9 małych świnek :)

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Angelkaa
Posty: 73
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 3:27 pm

9 małych świnek :)

Post autor: Angelkaa »

Mojej Tusi Urodziło się 9 maluszków :) mają białe brzuszki więc o nic się nie martwię ! :D
będą szukać domów..
♥ Tusia ♥ ♥ Strzałka ♥ ♥ Bubka ♥
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: 9 małych świnek :)

Post autor: noovaa »

Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 9 małych świnek :)

Post autor: klauduska »

jeżeli jesteś z warszawy, to idź do weta i uśpij małe jak najszybciej.
Awatar użytkownika
Angelkaa
Posty: 73
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 3:27 pm

Re: 9 małych świnek :)

Post autor: Angelkaa »

:o ja nie potrafie iść i po prostu uspać, nie dam rady ;/
♥ Tusia ♥ ♥ Strzałka ♥ ♥ Bubka ♥
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 9 małych świnek :)

Post autor: klauduska »

to ja do ciebie podjadę i wezmę i uśpię.
jest teraz tyle szczurów, że nie ma chętnych na nie i jest ogromny problem ze znalezieniem domów dla obecnie już szukających.
także napisz mi w PMce adres, jak sama nie dasz rady.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: 9 małych świnek :)

Post autor: noovaa »

A potrafisz zaopiekować się wszystkimi ? Dać im dobry dom i nakarmić ?

W tej chwili domów szuka kilkadziesiąt szczurów w różnym wieku. Chętnych nie ma ... Oseska można uśpić, a szczurka który poznał życie, otworzył oczy już nie. Nie masz pewności że znajdą domy ... chyba że oddasz terrarystom, oni zawsze przyjmują :/ ...

My nie chcemy źle, ale w tej chwili jest taki wysyp szczurów, że to najlepsze wyjście dla nich.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Angelkaa
Posty: 73
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 3:27 pm

Re: 9 małych świnek :)

Post autor: Angelkaa »

nie chce robić problemów, poczekam na siostre ona pojedzie :( nie wiecie jak rozpoznac dziewczynki? czy w ogole sie da? bo napewno 2 chce zostawic dla Siebie..
♥ Tusia ♥ ♥ Strzałka ♥ ♥ Bubka ♥
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 9 małych świnek :)

Post autor: klauduska »

dziewczynek jest dużo do adopcji teraz. poszukaj na dziale oddam, a uśpij cały miot.
ja w warszawie będę miała dziewczynki do adopcji.
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: 9 małych świnek :)

Post autor: Izabela »

Wiedz jednak, że zdania na temat usypiania zdrowych miotów są podzielone i nie dla każdego użytkownika tego forum jest to etyczne rozwiązanie. Ja na ten przykład małych bym nie uśpiła i szukałabym im domu, do skutku, lub zostałyby u mnie.
"Podziwiać" dziewczyny, że potrafią tak autokratycznie i z taką pewnością nakazywać, co należy zrobić.
Moim zdaniem jest to temat bardzo delikatny i dwuznaczny, przez co każdy z nas we własnym sumieniu powinien zdecydować, co z takim fantem zrobić.
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 9 małych świnek :)

Post autor: klauduska »

Izabela już w którymś temacie jest tłumaczone "zobacz co się teraz dzieje". U ciebie jest tyle szczurów, że kilka w tę czy w tamtą pewnie by tobie różnicy nie zrobiła, ale niektórym niestety robi.
Do mnie np przyjeżdża teraz 10 szczurów i muszę im szukać domków. To są już podrostki, zostać u mnie nie mogą na pewno, ale dt im zapewniam, a rodzące się kolejne mioty zabierają miejsce tym, które na świecie od jakiegoś czasu już są.
Sama generalnie przeciwna byłam usypianiu miotów, ale patrząc na to, co się teraz dzieje i ciągle będąc w temacie adopcji obecna, zrobiłabym to bez wahania teraz.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: 9 małych świnek :)

Post autor: noovaa »

Co masz na myśli pisząc zdrowy miot ? Bo to też nie jest takie oczywiste.

Dla mnie zdrowy miot, może być jedynie po pewnych rodzicach.

Wybacz, ale mnie osobiście nie stać na to by skazać na niepewne życie 40 szczurów, które najpewniej urodzą się w moim domu. Nie stać mnie też na to, by zabrać domy sprzed nosa tym, które już żyją .... Mam 7 szczurów na tymczasie... komu je oddam, jak już nawet dla maluchów domów brakuje ? Nie mam komu i wiem, że długo będą jeszcze na dom czekać ... a co zrobię jak 4 samiczki urodzą ?

Należy postępować odpowiedzialnie ... a nie jest odpowiedzialnym powoływać na świat kolejne zwierzęta, jeśli nie ma dla nich miejsca.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: 9 małych świnek :)

Post autor: Izabela »

Izabela pisze: Moim zdaniem jest to temat bardzo delikatny i dwuznaczny, przez co każdy z nas we własnym sumieniu powinien zdecydować, co z takim fantem zrobić.
Nie będę się powtarzać.
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: 9 małych świnek :)

Post autor: Magamaga »

Izabela pisze:Wiedz jednak, że zdania na temat usypiania zdrowych miotów są podzielone i nie dla każdego użytkownika tego forum jest to etyczne rozwiązanie. Ja na ten przykład małych bym nie uśpiła i szukałabym im domu, do skutku, lub zostałyby u mnie.
"Podziwiać" dziewczyny, że potrafią tak autokratycznie i z taką pewnością nakazywać, co należy zrobić.
Moim zdaniem jest to temat bardzo delikatny i dwuznaczny, przez co każdy z nas we własnym sumieniu powinien zdecydować, co z takim fantem zrobić.
Podpisuję się pod zdaniem Izabeli.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: 9 małych świnek :)

Post autor: noovaa »

Ja również nie czerpię z tego przyjemności ... ale uważam że teraz uśpić miot jest lepiej. Może bym tak nie myślała, gdybym mogła sobie pozwolić na 20 nowych szczurów na stałe, nie wiem... ale pozwolić sobie nie mogę i albo byłabym zmuszona je trzymać przy czym nawet na karmę by mi nie starczyło, albo oddałabym byle gdzie ....

Usypianie nigdy nie jest przyjemne, zawsze będzie wątpliwe etycznie i mi również się to nie podoba... Ale te maluchy nie powinny były w ogóle przyjść na świat, samiczka w ogóle nie powinna zajść w ciążę ... a teraz jest tego wszystkiego tak dużo, że nie ma szans na znalezienie wszystkiemu domów ... bo tych domów brakuje.

Czy warto je skazywać na wątpliwe warunki ? Wg mnie nie, ale każdy zdanie może mieć swoje ... Dlatego nie uważam, żeby ktoś komuś, coś nakazywał. Po prostu przedstawiłam swój punkt widzenia, sugerując że jeśli dziewczyna nie ma warunków na trzymanie miesiącami 10ciu szczurów, jest to dobre wyjście, bo jak sama napisała, szczurki będą do adopcji ...
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Mal
Posty: 478
Rejestracja: sob maja 01, 2010 5:31 pm
Kontakt:

Re: 9 małych świnek :)

Post autor: Mal »

novva chodziło chyba o wasz kategoryczny ton " uśpij miot". ton niepodlegający dyskusji i nie przedstawiający żadnej alternatywy.
Ja mogę tylko podpisać się pod Izabeli słowami.
A TObie Angellka radzilabym zastanowić się czy masz możliwośc odchować dzieciaki czy w twoim mieście jest szansa na znalezienie domków? Ja tylko pragnę przypomnieć że świat nie kończy sie na forum i w realu też da się znaleźć ludzi którzy przygarną kropka a niekoniecznie zaraz zjedzą zamęczą itp. Nie demonizujmy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”