Rat Nature i spadająca jakość?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
dolby_surround
Posty: 283
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:27 pm
Lokalizacja: Toruń

Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: dolby_surround »

Nie wiedziałam czy umieścić temat w polecanych czy niepolecanych, więc wybaczcie zakładanie nowego tematu.

A mianowicie: kupiłam dziś nową paczkę Rat Nature i kiedy ją otworzyłam, wydobył się ze środka inny zapach niż zwykle. Zawsze pachniała trochę papryką, trochę ziołami, a teraz przypominała psią karmę kiepskiej jakości. Powiem którko, zapach był odpychający. Czy zauważyliście może podobną zmianę, czy może tylko trafiłam na taką gorszą sztukę? Powiem szczerze, że ten zapach poważnie obniżył moją ocenę tej karmy. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Obrazek
Dolby-surrounded by rats - przygody moich dziewcząt
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: Kluska123 »

Szczerze mówiąc dla mnie ta karma miała taki zapach odkąd pierwszy raz ją trzymałam w ręce i otworzyłam 2 miesiące temu ::)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: mini »

Miałam tylko jedną paczkę Nature i nie budziła moich wątpliwości. Nie kupiłam więcej tylko dlatego, że Paskudy nie zjadały całości.
Ostatnio mikanek wspominała, że się Nature popsuło..
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: mikanek »

taaa zapach mniej paprykowy, więcej dużych granuli, dużo ryżu dmuchanego(albo to pszenica nie znam się ;p) i mało owoców, mniej orzeszków , rodzynki w ogóle nie znalazłam. Potwierdzam- skiepściło się :/ a używaliśmy tej karmy od początku roku, teraz przechodzimy na jr farm uczta szczura
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: alken »

moja pachnie ziołowo, co nie zmienia faktu że szczury jej nie lubią i wiecej nie kupię bo połowę wyrzucam :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: klimejszyn »

moja też pachnie ziołowo. kiedyś kupowałam i szczury nie jadły. teraz mieszam z vl dla świnek, dodaję trochę własnych gadżetów i znika całe :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: Iguta87 »

Ja też wyrzucam połowę Rat Nature, a nie zawsze tak było. Pełno tych zielonych kółek, które lądują poza miską i od razu zostają obsikane.
Zamówiłam "Ucztę Szczura" zobaczymy czy będą jadły.
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: alken »

ja też wymieszałam z innymi karmami i nadal nie chciały jeść. nawet na głód ich nie wzięłam co zwykle skutkowało w przypadku innych karm, jak nie dosypałam to w końcu zjadały, w tym przypadku chodziły głodne a i tak nie ruszyły, w końcu obsikały i tyle :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
dolby_surround
Posty: 283
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:27 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: dolby_surround »

No właśnie czytałam dużo pozytywnych opini na temat Uczty dla szczura, ale w Toruniu nigdzie nie widziałam, niestety. Pozostaje mi zamówić z zooplusa czy innej animalii.
I a propos JR Farm, to mam jeszcze pytanie. Czym się różni "Uczta dla szczura" od innego ich produktu "Pokarm dla szczura" (prócz ceny i pojemności opakowania)? Bo się obraziłam i na bank karmę zmieniam, tylko jeszcze się zastanawiam na jaką :)
Obrazek
Dolby-surrounded by rats - przygody moich dziewcząt
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: Kluska123 »

Ten pokarm dla szczura to taka podstawa do wykarmienia, a Uczta, jak sama nazwa wskazuje, to już takie VIP-owskie żarełko, zawiera podstawę plus nadprogramowe żarełko :) Bynajmniej tak mi się wydaje, z tego co czytałam z opakowań. Miałam już ten pokarm dla szczura w ręce w Niemczech, ale nie przemówił do mnie, za mało tam dodatków :)

Ogony szczególnie lubią te poduszeczki z Uczty ;) Niestety w niektórych opakowaniach jest ich mało :(
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: alken »

Pokarm dla szczura wygląda trochę gorzej moim zdaniem, mniej urozmaicona karma.
Poduszeczki owsiane można dokupić osobno i dołożyć do karmy żeby było więcej ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
dolby_surround
Posty: 283
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:27 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: dolby_surround »

Kluska123 pisze:Uczta, jak sama nazwa wskazuje, to już takie VIP-owskie żarełko
To aż dziwne, bo cena Uczty jest niższa niż Pokarm wychodzi z proporcji. Teoretycznie 2,5 kg "Pokarmu" kosztowałoby 29 zł, a Uczta jest o ponad złotówkę tańsza. Czyli się bardziej opłaca.
Obrazek
Dolby-surrounded by rats - przygody moich dziewcząt
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: Flaumel »

Bo to się nie przelicza w ten sposób, mniejsze opakowania przeliczone na większe prawie zawsze wychodzą drożej, nawet w ramach tej samej karmy :)
Obrazek
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: klimejszyn »

ja się zastanawiam, czy to nie działa tak, że im mniejsze stado tym bardziej wybredne ?
bo moje stado dwóch lasek i samotnik - wybierają z karmy, z każdej w sumie i karma może leżeć 2-3 dni w misce, no, ale w końcu zjedzą.
a np stado 6ciu samców i 14stu samic rzuca się na karmę i pochłaniają prawie wszystko (z Timy nawet ziarna) a dostają naprawdę dużo karmy naraz - mają spore ludzkie miski w klatkach ;D
może szczury w większych stadach czują jakieś zagrożenie, nie wiem, że im inne zjedzą i dla nich nie wystarczy, albo że braknie lepszych kąsków ? no, a te w małych stadach spokojnie jedzą, bo wiedzą, że w misce i tak będzie i nikt więcej im się na to nie rzuci.. ???
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: Rajuna »

To miałoby sens... konkurencja do miski zawsze działa - np. moje psy jak zostaje z nimi sama na pare dni, to potrafią w ogole nie ruszyć misek, ale zaczynają jeść jak ktoś przyjdzie w odwiedziny :P A ich matkę jako szczeniaka-niejadka zmuszaliśmy do jedzenia grożąc że "mucha przyjdzie i ci zje!" i zawsze działało :D

Ja sobie kupiłam Nature po raz pierwszy... pachnie ok o.O I w sklepie, w ktorym kupowalam rano otworzyli nowy karton, a ja o godz 17 kupiłam ostatnią paczkę... z tego dwa wnioski: powinna być świeża, bo schodzi, ale skoro schodzi, to mogli zacząć oszczędzać na produkcji,żeby zwiększyć zyski..
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”