dziwne ruchy,problemy ze wzrokiem

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
gacu-chan
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 25, 2011 7:45 pm

dziwne ruchy,problemy ze wzrokiem

Post autor: gacu-chan »

Witam mam 2 szczurzyce z czego jedna jest starsza i mam ją dłużej i druga młodsza.
Co jakiś czas się gryzą,a raczej ta większa mniejszą.
Co tydzień je kąpie.Nalewam im tyle wody do wanny żeby mogły sobie spacerować.
Od pewnego czasu Myszka[ta młodsza] kiedy wsadzam ją do wody zaczyna bez opamiętania robić beczki [obraca się wokół własnej osi] i muszę ją szybko wyciągać żeby się nie utopiła.Zauważyłam,że jedno oko 'mniej wystaje' i zaczęła chodzić z przechyloną głową.Kiedy gdzieś próbuje się przecisnąć to nie przeciska się normalnie tylko też robi beczki.
Czy to wszystko oznacza,że Myszka ma coś z okiem?Czy to wina drugiej szczurzycy?
Co mam robić? ;_;
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: dziwne ruchy,problemy ze wzrokiem

Post autor: Magamaga »

Prędko do weterynarza - t omoże być zapalenie mózgu.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: dziwne ruchy,problemy ze wzrokiem

Post autor: nausicaa »

Maga ma rację, co weta czym prędzej (poszukaj dobrego weta w dziale Weterynarze, bo nie wszyscy weci znają się na szczurachh). niech poda steryd i antybiotyk.

to poważna sprawa, bo tp albo to zap. mózgu albo guz przysadki. pisz, co ze szczurkiem.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: dziwne ruchy,problemy ze wzrokiem

Post autor: tahtimittari »

Może być zap. ucha środkowego, lub opon, niekoniecznie od razu mózgu, choć to niewykluczone.
Prócz tych leków można dawać wit B1, oraz Nootropil (alo o tym już powinien lekarz zadecydować, który ją zobaczy).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”