dziwny TWÓR na plecach!

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kremzwampira
Posty: 74
Rejestracja: śr lut 18, 2009 9:41 pm

dziwny TWÓR na plecach!

Post autor: kremzwampira »

Zaczęło się kilka miesięcy temu. Loli pojawił się niewielki guzek na plecach. Poczytałam trochę w internecie i to 'coś' wyglądało jak tłuszczak więc się uspokoiłam. Jednak to co zobaczyłam wczoraj zaparło mi dech w piersiach. To 'coś' na jej plecach napuchło! Miało chyba wszystkie możliwe kolory ale to dlatego, że ona to rozdrapała. Prężyła się kiedy chciałam tego dotknąć...
Ostatecznie wzięłam dwie chusteczki i próbowałam to ruszyć, zdezynfekować... nie wiem...Mocniej nacisnęłam, a ze środka wyszło coś wielkości tego ---> :-\ , trochę krwi i ropy...wyczyściłam ranę bardzo dokładnie, Dzisiaj przemyłam rivanolem. Wygląda naprawdę dobrze. Wczoraj skora była zaczerwieniona. Dzisiaj rana się zeszła i kiedy dotykam jej Lola nie reaguje. Czy poczekać jeszcze i spradzic jak rana będzie się goiła, czy lepiej udać się do weta? Dodam, ze zachowanie Loli jest ciągle takie same :)

Obrazek
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: dziwny TWÓR na plecach!

Post autor: nausicaa »

Wygląda na jakiś ropień z przetokami. Ciężko powiedzieć tak na odległość. Idź do weta, żeby zobaczył czy to na pewno to, a nie jakieś inne paskudztwo.
Jeśli ropień ma przetoki, to może znów "napęcznieć" i być może wymaga profesjonalnego oczyszczenia przez weta.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: dziwny TWÓR na plecach!

Post autor: Afera »

Szczerze to nie rozumiem dlaczego od razu nie udałeś/-aś do weta jak to się pojawiło... tak czy siak nawet jak rana wygląda lepiej trzeba iść do weta na konsultację.
9 duszyczek za TM [*]
kremzwampira
Posty: 74
Rejestracja: śr lut 18, 2009 9:41 pm

Re: dziwny TWÓR na plecach!

Post autor: kremzwampira »

To było maleńkie zgrubienie. Ciągle ktoś ma ja na rękach i nikt poza mną tego nie zauważył. Wyglądało niewinnie wiec nie sądziłam, że coś takiego może z tego wyrosnąć w parę dni. Przemywam jej to kilka razy dziennie. Udam się do weta przy najbliższej okazji.
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: dziwny TWÓR na plecach!

Post autor: Cyklotymia »

Jak się zrobiła przetoka i dokładnie to wyczyściłaś to teraz trzeba przemywać regularnie aż się zagoi. Ale dobrze żeby jakiś fachowiec rzucił na to okiem. Mi to wygląda na ropnia właśnie :]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”