Alkoogony z Wrocławia:)!

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kaen
Posty: 15
Rejestracja: pt cze 17, 2011 5:30 pm

Alkoogony z Wrocławia:)!

Post autor: kaen »

Jesteśmy na forum od jakiegoś czasu, a jeszcze nie poznaliście naszych "alkoholowych" ogonków, więc postanowiliśmy nadrobić.
Na wstępie dodam, że oczywiście nie karmimy naszych szczurków alkoholem, i takich praktyk nie popieramy! (chociaż, chyba raz na dłuższy czas można szczurka poczęstować odrobinką piwa z palca:))

Nasza wspólna przygoda zaczęła się w grudniu 2009, kiedy w sklepie zoologicznym ( nie wiedzieliśmy jeszcze wtedy, że to nie jest najlepszy pomysł) zaopatrzyliśmy się w dwa ogonki płci żeńskiej:

1. Malibu i Mojito

Obrazek
Malibu - ciapata, Mojito - czarna

Mojito była szczurem o usposobieniu i inteligencji nie spotykanej często. Była wybitnie sprytna i bardzo energiczna, a jej psoty robiły wrażenie przemyślanych i nieprzypadkowych;). Bardzo lubiła się bawić, sama zresztą zaczepiała do zabawy, wspinała się z upodobaniem na ramię.

Obrazek
Mojito alkoholiczka... (zaraz po zrobieniu zdjęcia piwo zostało zabrane!)

Przy niej cały czas czuć było więź szczur-człowiek, mimo że nie przepadała za mizianiem.
Niestety, okazało się, że dostała tylko rok na tym świecie, i odeszła od nas po wycięciu bardzo szybko rozwijającego się guza brzuszka. Nie obudziła się po operacji.

Obrazek
Malibu

Malibu, czyli Bubu, jest ciągle z nami. Jest księżniczką. Jest piękna, zgrabna, i troszkę, jak to księżniczki, wyniosła. Lubi pieszczoty, ale jest i co do nich raczej kapryśna. Uwielbia kartki papieru i z upodobaniem wyciąga je z drukarki i pakuje do klatki, co nie jest łatwym zadaniem, ze względu na sztywność kartek i rozmiary wejść do klatki;)
Ostatnio przeszła prawdziwy maraton chorób - najpierw guz sutka (operacja udana), potem świerzb (jako najsłabsza po chorobie w stadzie tylko ona miała objawy), a potem jeszcze zapalenie ucha środkowego. Już prawie odzyskała formę sprzed choroby.



2. Martini i Moskwa

Obrazek
Małe grzyby.

Obrazek
Moskwa i kawałek Malibu, która wlazła w kadr...

Te dwie pany w grudniu 2010 roku przyjechały do nas z Łodzi. Są do siebie bardzo podobne, z tym, że Martini ma "poskręcaną" sierść i wygląda jak dywan. Mimo trudnych początków, już dogadują się z Bubu. Obie są ciekawskie i uwielbiają zdobywać nowe "szczyty" w domu (Martini trzeba było ściągać z zasłon). Nie przepadają za pieszczotami, chociaż czasami zasną mi na kolanach, kiedy siedzę przy komputerze. Często urządzają walki i gonitwy.

Martini lubi sobie wszystko najpierw "przemyśleć", więc kiedy bierze się ją na ręce, przez chwilę zamiera i robi minę typu "WTF?". Moskwa jest szybka, i często sprawia wrażenie, że wcale nie myśli.;)

Obrazek
Całe stadko, Martini ziewa, Malibu pilnuje miski z jedzeniem.

Właśnie jesteśmy w trakcie adoptowania kolejnych dwóch alkoholi, więc stadko powinno się niedługo powiększyć:).

Pozdrawiamy!:)
Ouzo.

[*] Pina , [*] Raki, [*] Nori, [*] Maki [*] Malibu, [*] Moskwa, [*] Martini [*] Mojito, [*] Phillips, [*] Odżywka
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Alkoogony z Wrocławia:)!

Post autor: klauduska »

cudowne szczurasy!
zdjęcie ziewu jak zwykle moje ulubione :D
Awatar użytkownika
whisky
Posty: 119
Rejestracja: pt cze 03, 2011 7:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Alkoogony z Wrocławia:)!

Post autor: whisky »

Miska z jedzeniem wazna rzecz! Świetne zwierzaki
Czy oprócz 'alkoholowego trendu' wykazujecie jakies szczególne zainteresowanie literką M? ;)
[*] Paragraf, [*] Marker, [*] Rewers, [*] Radar, [*] Akord, [*] Krawat
Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Alkoogony z Wrocławia:)!

Post autor: unipaks »

Bardzo ładne te Wasze "procenty". :D My też mamy Martini, a druga alkoholowa panna to Finlandia - przesyłają mizianko! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Alkoogony z Wrocławia:)!

Post autor: mini »

Szczur wiszący na kuflem piwa - trwoga...brrr...

Paskudy z Poznania, pozdrawiają Alkoogony z Wrocławia :) A Malibu jest śliczna :-*
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Alkoogony z Wrocławia:)!

Post autor: alken »

proszę jaka imprezowa ekipa :D

pozdrawiamy (też) z Wrocławia :)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
odludka
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 25, 2009 5:47 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Alkoogony z Wrocławia:)!

Post autor: odludka »

Martini lubi sobie wszystko najpierw "przemyśleć", więc kiedy bierze się ją na ręce, przez chwilę zamiera i robi minę typu "WTF?".
hahahaha ;D jak moja Franka, właśnie nie wiedziałam co mi ta mina przypomina.
Skoro Malibu jest księżniczką to pewnie dlatego, siedzi w misce jak na tronie :D
Dużo zdrówka dla ślicznych dziewczynek!
kaen
Posty: 15
Rejestracja: pt cze 17, 2011 5:30 pm

Re: Alkoogony z Wrocławia:)!

Post autor: kaen »

Dzięki:). Jako bonus jeszcze Martini i WTF moment.
Obrazek
Ouzo.

[*] Pina , [*] Raki, [*] Nori, [*] Maki [*] Malibu, [*] Moskwa, [*] Martini [*] Mojito, [*] Phillips, [*] Odżywka
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Alkoogony z Wrocławia:)!

Post autor: Sky »

Wygląda, jakby chciała odlecieć :)
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”