Strona 1 z 1

[oczy] Zaropiałe oko

: pn maja 02, 2011 9:48 am
autor: Angelkaa
Moja Tusia ma od 2 dni lekko zaropiałe prawe oczko :( nie wiem dlaczego, czy to przez ściółkę czy jej coś jest, nie wiem czy mam się z tym udać do weta :(

Nazywaj swoje tematy tak, aby było wiadomo o czym są.

Re: pomocyyyy

: pn maja 02, 2011 9:53 am
autor: noovaa
Poczytaj co to jest porfiryna i kiedy się pojawia. Użyj wyszukiwarki ;).

Re: pomocyyyy

: pn maja 02, 2011 10:06 am
autor: Hanka&Medyk
Pytanie, czy wydzielina jest czerwonawa (wtedy to porfiryna), czy innego koloru (bliżej białego na przykład) - wtedy można mieć do czynienia z jakimś stanem zapalnym oka.

Re: pomocyyyy

: pn maja 02, 2011 10:10 am
autor: Angelkaa
zbiera jej się jakby ropa przy oku, leciutko jej to wytarłam, jak narazie jest dobrze, ale jeżeli to się znowu pojawi to biegne z nią do weta :( >:(

Re: pomocyyyy

: pn maja 02, 2011 10:29 am
autor: Arachne
Niedawno mój Bono miał też zaropiałe oczko. Poszliśmy do weta i wyszło, że to zapalenie spojówek. Dostalismy kropelki na 7 dni 2x dziennie. Kropelki przeciwzapalne. I przeszło bardzo szybko. Niestety inne ciury też potem załapały ale po telefonie do weta mogłam te same kropelki im podać.
Polecam weta, bo po opisie na 100% nie wiemy co to.

Re: pomocyyyy

: pn maja 02, 2011 10:52 am
autor: Angelkaa
no więc ubiorę się, i biorę Tusieńke i lecimy do weta :)