Stokrotka ^^

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
AgataKa
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 31, 2011 9:08 pm

Stokrotka ^^

Post autor: AgataKa »

witam

drugi dzien mam mala sliczna szczurzyczke ktora nazwalam Stokrotka
kupilam ja w zoologoku (juz wiem ze nie wolno)
bylam w tym zoologiku 2 razy i 2 razy nie widzialam w ich malym akwarium wody ani jedzenia :/
byla tam tylko z braciszkiem i mieli juz miesiac to i tak by musieli byc rozdzieleni niedlugo
szkoda mi sie jej zrobilo wiec ja wzielam

tego samego dnia miala przyjsc klatka kurierem wiec pomyslalam ze nic sie nie stanie jak poczeka w sloiku
niestety klatka okazala sie inna niz zamowilam wiec biedna szczurka musi mieszkac w sloiku zanim przyjdzie nowa :/
w dzien sloik lezy poziomo na biurku i szczurka moze sobie po nim lazic . jeszcze jest troche zestresowana wiec wychodzi tylko na 1-2 minutki i wraca do sloika :P

ludzi sie troche boi, ten pan z zoologika jakos se z nimi nie cackal tylko karmil a jak chcial wyjac to za ogon i tyle chyba wspolnych relacji wiec mala sie powoli do mnie przyzwyczaja.
juz lubi jak ja glaszcze ale nie lubi jak ja biore na rece.
na szczescie jest ciekawska wiec mysle ze niedlugo bedzie juz wszedzie biegac :)

zdjecia: :)
http://imageshack.us/photo/my-images/850/48949319.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/836/40840923.png/
Awatar użytkownika
jakuszewa
Posty: 518
Rejestracja: czw lip 15, 2010 12:49 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Stokrotka ^^

Post autor: jakuszewa »

esz...
Ja rozumiem, że Ona jest jeszcze bardzo malutka.... Rozumiem też, że klatka nie przyszła na czas...
Pominę również fakt, że niecały tydzień temu swoją wypowiedzią dałaś do zrozumienia, że wiesz dlaczego nie należy kupować szczurów w zoologach...

Ale słoik ???

Agatko droga, słoik to na ogórki, nie na szczura...

Nie masz chociaż jakiegoś plastikowego pojemnika takiego typu -
Obrazek

Czegokolwiek innego, co jest większe i pozwoli jej na godniejsze oczekiwanie na klatkę...
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stokrotka ^^

Post autor: valhalla »

:o Trudno mi skomentować trzymanie szczura w słoiku, więc... chyba zamilknę, bo coś jeszcze palnę niemiłego...

Dlaczego najpierw nie kupiłaś klatki z wyposażeniem, a potem szczura? Już pomijając to, że z zoologa, że jeden szczur itd.
To chyba podstawa, żeby mieć warunki na zwierzę w domu...
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Stokrotka ^^

Post autor: marts »

O matko :o Ja bym nawet takich zdjęć tu nie umieszczała, bo bym się bała forumowiczów..
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stokrotka ^^

Post autor: alken »

serio, przychodzi mi do głowy z tysiąc pomysłów gdzie wsadzić szczura gdy nie ma się klatki, ale słoik to w życiu mi do głowy nie przyszedł.
przecież to okrutne.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Stokrotka ^^

Post autor: Rajuna »

Czytam Wasze posty, patrzę na zdjęcia... ej, ten słoik nie jest taki mały znowu.. a z tego, co z Agatą rozmawiałam, to mała ma całe biurko dla siebie od świtu do nocy i w słoiku tylko kima. Już nie mówię o tym, że to tylko tymczasowo, a w zoologu miała gorsze warunki - i była w akwa. Potraktujcie ten słoik jako stadium przejściowe między akwa a klatką. Agata jeszcze nie ma doświadczenia ze szczurami i się uczy. Jasne, popełnia błędy, ale od tego jest to forum, żeby pomóc je naprawić. Następnym razem będzie wiedziała, że adopcja, że najpierw warunki, że nie w słoiku, że dwa... Ale jak teraz dostanie po głowie za wszystko, to się zrazi i nie będzie się tu pojawiać, a w razie problemu ze szczurzym zdrowiem - do kogo się zwróci? Do weta od psów i kotów? I wet każe uśpić, bo nie będzie wiedział jak pomóc? Wolałabym, żeby prowadziła na forum swój wątek, to będę wiedziała co z siostrzyczką moich panien, którą Agata bierze jako towarzyszkę dla Stokroci :) Edukujmy, zamiast krytykować, to szczury będą mieć lepsze warunki ;)
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stokrotka ^^

Post autor: Ogoniasta »

Malutka jest prześliczna...bardzo przypomina mi Pampuszka jak była jeszcze maleństwem :D

Trzymanie w słoiku rzeczywiście nie jest najlepszym pomysłem...słój wygląda przy niej na całkiem spory... dobrze że nie spędza w nim dużo czasu...jednak pomyśl nad innym rozwiązaniem. :) Skąd jesteś? Może ktoś mógłby pożyczyć ci tymczasowo klatkę :)
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stokrotka ^^

Post autor: alken »

Rajuna pisze: mała ma całe biurko dla siebie od świtu do nocy i w słoiku tylko kima
no, tylko że szczur śpi od świtu do nocy a w nocy biega :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Stokrotka ^^

Post autor: Rajuna »

Alken - to jest maluch, ona ciągle kima, jeśli mamy być tacy dokładni :P
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Stokrotka ^^

Post autor: mini »

Z dnia na dzień, coraz mniej. To raz, a dwa - spanie w słoiku nie jest najlepszym rozwiązaniem.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Stokrotka ^^

Post autor: Rajuna »

Mini - najlepszym nie, ale chwilowym.. Jak my tu o słoiku, to Agata pewnie już nową klatkę mebluje ;)
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stokrotka ^^

Post autor: alken »

Rajuna pisze: Jak my tu o słoiku, to Agata pewnie już nową klatkę mebluje ;)
no mam nadzieję ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stokrotka ^^

Post autor: Kluska123 »

Niezly pomysl nie ma co ;) Nie zamierzam na Ciebie naskakiwac, mam tylko nadzieje, ze klatka juz dotarla i malenstwo jest w niej bezpieczne. Zaadoptuj jej kolezanke, koniecznie.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Stokrotka ^^

Post autor: Rajuna »

Jeśli wszystko się uda, to koleżanka jutro będzie na miejscu. A rodzeństwo koleżanki pilnie szuka DT w Lublinie od jutra do 22-23 sierpnia. 5 dziewczyn, 2 chłopców, plus klatka na przechowanie części czeredy...
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Stokrotka ^^

Post autor: Rajuna »

No, a klatka tak jak mówiłam - już jest i powoli się zapełnia :)
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”