Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Iwo
Posty: 194
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 11:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: Iwo »

Pomózcie! Moze Wasze szczurki miały taki sam problem? Wlasnie odebrałam mojego Franka z kliniki, poniewaz dzisiaj miał zabieg kastracji. Po kilku godzinach od zabiegu,on dziwnie sie zachowje, bo przewraca mu w pewnien sposob ciałko na lewą strone... Ale mu tak "skręca" na lewą stronę, albo sie nawet na tą lewą stronę przewraca, jak próbuje gdzies sie przemiescic :( Pani doktor tez powiedziała, ze jest to dziwne i troche nietypowe zachowanie, ale trzeba obserwowac, jak bedzie sie zachowywał do jutra.. Nigdy sie z czyms takim nie spotkała. Powiedziała tez, ze moze to niestty wskazywac, na niedokrwienie :'( Czy mieliscie takie problemy po operacjach swoich szczurzaczkow??
Kaszka ryżowa i wafelki ryżowe - rządzą nami ;D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: Paul_Julian »

Po operacji szczurek jest wybudzony z narkozy, ale tak sobie krąży i pełza donikąd. Nie bedzie też przyjmowac jedzonka.
Tu jest temat o opiece :
http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=6841
Szczerze to nei wiem czy sie z tym spotkałem, lub nie zrwociłem uwagi.
Pilnuj go dzisiaj i opatul cieplymi polarkami i daj termoforek pod zadek ( butelka z gorącą woda w skarpecie).
Jutro najlepiej idz do weta, nawet jesli nie masz planowanej wizyty.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Iwo
Posty: 194
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 11:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: Iwo »

Planowana wizyta jest i jak najbardziej pojde. Buteleczka z ciepla woda tez jest. Zeby to tylko cos dało.. Dziekuje za odpowiedz i trzymajcie kciuki za Franeczka! :(
Kaszka ryżowa i wafelki ryżowe - rządzą nami ;D
Iwo
Posty: 194
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 11:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: Iwo »

Dzis stwierdzilismy, ze jest poprawa. Franio nie jest juz tak pijany i chodzi "prosciej". Nadal "przeciaza" go w jedna strone, ale wydaje sie, ze sporo mniej. Dzis nawet biegał po pokoju i juz sie nie przewracał. Ma tez bardzo duzy apetyt. Bylismy u weta i dostał kroplowke, poniewaz istnieje tez podejrzenie, ze moze to byc niekoniecznie niedokrwienie mozgu, lecz rowniez np. zatrucie mozgu toksynami watrobowymi, poniewaz badanie krwi ktore robilismy przed zabiegiem wykazało, ze troche watroba niedomaga, ale nieznacznie Mimo wszystko, moglo to miec jakies znaczenie niestety. Kroplowka jest po to, zeby pomoc organizmowi szybciej wyplukac toksyny z organizmu. Zestresowal sie jak zwykle. Koszmar po prostu.. Jutro juz chyba, ani on, ani ja, nie przezyjemy tej kroplowki :-\ I jeszcze zauwazylam wczoraj, ze drugi szczurek, Bogu
Kaszka ryżowa i wafelki ryżowe - rządzą nami ;D
Iwo
Posty: 194
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 11:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: Iwo »

ś moj malenki, ma jakies bardzo smierdzace kupki z krwia.. Zalamka. Jutro tez z nim do weta idziemy :-\
Kaszka ryżowa i wafelki ryżowe - rządzą nami ;D
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: nausicaa »

daj mu na razie doraźnie lakcid, może coś pomoże
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Iwo
Posty: 194
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 11:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: Iwo »

Masz na myśli oczywiscie tego malucha z biegunką? Sprobuje. Bo Farnek wczoraj lakcid dostał. Ale przyznam szczerze, ze dzis juz nie widzę u Bogusia jakis problemow z kupką.. Ja juz sama nie wiem.
Kaszka ryżowa i wafelki ryżowe - rządzą nami ;D
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: Afera »

Bardzo dziwna sprawa... u mnie szczurek zachowywał się normalnie po operacji, po wybudzeniu. A Ty dostałaś go wybudzonego czy wybudzającego się?
9 duszyczek za TM [*]
Iwo
Posty: 194
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 11:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: Iwo »

Wlasciwie wybudzonego. To było jakies 5 godzin po operacji. był pijany straszliwie, ale wybudzony. Chyba bardzo rzadko zdarzaja sie takie sytuacje.. Wyglada na to, ze Franek miał strasznego pecha :( Ale dzis widac poprawe, wiec wyglada na to, ze jego organizm (mozg) sie regeneruje. Zobaczymy, co bedzie jutro..
Kaszka ryżowa i wafelki ryżowe - rządzą nami ;D
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: Afera »

Może jego organizm wyjątkowo źle znosi narkozę... mam nadzieję, że kolejne dni przyniosą poprawę.
9 duszyczek za TM [*]
Iwo
Posty: 194
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 11:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: Iwo »

Mam nadzieje, ze tak wlasnie bedzie.. Dzieki.
Kaszka ryżowa i wafelki ryżowe - rządzą nami ;D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: Paul_Julian »

Aferson pisze:Bardzo dziwna sprawa... u mnie szczurek zachowywał się normalnie po operacji, po wybudzeniu. A Ty dostałaś go wybudzonego czy wybudzającego się?
Szczurka zawsze dostaje się wybudzonego, nawet jesli jeszcze wygląda jakby spał. Narkoza po prostu juz nie działa , i niektóre biegają dosłownie 30 minut po zakończeniu operacji ( moja Florka tak miała , a była wybudzana naturalnie) , lub sobie jeszcze śpią , a potem tak właśnie pełzają donikąd.
Nie wiem niestety na czym to polega (nie jestem wetem), ale rozmawialem o tym z wetem. To tak jak z czlowiekiem zapewne.

Na poprawę wątroby można by dac np. essentiale forte - 1/3 tej galaretki ze środka chyba 2x dziennie. Zapytaj weta.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Iwo
Posty: 194
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 11:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: Iwo »

Na poprawe watroby juz Franio bierze dwa rodzaje leków. Jeden to Essentiale, a drugiego niestety nie pamietam nazwy.
Pisałam do Ani. Jej szczurek tez po narkozie miał "problem" z jednym boczkiem. I po jakim czasie wszystko było ok. To kwestia regeneracji po narkozie i zdolnosci szczurka do tego. Podobno trzeba tez podawac witaminy z grupy B. Miejmy nadzieje, ze sie uda.
Dzis odmówiliśmy u weta zastrzyku z kroplowka. Franek przy zastrzykach przezywa taki stres, ze stwierdzilismy, ze to mu tylko zaszkodzi w dalszym etapie zdrowienia.
Kaszka ryżowa i wafelki ryżowe - rządzą nami ;D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: Paul_Julian »

Witaminy z grupy B i steryd podajemy przy zapaleniu mózgu czy błędnika (objawy to własnie takie "pokręcenie" szczura, zaburzenia motoryki, skrzywienie głowy). Oczywiscie takie obajwy sa u szczura zdrowego .
Jesli to coś neurologicznego u Franka, lub podejrzenie, to wg mnie wit. B może pomóc lub zapobiec.

Możesz mu podawać Nutri, albo jakieś odżywcze produkty zamiast tej kroplówki ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Iwo
Posty: 194
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 11:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: Iwo »

Nutri Drink? Nie wiem, czy to moze byc zamiennik, bo kroplowka miałabyc podawana, zeby pomoc wyplukac toksyny z organizmu.
Kaszka ryżowa i wafelki ryżowe - rządzą nami ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”