzyczepianych np w kąciku oka albo na pysiu.

podawaj im vibovit. mogą się drapać np ze stresu.

granulat to dobra ściółka, także z tym nie powinno być problemu.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
screamingswan
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 12:33 pm

Re: moje szczurki są czyste a się drapią

Post autor: screamingswan »

o już wszystko jest okej ! :) [ powyżej -> dziekuje za odpo ;) :* ]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”