Kupa z krwią

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Kupa z krwią

Post autor: Paul_Julian »

Iwo pisze: Zostaje tylko Boguś, który od czasu do czasu robi smierdzace kupki z krwia i zostawia na reczniku papierowym duzo maleńskich tajemniczych kropelek krwi. Martwie sie o niego :( , ale mam nadzieje, ze szybko damy sobie z tym rade..
Życze duzo zdrowka waszym scuzackom :D
A byłaś z Bogusiem na USG ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Iwo
Posty: 194
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 11:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: Iwo »

Nie, nikt nie proponował mi USG. Najpierw lekarz stwierdził, ze zrobimy badanie kału, a potem byc moze damy leki na robaki, jesli badanie wyjdzie ok. Na te kropeczki na reczniku powiedział, ze moze to byc porfiryna. Juz sama nie wiem..
Kaszka ryżowa i wafelki ryżowe - rządzą nami ;D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: Paul_Julian »

Zrób USG (tylko małą głowicą). Krew w kupce to nie porfiryna. Zresztą zwykle jak widziałem porfirynę na ręczniczkach (czy ścianie ) to bylo tak jakby psikniete , malutkie kropki. A krew to była krew, większe plamki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Iwo
Posty: 194
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 11:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: Iwo »

To na recznikach wyglada wlasnie dokładnie tak - jak psikniete, malusienkie kropeczki. Natomiast jak robił kupke, ktora mnie niepokoiła, to jak wracałam z pracy, kupka byla juz przyczepiona (przyschnieta troche) do recznika i na reczniku wokól kupki byla taka okragla plamka, jakby krwi. Dodatkowo te kupki bardzo smierdzialy. Natmiast ten "spay" z malutkich czerwonych plamek jest jakby zauwazony przeze mnie oddzielnie, bez kupek.

Porozmawiam z lekarzem w takim razie o USG. Zobaczymy, co powie.
Kaszka ryżowa i wafelki ryżowe - rządzą nami ;D
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: tahtimittari »

Nie spotkałam się jeszcze z takim zachowaniem po nakrozie.. Dobrze, że już wszystko przeszło.

Kupki z krwią to poważna sprawa, jak najbardziej się zgadzam z Paulem, że warto zrobić USG. Tym bardziej, jeśli to się pojawiło nagle. Jeśli krew nie jest czarna, ścięta, tzn, że nie krwawi z górnych odcinków przewodu pokarmowego, tylko gdzieś z końca.
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: tahtimittari »

I proponuję to o kale z krwią wydzielić do odpowiedniego działu :)
Iwo
Posty: 194
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 11:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: Iwo »

Nie jest czarna, ścięta. Jest jasna, czerwonawa. Dzis zauwazyłam, ze jest tez sluz zielono-czerwony. :(
Kaszka ryżowa i wafelki ryżowe - rządzą nami ;D
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: Licho »

Jeśli krew jest świeżo czerwona to by oznaczało jakiegoś guza lub wrzody jelit...
Obrazek
Iwo
Posty: 194
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 11:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: Iwo »

Jezu, nie straszcie mnie :( Doktor uwaza, ze to rczej nic powaznego. Badania laboratoryjne na robaki i zapalenie wyszły ok. Od paru dni nie ma krwi i sluzu, wszystko jest ok. Bierze jakis lek na insekty w przewodzie pokarmowym (tak na wszelki wypadek) i w tym tygodniu bedzie miał USG. To jeszcze bardzo młody szczurek.. Ma dopiero ok 1,5 miesiaca.. Pod koniec tygodnia dam znac, co wyszło na USG. Pozdrawiam i trzymajcie kciuki.
Kaszka ryżowa i wafelki ryżowe - rządzą nami ;D
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: Licho »

Jeśli od paru dni nie ma krwi w kale, to możliwe, że jeśli były to wrzody, to same sie zaleczyły ;)
Nie wiem co to za lekarz, że wykastrował Ci 1,5 miesięcznego szczura...... pozostawię to bez komentarza.
Obrazek
Iwo
Posty: 194
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 11:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: Iwo »

Wykastrowany był Franio :) , a problem z kałem ma/miał Boguś :) Przy uwaznym przeczytaniu watku mozna zauwazyc. Ale winę biorę na siebie, bo to ja mieszam watki. Przepraszam! :)
Kaszka ryżowa i wafelki ryżowe - rządzą nami ;D
Iwo
Posty: 194
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 11:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: Iwo »

Przesyłam link do zdjecia "nieprawidłowej" kupki Bogusia. Po paru dniach znowu ja zauwazyłam.

http://img220.imageshack.us/img220/9856/kupka1.jpg

Reszta kupek jest ok. Taka zdarza sie od czasu do czasu.
Kaszka ryżowa i wafelki ryżowe - rządzą nami ;D
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: nausicaa »

ta czerwono-żółta otoczka to krew, tak?

to może być oznaka pasożytów w przewodzie pokarmowym. niekoniecznie, bo mogą też być wrzody albo polip.
na pasożyty wewnętrzne podobno działa taki lek na literę S (nie mogę sobie teraz przypomnieć nazwy)
podsyłam kilka użytecznych linków:
http://ratguide.com/health/digestive/endoparasites.php pasożyty
http://ratguide.com/health/digestive/co ... polyps.php polip
i ogólnie o krwi w kale: http://www.ochoroba.pl/4538-co-moze-ozn ... ka-choroby

kupę można zbadać w labie na obecność pasożytów. nie wiem, ile to kosztuje, ale na pewno się da.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: tahtimittari »

Nie ma co straszyć od razu wrzodami, lub guzem, niekoniecznie muszą być czarne scenariusze od razu, tak jak nausica pisze, może być np pasożyt, a może być też jakoś uszkodzony końcowy odc przewodu pokarmowego, jeśli krew jest świeża, może nawet skaleczony odbyt.
Iwo
Posty: 194
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 11:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieprawidłowe zachowanie po operacji/narkozie

Post autor: Iwo »

Badanie w laboratorium na pasozyty i m.in. zapalenie nic nie wykazało. Mimo wszystko bierzemy lek na pasozyty, bo zdarza sie czasem, ze pasozyty sa, a nie wychodza w badaniach. Taka kupka pojawia sie raz na kilka dni (mw co 2/3 dni). W czwartek ma USG, wiec sprawdzimy, co wyjdzie. Sampoczucie szczurka jest naprawwwde dobre, brzuch miękki.

Wczoraj Mal zasugerowala mi (to, co sama wczesniej podejrzewalam), ze moze to byc po prostu odbarwienie od pokarmu. To faktycznie nie wyglada jak krew.. Jest takie zołto-rozowe. Bogus wsuwa ogromne ilosci Rat Complete, takich intensywnie czerwonych gwiazdek. Rat Complete przeplatam mu z Rat Nature, co moze sprawiac, ze taka kupka pojawia sie raz na kilka dni, czyli naprzemiennie z normalna po Rat Nature. Szczurek Mal tez mial taka wlasnie kupke, poniewaz jadł buraczki czerwone :D

Mam nadzieje, ze Mal ma racje.
Kaszka ryżowa i wafelki ryżowe - rządzą nami ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”