Czy szczurzym świerzbem może zarazić się królik?

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
DoraAngie
Posty: 76
Rejestracja: czw sty 06, 2011 7:09 pm
Lokalizacja: Legnica

Czy szczurzym świerzbem może zarazić się królik?

Post autor: DoraAngie »

Tak jak w temacie zastanawiam się czy świerzb może przenieść się z szczura na królika.
Moja trójka szczurzych łobuzów jest właśnie w trakcie leczenia, a w niedzielę wieczorem przywożę od koleżanki króliczkę bo ona nie może się nią już zajmować i ja ją adoptuję.
Zastanawiam się czy mogę ją trzymać w tym samym pokoju ze szczurami, czy lepiej do końca leczenia postawić ją gdzie indziej?
Myślicie, że jest jakieś ryzyko jak będą tylko obok siebie i nie będą mieć bezpośredniego kontaktu?
Za TM: [*]Dragon (26.01.2010-11.06.2011)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Czy szczurzym świerzbem może zarazić się królik?

Post autor: nausicaa »

tak, odseparuj jak najszybciej! świerzb atakuje wszystkie zwierzaki bez wybierania
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”