Czy mój szczurek ma pchły,wszy lub roztocza?

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
szczurki316
Posty: 61
Rejestracja: pt sty 28, 2011 12:25 pm

Czy mój szczurek ma pchły,wszy lub roztocza?

Post autor: szczurki316 »

Czy mój szczurek ma pchły,wszy lub roztocza? Bo ciągle się drapie i myje(szczególnie drapie).Zawsze jak biega po pokoju to śmiesznie :D i wysoko podskakuje jak by go coś gryzło :-\ .Chciałam sprawdzić czy niema pcheł,wszy lub roztoczy ale nie daje się dotknąć i próbuje mnie ugryźć :( (raz właśnie mnie mocno ugryzł jak chciałam sprawdzić czemu się tak drapie)
Co mam zrobić?
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy mój szczurek ma pchły,wszy lub roztocza?

Post autor: Kluska123 »

Isc do weterynarza ;)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
szczurki316
Posty: 61
Rejestracja: pt sty 28, 2011 12:25 pm

Re: Czy mój szczurek ma pchły,wszy lub roztocza?

Post autor: szczurki316 »

ale właśnie boje się że go pogryzie :( No bo jak nie daje się mnie dotknąć to tym bardziej wetowi :(
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Czy mój szczurek ma pchły,wszy lub roztocza?

Post autor: Iguta87 »

Nie bój się o weta, on umie o siebie zadbać-ma specjalne rękawice do trzymania kotów, ze szczurasem też się sprawdzą ;)
Przyjrzyj się czy na końcach włosów szczura nie ma białych malutkich kuleczek. To jajka wszoły-jak masz szczurka z zoologa to jest duże prawdopodobieństwo że je stamtąd przyniósł. Powinny być też strupki na skórze ale skoro nie możesz go pooglądać bo gryzie..
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Awatar użytkownika
szczurki316
Posty: 61
Rejestracja: pt sty 28, 2011 12:25 pm

Re: Czy mój szczurek ma pchły,wszy lub roztocza?

Post autor: szczurki316 »

a ile mniej więcej kosztuje wizyta u weta i leczenie pasożytów?
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy mój szczurek ma pchły,wszy lub roztocza?

Post autor: Kluska123 »

Wszystko tak naprawde zalezy od weterynarza, ale moim zdaniem spokojnie sie zmiescisz w 30zl, gora 50zl choc watpie, ze az tyle wet od Ciebie wezmie.
Idz w koncu do weterynarza, z takich nieproszonych gosci trzeba ogona szybko wyleczyc, bo jak sie rozmnoza, to dopiero sie zacznie.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”