Stres,lęk?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
dariaxoxo
Posty: 25
Rejestracja: pt lip 22, 2011 6:45 pm
Lokalizacja: Łódź

Stres,lęk?

Post autor: dariaxoxo »

Nie wiem gdzie mam zamieścić ten temat więc postanowiłam, założyć go tu. Od przeszło miesiąca mam swoich chłopaków. Elmo jest jeszcze płochliwy - gdy go wyciągne na łóżko i zmienię pozycje od razu do mnie przybiega. Wiecie może dlaczego tak sie dzieje? I jeszcze jedno pytanie.. Gdy puszczę chłopców po pokoju to po kilku minutach walą strasznie dużo kupek. Czym jest to spowodowane? Czy z czasem im się to zmieni?
Ze mną : Zuza.
Za TM : Narcysia [*] , Elmo [*] , Mały [*] , Speed [*] , Leon [*].[/u][/b] [/color]
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Stres,lęk?

Post autor: zyberka »

dariaxoxo pisze:gdy go wyciągne na łóżko i zmienię pozycje od razu do mnie przybiega.
Twoje szczurki są na pewno młode. Wydaje mi się że przybiega bo się boi i szuka u Ciebie schronienia lub po prostu leci z ciekawości ;)
dariaxoxo pisze:Gdy puszczę chłopców po pokoju to po kilku minutach walą strasznie dużo kupek.
Może zbyt emocjonalnie reagują na wybiegi? chociaż po miesiącu pobytu u Ciebie już raczej nie powinno tak być, zakładając że wypuszczasz je codziennie i właśnie w tym pokoju.
dariaxoxo pisze:Czy z czasem im się to zmieni?
Moje szczurki z wiekiem zawsze uczą się wracać do klatki na kupę, rzadko zdarzy im się jakaś "wpadka" ;)
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Stres,lęk?

Post autor: mini »

Jeśli nie masz wysokiego łóżka to z czasem same zaczną z niej chodzić ;) Kupy się pojawiają bo podłogi jeszcze nie znają. Daj im czas, jeszcze zatęsknisz za wybiegiem tylko kanapowym :D
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stres,lęk?

Post autor: Kluska123 »

To dobrze, że przybiega, ciesz się ;) Młode są zawsze płochliwe i się boją nie wiadomo czego. Kupki to u nich tym bardziej normalka, na razie musisz się przemęczyć, zbierając je co 5 minut, ale po jakimś czasie im to minie.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”