Mała ogoniasta dziwnie się zachowuje...

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Wensha
Posty: 162
Rejestracja: śr lip 07, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Kraków, Nowa Huta ;D
Kontakt:

Mała ogoniasta dziwnie się zachowuje...

Post autor: Wensha »

Od wczoraj mam z adopcji samiczkę. Jest maleńka. Problem jest w tym, że moje 3 panny (najstarsza ma 1, 5 roku) co jakiś czas obracają małą na plecy, albo podchodzą i ją wąchają, a Ona w tedy strasznie piszczy. Na noc dałam ją do pudełka po butach z małą dziurą; ona przejdzie, one nie. Nie wiem czy był to dobry pomysł. Rano koło 6 dałam ją na hamak i zaczęło się piskanie... Prawie cały czas siedzi w rogu przyczepiona w powietrzu do krat. Nawet ja nie mogę jej z tam tond odciągnąć bo mocno się trzyma i piszczy. Jak ją wezmę na ręce to jest spokojna, ale wydaję dziwne odgłosy coś jak fukanie, kichanie i szorowanie ząbkami... nie wiem co mam o tym myśleć...
Obrazek
Mam jeszcze trzeciego szczura, ale złośliwość, rzeczy martwych nie pozwoliła mi zrobić zdjęcia (aparat). Jest taka sama jak Cherry i ma na imię Malibu.
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mała ogoniasta dziwnie się zachowuje...

Post autor: Kluska123 »

To zachowanie, odgłosy (pocieranie ząbkami, itp.) to stres. Widać, że maleńka się bardzo boi. Piszesz, że Twoje inne ogonki ją obwąchują, są ciekawe - ale nie atakują. Nie powinnaś je rozdzielać, mała przestanie się bać, przyzwyczai się. Może jest z niej mała panikara? ;)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”