łysienie

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
malyel
Posty: 13
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 10:15 am

łysienie

Post autor: malyel »

wiem, że podobnych tematów było sporo, ale niczego w moim przypadku to nie wyjaśnia, więc piszę ;-)
Moją Nincię przygarnełam z zoologa i już wtedy była taka łysawa, podejrzewałam że może to fuzz, tylko maleństwo dopiero pozbywa sie meszku (nie miałam nigdy fuzza więc mogłam to podejrzewać ;-)). Po kilku dniach maleństwo się osierściło - okazało się, że to rex ;-). I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że zanim cała pokryła sie sierścią znów zaczęła łysieć - i tak cyklicznie łysiała, sierść odrastała itd. Łysieje bardzo równomiernie, tzn tak falami - od główki w dół, stopniowo, wygląda, jakby ktoś ją ogolił. Żadnych zmian skórnych nie widzę, cała jest prawie okazem zdrowia, ciekawi mnie jeszcze tylko dlaczego maleństwo prawie wcale nie rośnie. Jest u mnie chyba już z miesiąc, ogólnie żyje już ze 3 miechy i jest strasznie drobniutka, jeśli coś urosła/utyła to bardzo mało. Karmię ją dobrze, podobnie jak pozostałe szczury, mieszanka zbożowa, troszkę suchego chleba i jakichś płatków kukurydzianych, ostatnio kupiłam jej też kostkę mineralno-wapienną bo zaczynała mi ściane gryźć ;-) Oczywiście byłam z nią weta w związku z tym łysieniem - lekarka obejrzała małą i stwierdziła, że to mogą być zmiany grzybiczne, dała jakiś szamponik w którym miałam młodą kąpać co trzy dni (razem 3 kąpiele). Niestety nie widzę wielkiej poprawy, Nina akurat ma fazę osierścionego grzbietu i łysego brzuszka. Macie jakieś pomysły, z czego może to wynikać? Mi naprawdę nie wygląda to na żadną chorobę, z resztą bardziej chyba ufam doświadczonym hodowcom niż weterynarzom, bo ci drudzy mają chyba jeszcze mniejszą wiedzę niż ja ;/ Czekam na odpowiedzi, z góry dzięki ;-)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: łysienie

Post autor: noovaa »

Wydaje mi się że masz po prostu duble rexa ;).

Poczytaj, pooglądaj zdjęcia i jeśli się nie mylę, koniecznie zmień weta.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
malyel
Posty: 13
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 10:15 am

Re: łysienie

Post autor: malyel »

double rex? możesz coś więcej o tym napisać, albo chociaż sypnąć jakimś linkiem?
dodaję jej focie, może to coś da.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: łysienie

Post autor: Magamaga »

Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
malyel
Posty: 13
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 10:15 am

Re: łysienie

Post autor: malyel »

ok, dzięki za odpowiedzi ;-) poszperałam w google i chyba faktycznie mam double rexa... tak coś z resztą czułam, że to raczej problem genetyczny a nie skórny. Czyli, mam rozumieć, że już do końca życia będzie tak miała? :o Trochę szkoda, ale cóż, i tak jest najukochańszym z moich ciurów ;-) Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: łysienie

Post autor: noovaa »

Poczytaj o weterynarzach polecanych w Twoim mieście, może coś znajdziesz na forum ...
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: łysienie

Post autor: Ogoniasta »

Śłodziachna ta Twoja Nina :D ..ale mogło być "gorzej" :P
Patrz na moją Sashę..jaka piękna inaczej ;D
ObrazekObrazek
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
malyel
Posty: 13
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 10:15 am

Re: łysienie

Post autor: malyel »

hihi fajniusia, ale moja nincia i tak dla mnie pozostanie najpiękniejsza <3 chociaż może wolałabym żeby była normalnym rexem...
Twoja Sasha też tak strasznie kocha ludzi? Moja nincia świata poza mną nie widzi i podlizuje się każdemu kto nas odwiedza ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”